Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hol a határ? Olvastam, hogy...

Hol a határ? Olvastam, hogy ha fogyni szeretnék, akkor a napi kalóriabevitel 1200 körül kell, hogy legyen, de olyanokat is hallani, hogy egy bizonyos fogyasztás alatt a szervezet átáll raktározó üzemmódba, szóval összességében hízni fogok.

Figyelt kérdés

Azt nem értem, hogy hol van ennek a határa? Most akkor ha 1200 alatt eszem, hízni fogok a raktározástól, de ha felette, akkor meg a túlbeviteltől hízom?

Amúgy az az 1200 kcal amit fogyasztok, halból, húsból, zöldségekből, kefirből áll össze, tehát csupa "engedélyezett" dolog. Sportolni egészségügyi okokból nem igazán tudok.

170 cm, 74 kiló vagyok.

19/L


2012. ápr. 8. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Jól tudod, de nem értem, miért nem válaszolt senki.

[link]

Itt ki tudod számolni. Csak a fontot állítsd át kg-ra, és heti fél kg fogyással számolj, ne többel, mert a többet csak koplalással tudnád elérni, és ha arra ráeszel, visszahízol.

2012. ápr. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És... biztosan van olyan sport, amit te is tudsz csinálni. Hacsak nem vagy nagyon beteg...
2012. ápr. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Akkor miből raktározik az etiópok szervezete? Az etiópok is 1200 alatt esznek és mégis tudnak fogyni. (vagyis tudnának, ha lenne miből)
2012. ápr. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szia! Én csak a saját tapasztalataimat tudom veled megosztani. Először is .. 38 éves anyuka vagyok, 165 cm magas, és 79 kiló. Decemberben 89 kiló voltam. 3 és fél hónap alatt fogytam közel 10 kilót. A derékból lement 10 cm, a csípőből 11 cm, és a combjaimból 5-5 cm. Dolgozom, tehát nincs időm fitnesz terembe járni. Egészségesen élek, tehát nem iszom szteroidos lóf..okat, mint a "húdekockahasamvan" fiatalok. Egész nap ülő munkát végzek, otthon házimunkázom. Amin változtattam... csak csirke húst és halat eszem. Elhagytam a pörkölteket, székelykáposztákat. Ha véletlenül mégis eszem, akkor egy 2-3 evőkanálnyit, kenyér nélkül. Reggelire egy szelet vajas pirítóst eszem teával. Napközben csak alma, körte, narancs.. ami van. Otthon eszem egy adag frissen elkészített salátát (alma, zeller, répa, paradicsom.. bármi)egy szelet csirkemellel. A salátát ala' natúr eszem, öntet nélkül. Maximum frissen facsart citromlével locsolom meg. Ha van leves (borsó,brokkoli,vagy hasonló) akkor abból is eszem kb. másfél decinyit. Napközben szénsavmentes ásványvizet iszom kb. másfél litert... Este 1 alma. És minden nap Norbi duci torna, vagy Norbi Aerobzóna 40-45 perc. Hétvégén ha jó idő van, biciklizés. Gyalog megyek fel a mozgólépcsőn (mostmár) gyalogolok az emeletek között... És szépen megy le mindenhonnan a felesleg. Elméletileg annyi idő alatt kéne lefogyni, amennyi idő alatt felmentek a kilók. Nyilván ez túl hosszú idő... Én így nem éhezem, a gyümölcsökkel, salátákkal és a kevés hússal bőven jól lakom. Itt ott még egy kocka csokit is megengedek magamnak. (hébe-hóba) :) Tehát nem számolgatom, hogy most mi hány kalória, mert azokat eszem, amiket szabad. Próbáld ki te is. És sok sikert :)
2012. ápr. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Előző vagyok.. még annyit, hogy napi 1-2 kefír, vagy natúr joghurt is lecsúszik.A gyümölcs joghurtok tele vannak cukorral. Napi 2 kockacukrot viszont elfogyasztok. Mert a kávét azzal iszom. Ebből nem engedek :) A főzelékeket keményítővel sűrítem, nem pedig lisztel, Magam sütöm otthon a kenyeret (nem kenyérsütőben, hanem sütőben) teljes kiőrlésű lisztből, hogy egészséges legyen. Reggelire néha eszem egy-egy főttojást is. Sőt.. húsvétkor még egy-egy szelet sonkát is megettem :)
2012. ápr. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!

az utolsónak: tényleg kevésbé stresszes számolgatás nélkül, ahogy Te csinálod, lehet én is átállok majd erre, de most keményen kell fognom magam :D

első válaszolónak: köszönöm a tippet, csináltam már hasonló számolásokat, ahol nekem 1600 körüli kcal-t írt ki a fogyáshoz, amit sokalltam, ezért találtam ki az 1200-at. de lehet meg kéne fontolni :)

2012. ápr. 11. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!