Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol van az a bizonyos határ?...

Zgodna kérdése:

Hol van az a bizonyos határ? (A többi lent)

Figyelt kérdés
Adott a helyzet, hogy Németországban dolgozom. A fizetésem 380.000 Ft. Ebből 80.000 Ft magyar számlára utal a munkáltatóm, konkrétan édesanyám számlájára, amit a család (édesanyám és édesapám) szabadon költenek mondván, hogy ezzel én támogatom őket. Ti ezen felül küldenétek még nekik pénzt? Hiszen ez a 80.000 is csak úgy hipp hopp úgy jön Isten nevében, ingyen nem is dolgoznak érte, csak költeniük kell. Viszont tudom hogy ha "van mit a tejbe aprítani" akkor költenek jobbra balra, és elköltik hülyeségre és nem azon vannak hogy gazdálkodjanak belőle. Hol van az a bizonyos határ amikor azt mondjátok, hogy elég..nem küldök még a saját pénzemből is. Nem vagyok dolgozó állat, aki dolgozik napi 13 órában...6-7000 disznót vág...és százezreket küld haza csak úgy. Szerintetek ez zsugoriság részemről?
2012. okt. 27. 08:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként azért merült fel benned a kérdés, mert a szüleid többet akarnak? Vagy csak úgy szimplán eszedbe jutott?
2012. okt. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Azért mert a szüleim többet akarnának. Utalásokat Tesznek, hogy erre meg arra lenne szükségük. Azért is tettem föl a kérdést. Tudod azt, hogy milyen nélkülözni, és milyen az amikor az embereknek vágyai vannak, de sajnos nem teljesülhetnek. De úgy gondolom ekkora összegnél, ha nem is dőzsöl két személy egy hónapban, de minden napra megvan az asztalra való ha szűkösen is, (írtam ide fizetni-oda fizetni számlák)Én segítek ha tényleg le nullázzák magukat, inkább tőlem kérjenek ne idegentől ( ha esetleg olyanra kerül a sor hogy nagyon lecsúsznak) de azért azt hogy én vegyek nekik pl: gáztűzhelyet újat, meg télire tüzelőt az már kicsit megterhelő és igenis meglátszik a saját fizetésemből.
2012. okt. 27. 15:43
 13/19 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy úgy gondolják hogy fiatal vagyok, nincs hitelem/kölcsönöm, számlám, egyszóval fizetni valóm, saját családom..akkor meg egyedül dőzsölök ebből a pénzből naná hogy kérnek, mert VAN pénzem.
2012. okt. 27. 15:51
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem is külföldön dolgozik,de soha nem fogadnék el tőle pénzt(kivéve betegség miatt.Amiért Ő KEMÉNYEN DOLGOZIK .spórol én meg élnék mint hal a vizben.Én a helyedben egy fillért sem adnék főleg hogy nekik is van jövedelmük.Még gondolom dolgoznak,akkor annyit költsenek amennyi van.Ha véletlen betegek lennének az más,de gondolom egészségesek.
2012. okt. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Hát érdekes szüleid vannak.... 80-at adsz nekik, plusz van nekik is keresetük (vagy nyugdíjuk) gondolom azért kb. 50 ezer/fő minimum, tehát összesen kb. 180 ezer forint jut kettőjükre 1 hónapban és célozgatnak, hogy még kell.... Az is érdekes felfogás részükről, hogy te fiatal vagy és neked nem kell???? Hát hogyne kéne! Azon kívül, hogy mondjuk szórakozol is, nyilván nem szórod el az összes pénzt, nyilván tennél félre magadnak későbbre, lakásra, autóra, megtakarításra stb. Furcsa.... Én lehet, megmutatnám nekik a válaszokat.
2012. okt. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Most, hogy kiderült, keveslik, ennyit sem adnék..Semmit!

Neked is meg kell alapoznod a jövődet, ha már dolgozol látástól vakulásig. Oszák be. Más is ezt teszi.

Nem fogod sokáig birni Te sem a 13 órás napi melót..azért, hogy ők jól éljenek !

Fiatalságod ne tedd tönkre kapzsi szülők miatt..

Addig nyújtózkodjanak, ameddig a takaró ér..

Légy önzőbb magaddal !


Egy szülő, kinek 2 felnőtt gyereke van.

2012. okt. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem havi 60 a "bevételem", amit a szüleim utalnak amíg tanulok. Hálás vagyok nekik, mert más nem kap ennyit, vagy egyáltalán semennyit sem. Ebből, plusz a vőlegényem fizujából fizetjük a számlákat, tartjuk fenn magunkat, a kutyáinkat és próbálok félre tenni, ha kell valami nagyobb dolog. Ugyanis bár édesapám elég jól áll anyagilag, nem fog pluszban hozzám vágni bizonyos összeget ha kinyitom a számat és ez így jó szerintem. Nem én dolgozom azért a pénzért, nincs beleszólásom, hogy mire költi és mennyit ad. Ha kapok (mint most, havonta), annak nagyon örülök és hálás vagyok, mert nem kötelessége. Ez a fordított helyzet ugye, de szerintem a ti esetetekben sem kéne máshogy működnie.

A havi plusz 80e nem kevés pénz, ezen felül ne várjanak tőled segítséget. Megértelek, mert ha végre sikerül találnom egy normális munkát én is szeretnék majd segíteni a családomnak, de nem erőmön felül.

2012. okt. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Tehát nem leszek önző, azért mert nekem van...és nem adok nekik abból. Ez az én életem, magamra kell főznöm, mosnom, vásárolnom, magamat kell ellátnom és nem pedig az ő konyhaszekrényüket meg hűtőjüket nyitogatom, hogy be kelljen szállnom a háztartásba. Ezt meg is mondom nekik.
2012. okt. 27. 18:42
 19/19 anonim ***** válasza:

Igen, lelkiismeret furdalás nélkül mond meg nekik.

Állj a sarkadra, éld a saját életed, járd a magad útját..


Minden jót !

a szülő

2012. okt. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!