Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám megkedveltetni...

Hogy tudnám megkedveltetni magam a párom lányával?

Figyelt kérdés
A menyasszonyom előző házasságának miattam lett vége. Szégyen, vagy nem, egymásba szerettünk, ennyi. Kedvesemnek van egy tizenhat éves lánya, vele érthető módon nagyon rossz a kapcsolatunk. Az apja pártján áll, így édesanyjával is megromlott a viszonya. A felügyeleti jogot mi kaptuk, mert az apának nincs állandó jövedelme és alkoholproblémái is vannak, de a lány minden szabadidejét vele tölti. Velem úgy beszél, mint a kutyával és bár tudom, hogy nagyon nehéz most neki, engem is kezdenek idegesíteni a szúrós megjegyzései, de nem szólhatok rá, az anyja pedig már egyáltalán nem tudja kezelni. Nagyon okos kislány, az egyik legjobb tanuló az iskolában, tanulmányi versenyekre jár több tantárgyból és többgyire kimagasló eredményekkel tér vissza. Legutóbb is megyei földrazjversenyt nyert. Nem vagyok az apja, de komolyan büszke vagyok rá és szeretnék egy emberi kapcsolatot kiépíteni vele, de ehez két ember kell...
2012. okt. 19. 07:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Engedd el a füled mellett.Ha látja,hogy bosszant,idegesít netán rosszul esik annál inkább csinálni fogja.Nyilván jó érzés neki,hogy megbánt.Úgy gondolja,hogy bosszút áll.Ha látja,hogy nincs reakció a szemtelen,pimasz beszólásokra meg fogja unni.

Kitartás,ez a kor sem tart örökké!!

2012. okt. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Szerintem a párom hozzáállásával is gondok vannak. Mindíg az én pártomat fogja, persze, hogy ő is ellenség lett.
2012. okt. 19. 08:24
 13/21 anonim ***** válasza:
67%

1. A kislányt eléggé meg lehet érteni, föként ha jó a kapcsolata az apjával.

2. Viszont gondolom, a házasságuk már a te megjelenésed elött sem volt rendben - mert különben semmi esélyed sem lett volna. HA erröl a gyerek nem tudott, akkor még érthetöbb, hogy nem akar elfogadni.

3. NE akard megkedveltetni magad vele, mert azzal csak rontod az esélyeket. Viselkedj vele úgy, mint egy ismerös gyerekkel, ha beszól, akkor ne reagálj, te meg ne kérdezösködj, ne akarj vele kapcsolatot.

4. Ilyen idösen a legtöbb gyerek a saját szüleivel is hasonlóan viselkedik, hát még egy "betolakodóval".

5. A jó jegyekért NEM jár fizetség, a jó jegy maga a jutalom a tanulásért.

6. A kapcsolattartást hagyd az anyjára, te egyelöre maradj ki ebböl.

2012. okt. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazatok lehet, megpróbálok közömbös lenni, de ez nem könnyű. Csupa jót hallok róla és hibásnak érzem magam, amiért helyzetbe került.
2012. okt. 19. 08:31
 15/21 anonim ***** válasza:

Az írásod szerint jó ember vagy, ha csúnyán akarnám kifejezni magamat, akkor "tudod hol a helyed" az "új" családban:)

Szerintem a lánynak is ez a baja. Ha pl bunkó lennél vele, akkor tudná mire fogni ezt a viselkedést veled szemben. Csak mivel normálisan viselkedsz, nem tud miért duzzogni, ezért átváltott az "alapból minden rossz amit te csinálsz" üzemmódba:)

Mi is pont ebben a korban kaptunk egy új magyartanárnőt gimiben. Nagyon szerettük a régit, aki továbbra is ott tanított a suliban, csak minket már nem. Úgyhogy szépen fogtuk magunkat, és az első órán az új tanárnővel az egyik srác elmondott egy kis "beszédet", hogy mi a régi tanárnőt akarjuk visszakapni, szóval őt alapból nem fogjuk szeretni ne is számítson rá stb.stb.

Balhé lett belőle, mert persze nagyon rosszul esett a tanárnőnek ez az egész. Szóval oszt.főnök ránkparancsolt, hogy legalább azért embereljük meg magunkat, hogy az érettségi jó legyen, mert ez a tanárnő fog végigvinni minket.

Telt múlt az idő, és láss csodát, pár hónap alatt elnyerte a bizalmunkat:) Tündéri nő, jó poénokat lökött be, és érdekesen tanított, partnerként tekintett ránk. Érettségin nem csak szöveggyűjteményt adott oda a felkészüléshez, hanem mindenkinek legalább egy olyan könyvet is, amiben az adott író/költő életrajza is benne volt valahol hátul:D

Előtte szerenádon pedig majdnem sírva kértünk tőle bocsánatot, hogy ilyen hülyén viselkedtünk.

Szerintem veletek is valami ilyesmi fog történni, mindenesetre szurkolok érte, mert tényleg jó embernek tűnsz, megérdemelnéd:)

2012. okt. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Írod, hogy érzed, hogy te vagy a betolakodó!

No hidd el, hogy a nagylány is érzi azt, hogy te ezt érzed, és ezért "rájátszik"! mert azt hiszi, hogy akkor majd előbb-utóbb kiutál a családból, és vissza-áll a régi helyzet, visszakapja a régi apukáját!


Ne érezd magad betolakodónak, ne érezd magad felesleges harmadiknak, hiszen tudod, hogy te is a család meghatározó tagja vagy, légy magabiztos ebben a státuszodban, és érezze a nagylány azt, hogy előbb-utóbb el kell, hogy fogadjon, mert téged onnan kiutálni nem tud.

Ne engedd neki, hogy pszichikailag fölébed kerekedjen, hogy akár csak kisugárzásban többnek, "rangosabbnak" érezze magát. Érezze csak azt, hogy ő egy új felállásban működő családban a gyermek szerepét tölti be, és ezzel a pozícióval kell egyelőre beérnie.

2012. okt. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ne akard vele mindenáron megkedveltetni magad, legyél közömbös, csak köszönj neki amikor a nap folyamán először látod, vagy megy valahová, vagy hazaér. 4 hónap alatt nem fog elfogadni. Nekem majdnem másfél évbe telt mire megenyhültem anyám párja felé, ő egyáltalán nem akarta magát megkedveltetni velem, elfogadta hogy olyan vagyok amilyen és kész. Amikor látott/lát köszön(t), amikor olyan volt a helyzet akkor segített, egyszerűen közömbösek vagyunk egymással még néha most is hogy elfogadtam. Idő kell neki, neked meg türelmesnek kell lenned, előbb-utóbb el kell fogadnia a tényt hogy az anyja téged szeret, nem az apját. 15/L
2012. okt. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ne próbáld ennyire megkedveltetni magad. Hagyj neki még egy kis időt. Ha tényleg olyan okos ahogy mondod, egy idő múlva rá fog jönni, h jó ember vagy, és felesleges utálnia. Azt tudom még tanácsolni, ha már megenyhüt, h ne az apja akarj lenni, inkább barátkozz össze vele.
2012. okt. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

3.

Végiggondoltam az ajánlatodat, de felmerült bennem pár kérdés. Ha tőlem kér pénzt, akkor szinte biztos, hogy többet kér, mint kellene, hogy kiffosszon. Ezt hogy szúrjem ki? Ha szemtelenül kér, akkor is adjak neki, vagy rákényszerítsem a tiszeletre? Ez utóbbi nem tetszik nekem, mert joggal haragszik rám, így nem érzek erre jogot.

Ha bajban van, akkor mennyire álljak mellette? Azt montátok, hogy lergyek közömbös, de hol a határ, honnantól tartozok érte felelősséggel? Akkor mit tegyek, ha az annyjával tiszeletlen? Mostanában ez egyre többett fordul elő.

Lehet köztünk valaha is apa-lánya kapcsolat? Én komolyan szeretném, lehet, hogy ez a legfőbb probléma? Jól esne, ha szeretne, én tényleg sajátomként tekintek rá, pedig még alig ismerem.

Bocsánat a naív kérdésekért, de még szoknom kell a helyzetet.

2012. okt. 20. 17:17
 20/21 anonim ***** válasza:

Ha pénzt kér, azért azzal nem árt tisztában lenned, hogy kb. mi, mennyibe kerül, ha sokkal többet kér, mondd azt neki, hogy majd megbeszéled az anyujával, mennyire fér bele ez az összeg a havi költségvetésbe. Éreznie kell, hogy nem játszhat ki benneteket egymással szemben.


Másrészt ha tiszteletlen, 2-ik, 3.-ik alkalommal már megmondanám neki: ha én tudok veled tisztességes hangon beszélni, akkor én is joggal várhatom el ezt tőled. Ha te nem vagy képes velem szemben erre, akkor tőlem te sem várhatod el ugyanezt. Gondolkodj el ezen, és dönts saját belátásod szerint. Ahogyan te, ugyanúgy én is!

2012. okt. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!