Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nyugodt, békés otthon...

A nyugodt, békés otthon mindenki számára drága kincs? Többi lent.

Figyelt kérdés

Innen ismerjük meg először hazánkat, majd a világot. De mit tehet az, akinek ilyesmi nem adatik meg? Akinél olyan a családi hangulat, mint egy alvó tűzhányó? Mert megérdemlem, hogy ne egy perpatvar kellős közepébe állítsak be, rosszul vagyok még a gondolatától is hogy hazamegyek és a szüleim marják egymást. Nagyszüleim vidéken élnek, hozzájuk nem tudok hétközben odamenni, mert iskolába járok. Ami pedig van az elviselhetetlen, mit csináljak?

17/F


2012. okt. 22. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
sajnos előfordul az ilyen, de éltessen a gondolat, hogy a te családod majd, a te pároddal és a gyerekeiddel sokkal meghittebb lesz, ha úgy akarod. Néha csak az segít, ha a jövőbe nézünk, elképzeljük, hogy milyen lesz ha már ott tartunk.
2012. okt. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Inkább azt mondanám, hogy mindenkinek jár a nyugodt, békés otthon.

És nagyon nincs jól, ha ezt megtagadják tőle.

Jó az első hozzászólás: koncentrálj a jövőre. Ha tovább tanulsz (lassan időszerű), keress olyan iskolát, ami messzebb van tőletek, ott pedig esetleg koli, albérlet.

2012. okt. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen otthon sajnos gyakoribb, mint gondolnád. A menekülés ugyan nem megoldás, mégis vannak formái, amiket akár a magad hasznára is fordíthatsz. Hogy te mit tudsz tenni? A szüleidért lényegében semmit. MAgadért viszont mindent, amire lehetőséged van: tanulhatsz, produkálhatsz kiemelkedő eredményeket, felvételt nyerhetsz egy távolabbi felsőoktatási intézménybe, ahol ösztöndíjakból, diákmunkából függetlenebbé válhatsz, és szépen, lassan felépíthetsz egy saját életet, amiben majd békés, nyugodt otthont teremthetsz a saját családodnak. De, hogy ez megvalósul-e, az csak rajtad múlik.
2012. okt. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak ilyen családok,az enyém is ilyen,meg is látszik,sosem tudtam kipihenni magam,folyton ideges voltam és emiatt fáradt.Most nyáron is amikor apám nem volt itthon két napig,szinte az egész hétvégét átaludtam.Amikor itthon van,akkor nem vagyok ilyen nyugodt.Egyszer elment egy hétre horgászni és olyan jól éreztem magam,mint anno még soha életemben.De egy hét múlva sajnos hazajött.Bár sose jött volna haza.
2012. okt. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!