Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért teszik fel a szülők...

Miért teszik fel a szülők mindig ezt a kérdést, és akadnak ki a válaszon?

Figyelt kérdés

Anyum majdnem minden egyes nap felteszi azt a kérdést, hogy mi volt az iskolában...?

Hát, mi a jó édes franc lett volna?

Ő nagyon jól tudja, hogy velem ott nem szoktak magatartási vagy tanulmányi gondok lenni, csak tesiből szoktam bénázni néha...


Azt is nagyon jól tudja, hogy én köpök erre az iskolára és az itt töltött nyolc évre, ballagáskor pedig csak néhány tanárt fogok megsiratni.

Múltkor - talán mérgében, talán nem - a fejemhez vágta, hogy ez mind az én hibám, mert nézzek már magamra, hogy hogy viszonyulok ez emberekhez? Hát hogy? Van egyetlen egy, akivel tényleg nem úgy kéne viselkednem, de nem tehetek róla, amikor már a jelenléte és a nevének említése is fusztrál...


Azt is tudhatná, hogy engem tényleg szinte csak a tanárok szeretnek, márha szeretnek... mert egy tanár szeretete is csak olyan, hogy azért szeret, mert jó vagy a tárgyából, legalábbis szerintem a legtöbb így van ezzel.

Az osztálytársaim nagy része meg fújol rám, mert jól tanulok. Haragszanak, amikor nagyötöst kapok egy verselemzésre/fogalmazásra, amikor mindenki más csak kis ötöst. Akkor is haragszanak, ha emlékszem valami dologra a régebbi tananyagból, amit egyébként nekik is tudni kéne.


Sorry, eltértem kicsit a tárgytól...

Nos, a helyzet, hogy mindennap felteszi ezt az átokverte kérdést. Mi volt az iskolában? A semmi már rég nem jó válasz neki... ha meg azt mondom neki, hogy szar, akkor azt mondja soroljam fel neki, hogy mi volt olyan szar. És mér amikor kismilliószor elmondtam neki miért is rühellem ezt az iskolát, megkérdezi, hogy mi volt a szar... sokat segít ezzel, mondhatom.


De ha valamiért kicsúszik a számon, hogy semmi, akkor rögtön ordít velem, hogy nem voltak óráitok, nem voltak bent a tanárok, nem írtatok/kaptatok meg dolgozatot...?


De ez egy iskola természetes rendje. És ha valaki szimplán ezt a menetrendet követi, kijön a napjából egy nagy dögunalom, mert tényleg nem történik semmi érdekes... és velem ez van. Tényleg nincs a világon semmi érdekes velem a suliba: jók a jegyeim, egyedül tesiből bénázok néha, suliban nagyon "jó kislány" vagyok...


Ma is a fejemhez vágta, hogy nehogy már ő féljen tőlem megkérdezni, hogy mi volt az iskolába, ugyanis "ő nagyságának nehezére esik válaszolni"?


Nem értem, miért nem hiszi el nekem, hogy semmi nem történik abban a hülye iskolában, ami annyira fontos lenne?



2012. okt. 25. 16:52
1 2 3
 11/30 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

"De miért is lenne elvárható, hogy érdeklődjek a családtagjaim iránt? Anyám akart gyereket, nem pedig én szülőket"


Gondolom nem ilyet mint te. Sok örömük lehet benned.

2012. okt. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
11: Na igen, az ember pont egy ilyen kis undok békát akar, akihez szólni sem szabad, csak hang nélkül kiszolgálni, neki venni cuccokat, etetni meg mosni-vasalni rá.
2012. okt. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Remélem pár embert elgondolkoztat:


[link]


Az áldozatnak volt egy 15 éves fia. Képzeljétek el arra hazamenni, hogy valaki a családodból nincs többet és nem kérdezi meg, hogy mi volt az iskolában, nem teszi eléd a vacsorát és nem írja alá ha jó jegyet viszel haza a suliból.

2012. okt. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
13%
#10, 11: Na de ez benne volt a pakliban, hogy nem olyan gyereke lesz, amilyenre számított. Nem gyurma vagyok amit olyanra lehet formázni amilyenre kedve van az embernek, ha valaki gyereket akar, számítson arra is, hogy annak a gyereknek olyan személyisége lesz, amivel neki kellemetlenségeket okozhat. És szerintem, hogy a kérdésnél maradjunk, ha a szülő szeretne az iskoláról beszélgetni, a gyerek meg nem, a szülőnek kellene beletörődnie, mivelhogy ő akart gyereket. Amiket meg valamelyikőtök írt, kaja, telefon, stb... minden szülő előtt ott a lehetőség, hogy nemet mondjon, az enyémek előtt is (pláne hogy én már felnőttnek számítok, tehát már csak nem is kötelességük hogy enni adjanak, a többiről nem is beszélve), érdekes módon mégsem teszik soha. Ha annyira nem tetszene nekik ahogy viselkedem, már rég kiraktak volna, gondolom. Vagy nem. Soha nem értettem a szülők viselkedését bizonyos helyzetekben. (Egyébként meg nem vagyok undok, azon kívül hogy keveset beszélgetek a szüleimmel, semmi bajuk velem, jó a viszonyunk, mert ki tudom fejezni normálisan is azt hogy nem akarok velük beszélgetni - vagyis sosincs ebből veszekedés vagy ilyesmi, maximum ők néha megjegyzik, hogy hiányzom nekik, ennyi.)
2012. okt. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Látom időközben már egy kisebb vita is kialakult itt :D


Én szoktam vele beszélgetni, meg tudja a fontos dolgokat, sőt szerintem néha még olyat is, ami nem fontos. Tehát, ha valami olyanról van szó, hogy megyek ilyen versenyre vagy volt valami különleges dolog, vagy történt valami nagyon jó/rossz azt úgyis elmondom neki, de amikor a semmit akarja kihúzni belőlem az fárasztó... :D

Tehát, ha valami olyan van azt mondom magamtól. És nem azt mondtam, hogy az embereknek csak fontos dolgokról kell beszélgetni, de egy szülő sok dolgot, ami mondjuk egy gyereknek vicces, teljesen máshogy fog fel :)

2012. okt. 25. 18:03
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Én is minden nap megkérdezem a lányomtól amikor hazajön. És érdekes módon mindig van mesélni valója.
2012. okt. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

14: Mindenkinek lehet néha rossz napja, még velem is előfordult, hogy megmondtam: paprikás a kedvem, nem család miatt, de aznap este legyenek szívesek békén hagyni, majd elpuffogok magamban.


Na de a te hozzáállásod se korrekt szerintem, hogy alkalmazkodjon hozzád mindenki, mert te nem akartál megszületni, ők akartak gyereket.

2012. okt. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
6%
#17 Nem arról van szó, hogy ne akartam volna megszületni. Inkább az, hogy nem tetszik ez "a szülőket _muszáj_ szeretni" dolog. Mint írtam, értem én hogy a legtöbb embernek ez megy alapból, de néhányaknak meg nem, még úgy sem, hogy teljesen rendes szülei vannak. Olyan emberekkel meg szerintem akiket nem szeret az ember, nem szívesen beszélget lényegtelen dolgokról. Ha van valami célja a beszélgetésnek, mert olyan a téma amit meg kell beszélni, akkor oké, beszélgessünk. De ezeknek a hülye kérdéseknek (milyen napod volt és társai) semmi értelmét nem látom.
2012. okt. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Én 29 vagyok, tehát nem is öreg és begyöpösödött, lányom 11 éves. Én is mindig ezzel kezdem, hogy na, mi volt ma a suliban? Első válasz: semmi. 2 perc múlva: doga elmaradt, vagy megírták, a Kati ezt csinálta, a Petra azt mondta, ......


Szóval mindig van mit mesélni. Ha tényleg semmi, akkor azt is el lehet mondani, nem?


Mi a bajod? Hogy anyukád szóba áll veled? Költözz el, tartsd el egyedül magad, aztán nem fog majd cseszegetni.

2012. okt. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

18: "Inkább az, hogy nem tetszik ez "a szülőket _muszáj_ szeretni" dolog."


Olyan dologgal vitatkozol, amit te magad képzeltél bele a válaszba de nem volt ott. Hol írtam azt, hogy a szülőt szeretni KELL?

Csak egy közösségben élünk, ha figyelnek rád, el vagy látva azzal amire szükséged van (sőt többel is), akkor az a minimum, hogy szóba állsz velük és oda lehet böffenteni pár normális szót, mert ettől még nem lesz vége a világnak. Mert igazából ők azok, akikre számíthatsz akkor, ha hó vége van és késik a fizetésed, ha a gyereked megint beteg a bölcsiben de neked dolgozni kell, vagy lakáshitelhez kezest kérnek.


"Mint írtam, értem én hogy a legtöbb embernek ez megy alapból, de néhányaknak meg nem, még úgy sem, hogy teljesen rendes szülei vannak. Olyan emberekkel meg szerintem akiket nem szeret az ember, nem szívesen beszélget lényegtelen dolgokról."


Ha nem kedveled őket, akkor menj el onnan. Nem vagy köteles a családoddal élni, vannak gyermekotthonok és 18 éves korod után ott is hagyhatod őket.


"De ezeknek a hülye kérdéseknek (milyen napod volt és társai) semmi értelmét nem látom."


Te nem, de egy olyan szülőnek, aki figyel a gyerekére egy lényegtelen dolog is sokat mondhat. Pl. elmeséli, hogy Pistike (akit esetleg nem is láttam soha) visszafeleselt a tanárnak, Béluska ellopott egy almát a közértből vagy Gizike a szertárban a héten már a harmadik fiúval csókolózott, akkor abból AHOGYAN elmondja ezeket, lehet következtetni a gyerek hozzáállására a történethez. Pl. nem mindegy hogy röhögve meséli az almalopást vagy szörnyülködve, mert ha az előbbi, akkor el kell beszélgetnem vele arról, hogy egy ilyen dolognak mi lehet a következménye, mielőtt Ő belekeveredik.

Ránk nézve következmények nélkül beszélgethetünk fontos dolgokról, mert egyszerűbb Zolika lógásával kapcsolatban elmondanom, hogy ilyen esetben akár megvonhatják a családi pótlékot, mint estéről estére unalmas hegyibeszédet tartani vagy utólag sírni.


Nekünk nagyon sok ilyen lényegtelennek tűnő, nem is a gyerekemmel történt esetből lettek nagy beszélgetések és ebből tudom azt, hogy ő hogyan látja a világot és ez sokkal több információ a számomra, mint az, hogy holnap ebédbefizetés vagy az iskolában festik a tornatermet ezért elmarad a hétfői első óra.

2012. okt. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!