Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel nemrég meghalt a kereszt...

Mivel nemrég meghalt a keresztapám, így az egyik legjobb ismerősöm felhozta azt, hogy ő szeretne az én keresztapám lenni, de én már meg vagyok keresztelve, akkor ez így is megoldható vagy hogy oldható meg?

Figyelt kérdés
2012. nov. 2. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
hívd ezentúl keresztapának és el van intézve a dolog ... még egyszer nem tudsz megkeresztelkedni egy új keresztapával
2012. nov. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Jófej vagy... Ha más rokonod hal majd meg, akkor választasz egy új nagymamát, nagypapát, tesót, stb.?

Szerintem hivatalosan ez nem lehetséges és teljesen fölösleges is.

2012. nov. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első kommentelőnek :)

Az utóbbihoz annyit fűznék hozzá, hogy én nem azért gondolkodtam ezen mert utáltam a keresztapám és kell egy másik. nem! mivel nagyon jjo kapcsolatban vagyok ezzel az ismerősömmel és ő ajánlotta fel.. de az igazi keresztapám örökre a szívemben marad! és most nem akarok ezen vitázni.

2012. nov. 2. 11:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Na jó, de akkor miért nem maradhat meg ez a nagyon jó ismerősöd, egy jó ismerősödnek, a keresztapád meg a keresztapádnak és kész? Nem értem! Most tényleg ennyire számít, hogy kit minek nevezünk?
2012. nov. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ilyen nem létezik. Téged egyszer megkereszteltek, aki akkor keresztelt, az a keresztapád. Nincs új választása. Persze te kinevezhetsz újat magadnak, mint ahogy vannak, akik anyukként tekintenek valakire az anyjuk helyett, vagy fogadott bátyónak neveznek ki egy havert, de ezt hivatalossá nem lehet tenni. Az egyházban nincs újrakeresztelés ilyen formában.
2012. nov. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha katolikus vagy, bérmálkozhatsz még és lehet abérmakeresztapád. Amúgy pedig szerintem sem lehet más. Nekem keresztanyám lépett le 15 éve, és azóta a nagynéném választotta magának, hogy keresztanyámként viselkedik, h nekem is legyen:) De nem hívom keresztanyunak, hanem a nevén.
2012. nov. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy keresztapa megsimogathatja, puszilgathatja az ő kicsi keresztlányát..Egy kedves ismerősnél ez már akár tapizás is lehet..
2013. okt. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!