Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valahol utána lehet még...

Valahol utána lehet még járni, hogy miért zártak ki az örökségből?

Figyelt kérdés
8 éves voltam, amikor ezelőtt 40 évvel édesapám meghalt, de akkor már 5 éve nem laktam vele és nem is találkoztunk. Amikor meghalt én semmilyen értesítőt nem kaptam, tehát nem is örököltem tőle semmit, pedig lett volna mit. Új felesége meg több gyereke nem született, tehát én voltam az egyetlen gyereke mégsem örököltem semmit. Félre értés ne essék, nem a pénz vagy bármi érdekel, csak kíváncsiságból, hogy ki örökölt mégis.
2012. nov. 3. 16:36
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Olyan sokra nem.

Az egyik ingatlan már nincs meg, egy kisebb irodaház van a helyén, szóval fogalmam sincs mi lett vele.

Az illetékes földhivatalban nem adtak ki semmit, viszont beszéltem azzal az emberrel, aki jelenleg él abban a házban, ami szintén az apámé volt!!! (mivel még 40 év után is tudtam a pontos címet és megismertem a házat, hiszen én is éltem még ott régen )

A jelenlegi tulaj nagyon kedves volt, azt mondta 10 éve lakik ott, és még a tulajdoni lapot is megmutatta, amit akkor kapott, amikor vették a házat.

Az édesapám az első tulajdonos rajta, 2.tulajdonos pedig már egy számomra teljesen ismeretlen név.

2014. jún. 28. 20:05
 22/22 anonim ***** válasza:

Szia! Ismeretlen felmenöm utan erdeklödve erintettek ilyesmik, ami remlik belöle:

amikor meghal vki, es nem tudnak leszarmazottakrol (avagy szandekosan nem jelentik be, h van) , ill. elerhetösegükröl, 1 honapig kifüggesztik az önkormanyzatnal, h XY meghalt es keresik a leszarmazottat. (Egy kis faluban pl. gyakran senki sem jar 1 honapig arrafele... na de ez van.) Leszarmazott hijan a testver, szülök örökölnek, es ha senki sincs, akkor az allam. Ha rairatta barkire a vagyonat vegrendeletben, akkor is megillet a "köteles resz", azaz annak a fele, ami amugy jarna vegrendelet nelkül!!!

Tehat ott az önkormanyzatnal tudnanak infot adni, de az öröklött anyagiakat tekintve sztem nagyon sietned kell az elevüles miatt! Sztem ügyvednel erdeklödj, mit tehetsz, ott az elevülesröl es mindenröl pontosabb infot kapsz! Megyeszekhelyeken sztem van hetente 1 nap ingyenes ügyvedi tanacsadas is

Jo, ha ehhez mindent összekeszitessz, amilyen papirod csak van apadrol (szül. anyak.kivonat...stb), es eredetit ki ne adj a kezedböl.


Az ismeretlen, tiltott dolgok nagyon megterhelöek, a "lelki" reszehez javasolnam: Bert -Hellinger csaladterapia vagy csaladallitas! Olvasgass erröl es javasolnam elmenni, sok minden kiderülhet es tisztazodhat.

2016. jan. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!