Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan fogadnátok azt, ha az...

Hogyan fogadnátok azt, ha az egyik nagyon közeli családtagotok roma származású házastársat választana magának?

Figyelt kérdés
2012. nov. 3. 19:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
74%

Az ocsem baratnoje roma volt, anyukam bele betegedett! Apukam annyira nem foglalkozott vele, bar neki sem tetszett.

De miutan lediplomazott otthagyta az ocsemet (aki 3 evig eltartotta...). Szoval a lany csak kihasznalta, de ez az ocsem hibaja, mert a csaladjan kivul a baratai is elleneztek a kapcsolatott es nem csak azert mert roma, hanem mert onzo rafinalt no.

Nekem nem sok bajom volt vele, igaz talan ha 3szor lattam...

2012. nov. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
47%

ma 20:03

kedves 71%. Már elsőre is el tudtuk olvasni hogy inkább homár legyen de ne roma..Nem kell többször kiírnod..

2012. nov. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
60%
Baromira nem érdeklne a származása, a jellemére vagyok kíváncsi. Ha jó ember, felőlem hupikék is lehet. Ha aljas, akkor meg hiába hófehér, isten mentse meg tőlem.
2012. nov. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
79%
Ugyan nagyon elfogult vagyok a romakkal szemben mert tisztelet a kivetelnek de a nagyja problemas nem kicsit. Viszont ha normalis es szereti a parjat es korrektul viselkedik mindenkivel semmi bajom nem lenne vele.
2012. nov. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
69%

Én sem rajongok a romákért, de ismerek nagyon rendes, jóindulatú, jóravaló romát, tőle nem félteném a rokonomat

az más dolog, hogy a háta mögött levő család már nem biztos, hogy olyan gyöngyvirágos rét....de rábíznám a rokonomra a döntést

mondjuk ha testvérem, vagy anyám apám lenne, akkor kérnék felmentést a családi banzájok alól, az esküvőre persze elmennék

2012. nov. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 wartburg353s ***** válasza:
60%
Próbálnám az embert nézni, nem a származását. Mellesleg tökmindegy, hogyan fogadnám, mert nem én leszek a házastársa. Mindenkinek a saját életét kell élnie, és saját magának eldönteni, kivel akarja ezt végigcsinálni. Lehet, hogy az illető nem tetszik a családjának, de nem ők fognak vele élni, nem nekik kell elviselni a hibáit, és örömük se nekik lesz belőle. Természetes, ha vki félti a hozzátartozóját az esetleges szenvedéstől, hibáktól, de senkit nem lehet megóvni a saját életétől, hagyni kell, hogy elkövesse a saját hibáit, és ha nehéz helyzetbe kerül, mellette állni. Szóval, még ha nem tetszene is a hozzátartozóm választottja, próbálnék normálisan viszonyulni hozzá, ezzel szerintem többet segítenék a hozzátartozómnak, mintha megpróbálnám megóvni tőle. Azzal csak elvadítanám magamtól.
2012. nov. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
54%

Hát én pl nem örülnék ha a majdani lányom/fiam roma(cigány!) párt választana magának. Teljesen más kultúra..

Ugyan ennyire nem örülnék ha más nagyon szélsőséges (európai szemmel nézve) kultúrával rendelkező népcsoport egy tagját választaná párul, ahol a nőnek kuss a neve, nincs joga, kizsákmányolhatják és még a gyerekét is elvehetik tőle az esetleges válás során.

2012. nov. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk előfordult, igaz, csak unokatesóval. Sok boldogságot kívántam a rokonnak, majd közöltem vele, hogy nem óhajtom megismerni a párját, az esetleges esküvői meghívóval ne is fáradjon.

Én így fogadtam. (végül nem volt esküvő, megjött az esze a rokonnak)

2012. nov. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
70%
Én nem vagyok rasszista. Lehet a tesómnak kínai, néger, fehér, rézbőrű, akármilyen pasija, nem bánom, csak cigány ne legyen. Vagyis legyen, de nem akarom megismerni sem őt, sem a családját, mert nekem nem hiányzik a balhé, a kölcsönkéregetés. Nem akarom, h 5-6-an jöjjenek egyszerre látogatóba, stb., tudjátok, a tipikus cigány szokások. szóval én elhatárolódnék.
2012. nov. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
51%
Háát, engem most le fogtok pontozni. Én marhára ki nem állhatom a romákat. Ennek ellenére a párom mégis cigány. És ő sincs oda a fajtájáért. Rendes, kedves pasi, kinézetre full fekete, teljesen félelmetes rablócigány kinézetű. 5 éve együtt vagyunk, jó vele. Apu először kolumbiai nyakkendőt akart csinálni neki, de már megbékélt.
2012. nov. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!