Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért teszik fel a szülők...

Miért teszik fel a szülők mindig ezt a kérdést, és akadnak ki a válaszon?

Figyelt kérdés

Anyum majdnem minden egyes nap felteszi azt a kérdést, hogy mi volt az iskolában...?

Hát, mi a jó édes franc lett volna?

Ő nagyon jól tudja, hogy velem ott nem szoktak magatartási vagy tanulmányi gondok lenni, csak tesiből szoktam bénázni néha...


Azt is nagyon jól tudja, hogy én köpök erre az iskolára és az itt töltött nyolc évre, ballagáskor pedig csak néhány tanárt fogok megsiratni.

Múltkor - talán mérgében, talán nem - a fejemhez vágta, hogy ez mind az én hibám, mert nézzek már magamra, hogy hogy viszonyulok ez emberekhez? Hát hogy? Van egyetlen egy, akivel tényleg nem úgy kéne viselkednem, de nem tehetek róla, amikor már a jelenléte és a nevének említése is fusztrál...


Azt is tudhatná, hogy engem tényleg szinte csak a tanárok szeretnek, márha szeretnek... mert egy tanár szeretete is csak olyan, hogy azért szeret, mert jó vagy a tárgyából, legalábbis szerintem a legtöbb így van ezzel.

Az osztálytársaim nagy része meg fújol rám, mert jól tanulok. Haragszanak, amikor nagyötöst kapok egy verselemzésre/fogalmazásra, amikor mindenki más csak kis ötöst. Akkor is haragszanak, ha emlékszem valami dologra a régebbi tananyagból, amit egyébként nekik is tudni kéne.


Sorry, eltértem kicsit a tárgytól...

Nos, a helyzet, hogy mindennap felteszi ezt az átokverte kérdést. Mi volt az iskolában? A semmi már rég nem jó válasz neki... ha meg azt mondom neki, hogy szar, akkor azt mondja soroljam fel neki, hogy mi volt olyan szar. És mér amikor kismilliószor elmondtam neki miért is rühellem ezt az iskolát, megkérdezi, hogy mi volt a szar... sokat segít ezzel, mondhatom.


De ha valamiért kicsúszik a számon, hogy semmi, akkor rögtön ordít velem, hogy nem voltak óráitok, nem voltak bent a tanárok, nem írtatok/kaptatok meg dolgozatot...?


De ez egy iskola természetes rendje. És ha valaki szimplán ezt a menetrendet követi, kijön a napjából egy nagy dögunalom, mert tényleg nem történik semmi érdekes... és velem ez van. Tényleg nincs a világon semmi érdekes velem a suliba: jók a jegyeim, egyedül tesiből bénázok néha, suliban nagyon "jó kislány" vagyok...


Ma is a fejemhez vágta, hogy nehogy már ő féljen tőlem megkérdezni, hogy mi volt az iskolába, ugyanis "ő nagyságának nehezére esik válaszolni"?


Nem értem, miért nem hiszi el nekem, hogy semmi nem történik abban a hülye iskolában, ami annyira fontos lenne?



2012. okt. 25. 16:52
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
88%
Próbál foglalkozni veled, mint minden szülő.
2012. okt. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%

Tudod addig jó, amíg az emberrel ilyen "semmi" dolgok történnek és nem rosszak. A legtöbbünk napja már csak így telik, hogy egyik óra a másik után különösebb változatosság nélkül.

Ha csak a különleges, ámulatba ejtő dolgokról beszélgetnénk, akkor vajmi keveset kommunikálnánk egymással.

Van, akinek meg éppen az a baja, hogy heteken-hónapokon át meg sem kérdezik tőle, mi újság a suliban. Szóval én a helyedben normálisan válaszolnék, elmondanám a számodra unalmas dolgokat is, nem kerül túl sok időbe, édesanyád pedig megnyugszik.

2012. okt. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
62%
Ezt minden szülő megkérdezi ahogy észrevettem és szinte mindenkinek az a válasza rá hogy semmi... Szóval én sem értem, halál felesleges kérdés. Ha történik valami izgalmas, amihez a szülőnek is köze van, azt úgyis elmondom. Mert ugye azon kívül hogy órákon odafigyelünk (vagy nem) és szünetekben meg a barátainkkal beszélgetünk, más nem nagyon szokott történni. 21n
2012. okt. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
92%
Válaszolj valami közömböset és akkor leszáll rólad. Pl. Töriből Mátyás királyról tanultunk, irodalomból Petőfiről tornaórán meg kosaraztunk. Így válaszolsz neki, nem fog kiakadni, és ha szerencséd van, egy mondat után mehetsz a dolgodra...
2012. okt. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
80%
Biztos csak beszélgetni akar veled, más meg nem jut eszébe.. Szerintem minden egyes nap birkatürelemmel, részletesen mondd el neki, hgy hát beértél 7:50-kor, először magyaróra volt, ahol Ady-t vettétek, és a Pityu kikéredzkedett wc-re mert fájt a hasa, aztán szünetben megetted az almát és pisiltél, aztán matekóra volt, ahol a tanár késett 5 prcet, és már azt hittétek nem jön, de mégis, és téged szólított fel, és tudtad a választ, aztán blalabla.. Előbbutóbb megunja :)
2012. okt. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
87%

Talán beszélgetni szeretne, figyelni rád. Örülj neki, mert más le se sz.rja a gyerekét.


Nálunk is így indul a beszélgetés, mondjuk az én lányom cserfes és dől belőle a szó, de így indítunk. Aztán elmondja, hogy ez meg az összevesztek, XY-t leküldték az igazgatóiba, Z. hiányzik mert beteg lett...aztán valamelyikhez kapcsolódóan kialakul egy beszélgetés.


Azon kívül hogy otthon laksz, kapod a tiszta ruhát, eszel, szoktál vele leülni és beszélgetsz? Vagy csak elvárod, hogy az ingyen mamahotelban csak a kiszolgálás legyen, de amúgy ne zavarjanak? TE meg szoktad kérdezni, hogy mi van vele, hogy telt a napja?

2012. okt. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
88%
Én ugyanígy voltam ezzel a gimi elején.. Aztán rájöttem, hogy jobb a békesség, mindig mindent elmeséltem neki, ő örült, hogy elmondom én meg annak, hogy nem lesz ebből újabb vita.. Végig szenvedtem a gimit, jó tanuló voltam de senkivel nem voltam jóban én sem..Sőt kifejezetten utáltak szerintem.. Ezzel a mindenről beszámolok módszerrel legalább otthon béke volt..:)..
2012. okt. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
88%

Alapvetően örülj szerintem, hogy egyáltalán érdekli (még ha kicsit túlzásba is viszi elmondásod szerint). Az én anyám azt se tudta néha hogy hanyadikos vagyok, milyen tárgyaim vannak, semmit, csak az volt a lényeg hogy jól tanuljak mert neki az a fontos. Kissé lelki sérült lettem emiatt is részben.

Szerintem csevegj vele pár percig egykét lényegtelen dologról ami volt a suliban, hadd örüljön, aztán kész :)

2012. okt. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
15%
#6 Én pl. nem szoktam megkérdezni, mert nem érdekel kivel mi van. De miért is lenne elvárható, hogy érdeklődjek a családtagjaim iránt? Anyám akart gyereket, nem pedig én szülőket. -> Pusztán arra célzok ezzel, hogy természetes, ha egy szülő érdeklődik a gyereke iránt, hiszen valószínűleg azért akart gyereket. De a gyerek szempontjából a rokonok egy csomó ember akikkel kötelező jóban lenni, mert ezt találta ki a társadalom. Közben pedig neki semmi beleszólása nem volt a dologba, nem ő akart nagyszülőket, szülőket, testvéreket, stb. Oké, most csak magamból indultam ki, és tudom hogy az emberek 90%-ának alap hogy szereti a családját még ha mondjuk szemetek is (az enyém mondjuk nem az, sőt) mert valami hormon ezt mondatja velük. Csak van néhány ember, akik akármilyen ok miatt (lelki, biológiai, stb.) nem szeretik a családtagjaikat, maximum elviselik őket, az ilyen embereknek a legapróbb hülye kérdés is - pl. milyen napod volt? - iszonyúan fárasztó és idegesítő tud lenni.
2012. okt. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
9: De kaja az már legyen olyan, ami neked ízlik, ruhát olyat vegyenek, ami neked tetszik és divatos, kell telefon, net, meg kéne elmenni bulizni is és ahhoz kell zsebpénz? Ha ennyire nem tetszik otthon, akkor hagyd ott őket a fenébe, szólj a gyermekvédeliseknek ott elvisznek valami gyermekotthonba aztán ott nem kell hogy érdekeljen, hogy a nevelődnek milyen a napja.
2012. okt. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!