Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy anya ne...

Mit csináljak hogy anya ne ébredjen fel reggel?

Figyelt kérdés
Ne gondoljatok semmi rosszra... :) Annyi a helyzet csupán, hogy nem szeretem hogy felkel ő is reggel amikor iskolába megyek. Nagyon sokat dolgozik, tudom hogy fáradt és akkor is felszokott kelni hozzám amikor aznap szabadnapos, és ez engem zavar. Meg tudok csinálni egyedül is mindent, nem vagyok nyomorék. Hiába mondom neki hogy aludjon nyugodtan, neeem ő felkel mert ez a kötelessége. De akkor is... ilyen bénának néz? Nem tudom mit csináljak hogy ne ébredjen fel reggel, arra már gondoltam hogy kikapcsolom az ébresztőjét, csak magától is felébred mert meghall egy kis neszt, pl. hogy lemegyek már rögtön felébred és jön hogy neharagudjak elaludt... Mit tudnék még tenni? Arra gondoltam hogy ugye kikapcsolom az ébresztőt, csak ezzel az a baj hogyha felkél megnézi mennyi az idő... vagy hogy itt fent az emeleten nem kapcsolom fel a villanyt amikor megyek le, és a nagy zajjal járó dolgokat előre leviszem, elkészítem este. Még mit csináljak? Csak jót akarok neki...
2012. okt. 20. 13:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
32%
szerintem is mártírkodás inkább. anyám ugyanez, én már 37 vagyok, külön lakom persze,már jó ideje. de ha hazamegyek (külföldön lakom), akkor nekem is odakészíti a reggelit, mintha én magamtól nem lennék képes rá. sőt, mikor itt volt kint nálam, akkor is. nem tudok olyan korán kelni, mint ő (nem is akarok, volt, hogy huszonévesen hazaértem reggel négykor buliból, ő már fent volt, na most, kilencre járok dolgozni, a franc se fog négykor-ötkor felkelni.)
2012. okt. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

:)))

Elképzeltem Apádat, és a kutyát...:)))

2012. okt. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Te vagy a szeme világa és minnél több időt akar veled tölteni. Ennyi az egész.:)
2012. okt. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnék egyből kötözködni, de azért ne írjátok már, hogy mártírkodás!

Ezt az édesanyák szeretetből teszik és ezért inkább hálásnak kéne lennünk nekik.

Én még mindig itthon lakom, nagyon rossz alvó vagyok, későn fekszem (korán egyszerűen képtelen vagyok elaludni) és ezért nagyon nehezen megy a kelés.

És ciki-nem ciki, bizony van, hogy megkérem anyut, hogy keltsen, mert volt már, hogy a beállított telefon és két ébresztőóra ellenére is sikerült elaludnom...

Most pár hete megint munkakeresőben vagyok, szombatonként meg suliba járok és bizony van, hogy anyu meglep azzal, hogy "uzsit" csinál, mint kiskoromban :).

Persze ezt én is viccesnek tartom, mert általában veszek ételt ha van rá pénzem (azért bébiszittből bejön egy-egy kisebb összeg hetente), de azért mindig meghatódom és jó érzéssel tölt el, mikor a konyhapulton találok 2-3 szendvicset meg egy csokit :).

Soha eszem ágában nem volt lemártírozni ezért anyukámat.

Ő ilyen és imádom ezért. :)

Örülök, hogy van nekem.

L/25

2012. okt. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
56%
utolsó, mert gondolom a te anyád nem sóhajtozik, hogy jaj, ilyen korán keltem, meg ennyi meg annyi dolgom van, meg jaj, mennyi mindent megteszek érted, látod, még reggelit is odateszem (mintha muszáj lenne neki, vagy akár kérné rá valaki.) na, az enyém ilyen. ezt hívják mártíromkodásnak.
2012. okt. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Kedves 16.54 néhány "köszönöm" és más apróságok le tudnák szoktatni Édesanyádat a "mártírkodásról"
2012. okt. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

édes vagy, h ennyire kímélni szeretnéd anyudat.

ő csak gondoskodni akar rólad, mint minden jó anyuka. pár év, és már nem is laksz otthon, ő pedig gondolom ki akarja használni az időt, amit veled tölthet.


ha nem tud leszokni erről a korán kelésről, akkor ne harcolj vele. inkább takaríts ki minden héten, mosogass el, menj boltba, vidd ki a szemetet, amikor kell, fizesd be a csekkeket a postán. ebből ő is érezheti, hogy értékeled, amit érted tesz, és ha már miattad felkel, akkor te leveszed a terheket a válláról.


én is megcsináltam ezeket 15-16 évesen, és anyum nagyon büszke volt rám, hogy hamar beletanultam az önállóságba.


hidd el, téged is bosszantana, ha valaki jófejség címszó alatt belezavarna a napirendedbe.

2012. okt. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Egyszer te lepd meg, kelj fel hamarabb, és csinálj neki reggelit, meg főzz kávét, biztosan jólesne neki :)
2012. nov. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
anyu is ugyan ezt csinálja. én is 14 vagyok és anyu is 44. nincs ezzel semmi baj. ő ezt érzi kötelességének hogy rendben lát téged hogy elmész suliba, minden rendben, és utána lehet hogy vissza fekszik pihenni.
2012. nov. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!