Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet férj-apa halála...

Mit lehet férj-apa halála esetén kérvényezni? Hol?

Figyelt kérdés
Barátnőm férje sajnos meghalt. Két kisfiúk született, házasok voltak. Hogyan állapítják meg az árvaságit? Özvegyit hogyan kap a feleség? Szabják ezt valamihez? Hol kell kérvényezni? Mennyi az átfutási idő.

2012. okt. 20. 11:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nyugdíjas volt?
2012. okt. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

A TB-hez kell bevinni a halotti anyakönyvi kivonatot,házassági anyakönyvi kivonatot,és a gyerekek születési anyakönyvi kivonatát.

A tb intézi a nyugdíjfolyósító igazgatóság felé,hogy kapjon özvegyi nyugdíjat és a 2 gyerekre árvaellátást!

Árvaellátás 18 éves korig,vagy amíg tanul a gyerek addig jár,de legfeljebb 25 éves kori.

Özvegyi nyugdíj 1 évig,vagy amig "tanuló" gyereket nevel.

Kiemelt családi pótlék is jár.

De ott mindent elmondanak.

Átfutási idő álltalában 30 nap.

2012. okt. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Első válaszoló vagyok.

Az összeget az elhunyt fizetéséből állapítják meg.

Százalékos módszerrel.

Nemtom pontosan hány%!

2012. okt. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Még fiatal volt. A gyerekek 3 és 4 évesek. Az anya is dolgozik egy éve. Akkor ha jól értem az özvegyi és az árvasági is addig jár, míg a gyerekek tanulnak (de max. 25 év) ? Ezeket a keresethez kötik, ha jól tudom. Az árvasági 30 % és az özvegyi? az egységes?
2012. okt. 20. 12:15
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 20. 12:16
 6/11 anonim válasza:
70%

Mindegyik az elhunyt keresetéhez kötődig.

Az özvegyi mindig valamivel több mint az árvasági.

Mindkét gyerekre kapja majd.

Az özvegyit 1 évig mindenképpen kapja,ha dolgozik akkor is.

Később,csak ha max 4 órásban dolgozik.

Az özvegyi is megszűnik,ha a legkisebb gyerek betölti a 18-at vagy befejezi a sulit.

2012. okt. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mikor változott meg a törvény? Mert elég érdekes válaszokat kaptál.


Kb fél éve szültem, ha nem változott, akkor így van:


az özv nyd és árvaellátás alapját az a nyugdíj képezi, ami az elhunytat az elhalálozás hónapjában megillette, vagy megillette volna.

Ha nem volt nyugdíjas, először is képeznek neki, mintha rokkantnyugdíjas lenne, feltétele, hogy rendelkezzen az életkorának megfelelő szolgálati idővel.

2012. okt. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Folyt.


A feleségnek (ha 1 éven túl nem éltek külön, vagy nem váltak el) az elhalálozás napjától 1 évig jár ideiglenes özvegyi nyd, ez az elhunyt nydjának 60%-a. Utána a 2 gyerek jogán (mert feltételezem nem öreg, vagy nem rokkant) özvegyi nyd jár 30%-ban.


Árvaellátás 16 éves korig jár, vagy tovább ha nappali tagozaton tanul a gyermek, de max 25 éves korig (méltányosságból 27-ig, illetve ha rokkant, annak időtartamáig). Mértéke a nyd 30%-a, illetve lehet 60 is, ha anyu rokkant. Van minimuma 25000 Ft körül, a pontos összegre nem emlékszem.

Remélem nem hagytam ki semmit.

2012. okt. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

És azt sem tudom, mi köze az özvegyihez annak, ha dolgozik a barátnőd.

Ez a max 4 óra mintha gyesnél lenne. Ha tévedek bocsi, de eddig ilyen nem volt.

2012. okt. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Az érdekes válaszadó vagyok!!

És ha több mint 4 órás munkát vállal elveszíti az özvegyit.

Végülis leírtad ugyanazt mint én csak pontosabban.

"gratula"!

És igen tévedtem mostmár 16 év a kórhatár!

De végülis a lényeg,hogy tudja hova kell mennie,és ott már a szakértők mindent elmondanak!

2012. okt. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!