Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » FÉRFIAK, akiknek viszonylag...

FÉRFIAK, akiknek viszonylag későn (27-29 évesen) alakult ki az első komoly párkapcsolatotok. Ti hogyan viselkedtetek?

Figyelt kérdés

Főként arra lennék kíváncsi, hogy milyen érzelmek játszódtak le bennetek.

Megijedtetek az elköteleződéstől? Furcsa volt, hogy van mellettetek valaki a hosszú egyedüllét után? Vagy bármi, ami eszetekbe jut.


Köszönöm szépen.

26/n.


2012. szept. 24. 14:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hogy érted hogy első komoly? Házasságig eljutó és 27 évesen ismerkedtek meg...vagy ekkor léptek egy szintet?
2012. szept. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nem, az elköteleződés alatt nem a házasságot értem, hanem csupán azt, hogy együtt vagy valakivel, tehát döntöttél valaki mellett.

A páromnak én vagyok az első komolyabb párkapcsolata, lassan egy éve vagyunk együtt, ő 30 éves lesz, én pedig 26.

2012. szept. 24. 14:55
 3/19 anonim ***** válasza:
Ha működik akkor szerintem nem érdemes ilyeneken rágódni...
2012. szept. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

28 múlt párom amikor összejöttünk,nem is merte eleinte megmondani hogy előttem soha senki nem volt neki.Mindenben bátortalan volt,elpirult,mindenben meg akart felelni már már görcsösen.

Rengeteget beszéltettem,néha erőszakosan is rávettem hogy mondja ki amit gondol,amitől fél,nem harapok.

Kellett egy bő év mire hozzászokott a gondolathoz hogy én vagyok és leszek,nincs több egyedüllét.(Aztán össze is költöztünk,el is jegyzett következő éven,élünk boldogan)

2012. szept. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ilyen szempontból én is későn kóstoltam bele a tartós, valódi kapcsolatba. Nekem a legnehezebb az érzelmek kimutatása volt. És kellett egy kis idő, amíg ráéreztem a megfelelő távolságra, tehát hogy mikor kell kicsit magára hagyni a párom, és mikor kell "tapadni". Mindkettő rossz, ha túlzásba viszik. :)
2012. szept. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.


Mi közel egy éve vagyunk együtt, de még mindig úgy érezm, hogy nem enged igazán közel magához, mintha még nem szokott volna bele, a 'van valakim' szerepbe. Olyan ember, akinek az átlagosnál több egyedüllétre van szüksége, amivel nincs baj, abszolút tiszteletben tartom az ilyet, ha mellette érzem, hogy szeretnek.

A kezdeti lángolás után ő elbizonytalanodott amit maga sem tudott megindokolni, mert kívül-belül megfelelek az elvárásainak. Amolyan se veled-se nélküled kapcsolatban vagyunk. Én türelmes vagyok, nem erőltetek semmit, nem piszkálom a hol is tartunk tipusú kérdésekkel. Várom, hogy fel tudja dolgozni magában az érzéseit, hogy legyen ideje hozzászokni, hogy van egy nő mellette. De nem tudom, hogy ezt meddig leszek képes csinálni, meddig leszek képes várni.

2012. szept. 24. 15:46
 7/19 anonim ***** válasza:

Az én páromnak először egy 7,5 majd egy 4,5 éves kapcsolata volt..aztán 1,5 évig egyedül volt, mire jöttem én. Ő akkor volt 29,5.

Már jegyben járunk, látom rajta hogy komolyan gondolja az egész kapcsolatunkat. Nehéz volt megszoknia, hogy az egyedüllét után valaki hazavárja, alkalmazkodnia kell valakihez, stb.

2012. szept. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Az én férjemnek öt év kellett hozzá (27-32)

De megérte! :)

2012. szept. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
28 évesen még előtte állok az ilyesminek, soha nem volt senkim, de azért válaszolok a kérdésre, hátha tudok valamiben segíteni. Mivel nincs se szexuális tapasztalatom, se semmi, így kicsit más szemszögből látom a dolgokat, mint azok, akiknek ugyan nem volt komoly kapcsolata, de már rendelkeznek "előismeretekkel". Engem pl. frusztrál ez az egész, gyerekkorból kiinduló dolgok, a "normálistól" valamelyest eltérő élet stb. Próbálkoztam, de sose jött össze semmi, így elég nehéz elfogadnom magam, és elhinni, hogy szerethető vagyok, és kicsit tartok is attól, hogy a múltam/jelenem miatt elfordulnának tőlem, hiába igyekszem tenni ez ellen. Nehezen tudom elképzelni magam egy kapcsolatban, nem mintha nem szeretnék komoly kapcsolatot, csak valami görcs van bennem, ha erre gondolok (talán az, hogy hogyan fogok tudni megfelelni). Először biztosan döcögősen menne a dolog, és nem tudom, mennyire tudnám kiadni magamból azt, ami nyomaszt, amitől félek, eleve zárkózott típus vagyok. Általánosságban szerintem elmondható, hogy akiknek ilyen későn jön össze, azok sokszor valamiféle problémával küzdenek, görcsölnek azon, hogy el fogják-e tudni őket fogadni, néha még talán megalázottnak is érzik magukat amiatt, hogy "lemaradtak" mások mögött, főleg ha a 13-14 éves gyerekeket látják, akik már "kapcsolatban" élnek. Tény, hogy sok idő és türelem kell ahhoz, hogy egy ilyen emberrel a normális szintre jusson a kapcsolat. Kedves kérdező, ez úgy van, hogy ha valaki évekig-évtizedekig magányos, akkor ez válik megszokottá, és ha az illető talál is valakit, akkor a változás nem következik be egyik pillanatról a másikra. Nem tudom, a barátod életútja milyen volt, ha mondjuk gyerekkorától kezdve küzdött önbizalomhiánnyal, folyton kudarcok érték stb., akkor ne várd, hogy egy év alatt minden megváltozzon. Tudom, a "normális" emberek másképpen működnek, viszont aki "lemaradt" hozzájuk képest, azokkal néha nagyon nehéz, mert gyakran önsorsrontó életet élnek. Kialakul egy ördögi kör, amiből nagyon nehéz kitörni (önbizalomhiány -> kudarcok -> önbizalomhiány -> nehezen hiszi el, hogy értékes, és elriasztja magától azt is, aki esetleg szeretné őt), az ilyen ember esetleg tehernek érzi magát, esetleg szégyenérzete van stb., és végső soron akár akarata ellenére is rosszul cselekszik a rossz "beprogramozás" miatt. Lehet, hogy nagyon speciális nézőpontból kommentáltam a kérdést, és bocs, ha hosszú voltam, de talán tudtam mondani valami értelmeset. Drukkolok nektek, hogy összeszokjatok, idővel a barátod is valószínűleg változni fog, csak nagyon nehéz neki is, meg neked is. De azért ne add fel. :)
2012. szept. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Nagyon-nagyon köszönöm a válaszodat, úgy érzem, hogy egy az egyben az én páromat jellemezted. Holnap írok Neked részletesebben is, ha nem gond.

2012. szept. 24. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!