Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek létezik olyan,...

Szerintetek létezik olyan, hogy a diák szerelmed lesz a házastársad?

Figyelt kérdés
Szomszédunkban laki egy házaspár, 2 gyermekkel. Láthatóan jó anyagi körülmények között élnek, gyermekeik nem szenvednek hiányt semmiben. Ettől függetlenül, a kicsiknek sok barátjuk van, soha nem hisztiznek stb. A szülőkön látszik a gyermekeik iránti szeretet és a köztük lévő szerelem. De számomra nem világos, hogy még az általános iskolába lettek egymásba szerelmesek, kitartottak egymás mellett és 23 (!) évesen össze is házasodtak. A feleség történelemtanár, a férj mérnök. Megjátsszák vagy tényleg van szerelem közöttük? Olyan sok családi programjuk van, nem hallani veszekedést, rendszeresen jönnek-mennek a nagyszülőkhöz, rokonokhoz és mégsem fogy el a pénzük...Szerintem csak érdekházasság. Mit tudok tenni?

2012. okt. 31. 10:23
 71/93 anonim ***** válasza:
95%

Azt állítod, boldog vagy. De mi a búbánat tesz téged boldoggá?


Én is ismerek olyan párokat, akik 13 évesen ismerték meg egymás, még ma is eggyütt vannak, pedig már a harmincas éveiket élik.


Tudod, mindenkinek más okoz örömöt. Nekem az, ha férjemmel, gyerekeimmel vagyok, kirándulok, rokonokhoz megyek, programokat szervezek, rajzolok, tanulok velük, a templomba menés is stb. Az is hatalmas boldogság, amikor kimondod az igent az oltárnál. Sajnállak, te ezt sosem fogod átélni, de ne is éld, mert ilyen rosszindulatú ember nem is tudja értékelni. De azért majd jusson eszedbe, hogy a halálos ágyadon nem fogják majd a kezed, a kilencvenedik szülinapodra nem süt neked a gyereked tortát, nem maradnak babafotók, közös képek. Jól gondold meg, még van időd.


Két örökbefogadott gyermekem van, egy vérszerinti. Ha a vérszerinti gyermekem így nyilatkozna a testvéreiről, mint te a húgodról, akkora pofont adnék neki, hogy a fal adná a másikat. Pedig vallásos vagyok és sosem ütöttem meg gyereket.


Senki nem várja el, hogy boldogan élj (nem hittem volna, hogy valaha egy ilyen mondatot fogok majd leírni), de te sem ítélhetsz el senkit, mert nem úgy él, ahogy te akarod.


Amúgy a válasz nem. Nem tudsz tenni semmit. Nem is tudtam, hogy a boldog élet büncselekmény...

2012. okt. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/93 A kérdező kommentje:
Na akkor kifejtem a problémám: Zavar, ez a nagy szerelem. Zavar, hogy mesében élnek. Én sosem hittem az ilyenekben és ezért képmutatásnak, érdekházasságnak tartom az egészet. Amúgy azért kértem tanácsot, hogy mivel nyissak fényt a titokra, így mindenki rájön, hogy én mondok igazat. (Mivel, ha ezt az egészet megemlítem rögtön butaságnak titulálják.)
2012. okt. 31. 17:01
 73/93 anonim ***** válasza:
100%

Attól még hogy nem hiszel benne, van ilyen.


És csak ne nyomozgass, ülj szépen a fenekeden. Még jó, hogy nem tavagy Sherlock Holmes.

2012. okt. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/93 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan nem fogod fel, hogy nem érdekel senkit, hogy te mit hiszel el kiről?
2012. okt. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/93 anonim ***** válasza:
100%
értem. továbbra is érthetetlen, hogy miért zavar? miért van egyáltalán bármiféle érzelmi viszonyod ehhez az egészhez? miért foglalkozol vele, miért bánt, miért nem hagy nyugodni és miért akarsz másokat is kényszeresen meggyőzni (utolsó kommented utolsó mondata). ez beteg és kényszeres dolog. akik ezt mondják itt, kivételesen nem sértegetésnek szánják. őszintén így gondolom így is. egy példa, hátha így sikerül megértetni veled: vannak, akik a világvégében hisznek. szerintem hülyeség, nem lesz világvége. mégis együtt tudok élni azzal a tudattal, h nem mindenki gondolja úgy, ahogy én, hiszen az ő hitük az én életemre nincs befolyással, nem okoznak nekem kárt vele, nem tesznek boldogtalanná ezzel a nézetükkel. mit szólnál, ha ez a szomséd házaspár meg arról szeretne mindenkit meggyőzni, h gyogyós vagy, se kutyád, se macskád, ateista vagy, nem hiszel sem istenben, sem házasságban, sem szeretetben (a családé), sem szerelemben. hm? lenne benne valami. mégsem teszik, mert nem adekvát dolog más ember életvitelével ilyen mértékben foglalkozni, ha az nem rombolja a tiédet. ez az egészséges mentalitás, szerintem
2012. okt. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/93 anonim ***** válasza:
100%
És ha tegyük fel mesében élnek? Az neked miért fáj? Vagy úgy gondolod, hogy kifelé játsszák a szerelmet, a boldogságot, a négy fal között meg ölik egymást? Annak lennének jelei. Fogadd el: attól, hogy te nem tapasztaltál valamit, még létezhet. Létezik. Irigység helyett inkább örülj a boldogságuknak. A te életed is megváltozna, ha hinnél a "mesékben". :)
2012. okt. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/93 anonim ***** válasza:
100%
Nézz Once upon a time-ot, kedves kérdező, lehet, megváltozna a szemléleted(bár nem sok esélyt látok rá) :S
2012. okt. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/93 anonim ***** válasza:
100%

Jókat tudok szórakozni az ilyen nyanyákon, akik kb egész nap az ablakban lógnak és lesik az átlagembereket xD Ne csodálkozz ha hamarosan a szomszéd gyerekei becsöngetnek majd az éjszaka közepén, aztán meg elrohannak... mi anno így csináltuk az ellenszenves szomszédokkal tíz éve >:D


Ja, és kár áltatnod magad, ÖREG VAGY >:D Nekem azonnal az voltál. Legfőképpen az életszemléleted miatt. Tudtad hogy a rosszindulat még hamarabb koporsóba visz? xD

2012. okt. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/93 anonim ***** válasza:
100%

Drága kérdező!

Felhívnám a figyelmed a 10. válaszra, amiben már kifejtettem, hogy valószínűleg ez nyomja a szíved. Van egy elméleted, amit realitásnak csúfolsz, és mindenáron be akarod bizonyítani a világnak - de elsősorban magadnak - hogy te okosan, önszántadból vagy egyedülálló, gyermektelen nő.

Valószínűleg magadnak is csak azt hazudod, hogy ez neked így jó, de a boldog ember igazi ismérve, hogy nem törődik azzal, hogy másnak keresztbetegyen, nem áll szándékában végignézni életek tönkremenetelét, nem is érdekli, hogy más hogyan él és miért él úgy, ahogy. Mielőtt dobálózol a 'boldogság' szóval, előbb vizsgáld meg magad, hogy valóban az vagy-e.

19L

2012. okt. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/93 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert neked nem sikerült megtalálnod életed párját (amin nem lepődöm meg!), még nem kell mások szerelmét illúziónak látni. Beteg a lelked, nagyon sajnállak. Te a saját magad ellensége vagy, ezért nem vagy boldog. Mások boldogsága nem képmutatás. Csak te vagy egy nagy rakás szerencsétlenség. És sosem fogod bebizonyítani az igazad, mert ilyened nincs. :)
2012. okt. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!