Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám megkedveltetni...

Hogy tudnám megkedveltetni magam a párom lányával?

Figyelt kérdés
A menyasszonyom előző házasságának miattam lett vége. Szégyen, vagy nem, egymásba szerettünk, ennyi. Kedvesemnek van egy tizenhat éves lánya, vele érthető módon nagyon rossz a kapcsolatunk. Az apja pártján áll, így édesanyjával is megromlott a viszonya. A felügyeleti jogot mi kaptuk, mert az apának nincs állandó jövedelme és alkoholproblémái is vannak, de a lány minden szabadidejét vele tölti. Velem úgy beszél, mint a kutyával és bár tudom, hogy nagyon nehéz most neki, engem is kezdenek idegesíteni a szúrós megjegyzései, de nem szólhatok rá, az anyja pedig már egyáltalán nem tudja kezelni. Nagyon okos kislány, az egyik legjobb tanuló az iskolában, tanulmányi versenyekre jár több tantárgyból és többgyire kimagasló eredményekkel tér vissza. Legutóbb is megyei földrazjversenyt nyert. Nem vagyok az apja, de komolyan büszke vagyok rá és szeretnék egy emberi kapcsolatot kiépíteni vele, de ehez két ember kell...
2012. okt. 19. 07:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne akard magad minden áron megkedveltetni.Légy vele kedves,normális.Idővel enyhülni fog.16évesen pont a kamaszkor közepén jár adj neki időt.
2012. okt. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Értem én, de már négy hónapja együtt élünk és komolyan úgy éérzem, hogy gyűlöl.

Én mindent megeszek, de már ott tartok, hogy nem merem megkérdezni, hogy mi volt az iskolában, mert rögtön rámförmed, hogy semmi közöm nincs hozzá.

Még zsebpénzt sem fogad el tőlem, azt mondja, hogy inkább nem megy szóraozni, minthogy nekem "behódoljon".

2012. okt. 19. 07:59
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

Sőt!

A helyedben én még kifejezetten kedves sem akarnék vele lenni, inkább megpróbálnék olyan "se hideg-se meleg = közömbös" viszonyt kialakítani. Éreztetném vele, hogy elfogadod azt, hogy ő utál, neked nem oszt, nem szoroz, hogy ő mit érez, majd megbékél, amikor akar.

Ha szól hozzád, válaszolsz neki rendesen, ha nem szól, és nem muszáj, te se keresd vele a kapcsolatot.


Max. egy valami: beszéld meg a nejeddel, hogy amikor pénzt kér valamire, akkor ne adjon neki, hanem válaszolja azt, hogy: "kérj apádtól", (aki ugyebár nem fog neki adni, ha elissza,) vagy "kérjen tőled". Te pedig adsz neki, ha kéri. Majd előbb-utóbb elgondolkodik azon, hogy mégiscsak te vagy az, aki gondoskodik róla.

2012. okt. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!

Ezek szerint mégiscsak a zsebpénzen keresztül fogod tudni elgondolkodtatni a leányzót, és bár időbe fog telni, de előbb-utóbb majd változik.

Ehhez csak az kell, hogy a nejed is partner legyen ebben.

2012. okt. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Nem is tudom...

Én vagyok a betolakodó, nem hiszem, hogy jó ötlet e így "betörni" őt.

2012. okt. 19. 08:09
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Tégy úgy mintha nem érdekelne.Lehet,hogy célravezető lesz.Ne kérdezd mi volt a suliban,ne akarj zsebpénzt adni.Úgy érezheti,hogy rá akarod tukmálni magad.Tudom,hogy nehéz de próbáld az ő szemszögéből is nézni a dolgokat.Nekem 16 éves a fiam,vele sem egyszerű.
2012. okt. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Én eredetileg jutalompénzre gondoltam, tehát egy ötös egy ezrest ér, de erre azt mondta, hogy ez természetes neki és nem kell azért bálványoznom, mert ilyen idősen én hülye voltam. Az ilyen beszólások tényleg mindennaposak.
2012. okt. 19. 08:15
 8/21 anonim ***** válasza:

Egy 16 éves még a saját anyjával,apjával is foghegyről beszél néha, nem még a "mostohaapjával":)

Én is hasztalan próbáltam kérdezni, hogy mi volt suliban pl. mindig "semmi" volt a válasz,úgyhogy leszoktam róla,hogy kérdezzem.ha volt valami fontos úgyis elmondják...

Nehéz lehet neki is most,ezt értsd meg, akármilyen is, csak az apja,és most Te vagy a betolakodó...

Hagyd,az idő majd megoldja, sztem ne erőltesd a barátkozást, csak rosszabb lesz.

2012. okt. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
35%

3-as vagyok!

Ezt mondom, ne akarj nála "jófej lenni" Ha szól hozzád, válaszolsz, ha nem szól, te se keresd a "kegyeit". Éreztesd vele, hogy te elfogadod azt, hogy ő nem fogad el téged, tudomásul veszed, de neki is előbb-utóbb tudomásul kell vennie, hogy "most ez van!"


Csak amikor az anyjától kér zsebpénzt, akkor ő ne adjon, mondja azt a lányának, hogy kérjen tőled, mert most őnála éppen nincs annyi. Pont. Előbb-utóbb rákényszerül, hogy szóljon hozzád, előbb-utóbb elgondolkodik azon, hogy most már te vagy a család feje, stb. stb. Szép lassan, majd kialakul.

2012. okt. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Legjobb taktika ha közömbös vagy vele. Mintha a szomszéd lenne. De a tiszteletet követeld meg tőle! Persze Te is viszont tiszteld őt.

24/N

2012. okt. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!