Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem van a világon a leglustá...

Nekem van a világon a leglustább feleségem. Férfiak van másnak is hasonló problémája? Hogyan oldottátok meg a problémát?

Figyelt kérdés

Sajnos a feleségem az utóbbi időben nagyon lusta lett. Munkája nincs. Ha néha talál is valamit pár hét, hónap után talál valamit ami miatt fel kell mondani vagy kirugják. Kedvenc időtöltése az Internet, dührohamot kap ha egy napra szolgáltatás kiesés következik be. Már nagyon kezd belőle elegem lenni mert mindent nekem kell kifizetnem (lakáshitel, rezsi, kaja) meg az egyéb igények, amelyek persze vannak. Sajnos az anyagi problémák miatt nagyon el vagyok keseredve és ezt már a saját fizumból megoldani nem tudom.

Félek hogy ez már csak rosszabb lesz és ha gyerekünk születik akkor már végkép nem lesz mozgásterem. Teljesen ki leszek zsigerelve.

Adjatok tanácsot mit kellene tennem hogy megváltozzon és újra normális legyen.


Kérdezzetek ha valami nem világos csak segítsetek.


2012. nov. 4. 17:42
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
77%

"az esküvő előtt is szerintem ilyen volt, de nem nagyon foglalkoztam vele, mert akkor még nem voltak ilyen nagy kiadásaink, de most már jó lenne ha ő is segítene. "


Akkor te választottál olyat, aki ilyen, elvileg ilyennek szeretted meg, így fogadtad el, így vetted el. Nem értem ezekből kiindulva, hogy mi a problémád. Ugyebár a férfiak sem szeretik ha megpróbálják őket megváltoztatni.

2012. nov. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást, nagyon építő volt.

Mindenben igazad van csak azért megjegyzem ha sok kapcsolatban okozott problémát már hogy a férfi nem volt hajlandó csinálni semmit a háztartásban vagy éppen nem dolgozott. Nos hol itt a hiba. Ha az asszony nem főz nem mosogat és nem dolgozik, de van fodrász kozmetikus ruha reszi lakáshitel. Hiába beszélek vele nincs változás csak összeveszés meg igéretek.

Megértem én azt is hogy a mai nehéz munkapiaci helyzetben nehéz elhelyezkedni, de akkor sokmindenen lehetne spórolni és az is javítana a helyzeten ha 12 óra meló után nem nekem kellene elmosogatni vagy főzni.

Lassan elegem lesz az egészből és én fogok változtatni, mert ha nem lennék ennyire hűséges jelentkező lenne bőséggel csak attól félek ha elválok mindenem felét viszi az asszony amiért tényleg én dolgoztam meg.

Na ennyi a helyzet és hol a probléma.

:(

2012. nov. 5. 10:46
 13/28 anonim ***** válasza:

Értem én, hogy mi a problémád, de ez olyan, amikor a nő választ egy úgymond rosszfiút, majd sír, amikor az nem akar jófiú lenni. A te eseted ugyanez. Elvettél valakit, aki olyan amilyen és most az a bajod, hogy nem másmilyen.

Bár nem értem, a kérdésben azt írod, "Adjatok tanácsot mit kellene tennem hogy megváltozzon és újra normális legyen. "

később azt írod mindig ilyen volt.


Egyébként, abból a kevés infóból ami róla szól, az ő nézőpontja nélkül szerintem önbizalom hiányos. Ez a baja. Barátai, társasága van? Hogy viselkedik köztük? Ha mindig kirúgják, de netfüggő, nem lehet, hogy nem tud kapcsolatot teremteni emberekkel? Ezért rúgják ki, és ezért jobb a net?

2012. nov. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Részben igazad van. Nos, amikor megismertem nem volt ennyire problémás a helyzet, ezért is mondtam azt hogy ujra szeretném, hogy normális legyen. Ő alapvetően egy rendes lány és ugy érzem az estek nagy többségében mindent meg szeretne tenni, hogy a helyzet változzon, de ez néha kevés. Szeretne ő munkát találni, de ami adódik az soha nem elég jó ahhoz, hogy meg is akarja tartani. Ezért sokszor kirugják vagy felmond. Most már ugy érzem nem is akar ujat keresni.

Az emberi kapcsolatairól annyit, hogy valóban eléggé zárkózott és csak néhány barátjával tart fenn kapcsolatot, de azt sem sűrün teszi.

Nekem csak annyi kellene, hogy mindketten toljuk már az életünk szekerét, ne csak én.

Sajnos a legnagyobb baj hogy egy elég kicsi faluba költöztünk a házasság után azért, hogy olcsóbban tudjunk házat vásárolni és nem gondoltam arra, hogy a falusi élet mennyi nehézséggel jár a munkakeresés világában és ugy érzem hogy a nehézségek amelyeket le kell küzdeni egy állás megtartása érdekében (bejárás, utazási idő, korán kelés) neki tul megerőltetőek és inkább a könnyebb utat választja mindig.

Aztán ehhez még hozzájön a háztatási munka, amelyre munka hiányában lenne ideje, de azt meg egyéb elfoglatságai miatt nem csinálja (net, kozmetikus ecetera...)

Nem panaszkodom ezt nekem kell megoldanom, de egyik lehetőséggel sem tudok megbékélni.

1. Válás: Minden amiért eddig dolgoztam megfeleződik.

2. Elköltözés: Ha el is tudom adni a házat, biztosan csak áron alul és abból nem veszek lakást BP-en

Mindent kezdhetek előről.

3. Megbeszélés: Eddig sem mentem vele semmire.

4. Teljes anyagi elszeparálódás: Na ehhez nekem sincs gyomrom.

Szerintem nem választottam rosszul feleséget csak mindent egy kicsit rosszul csináltunk és ez óriási problémává adódott össze az évek során.


Szerinem az anyagi problémák fogják tönkretenni a házasságunkat és az hogy állandóan a másikban keressük a hibát. Csak azt tudnám ki mondta azt hogy a pénz nem boldogít.


Köszönök mindenkinek mindent.

2012. nov. 5. 14:16
 15/28 anonim ***** válasza:

A pénz nem boldogít, itt sem ez a megoldás.

Azt írod, hogy nem mész semmire azzal ha beszélsz vele. Próbáld meg másképp. Nem tudom, hogy hogy néz ki nálatok egy beszélgetés, de valószínűleg csak ez lehet a megoldás: megbeszélni. Ha úgy nem megy, ahogy eddig, akkor másképp.

Esetleg olvass el egy olyan könyvet, hogy John Gray - A nők a Vénuszról, a férfiak a Marsról jöttek.

Vagy John Gray - Mars akarja, Vénusz szeretné.

Nem tudom, hogy segít-e, de egy próbát megér szerintem. Ha magát a problémát nem is oldja meg, de talán segít kommunikálni, az pedig megoldhatja a problémát.

2012. nov. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

És egyébként semmi jó nincs a feleségedben???

Nem belédkötni akarok, de írod itt, hogy milyen lusta, meg mindig is lusta volt...

Akkor minek vetted el?

Valami jó csak van benne, amiért szereted, vagy szeretted.

Azt nem hiszem, hogy lusta is, csúnya is, utálatos is, hárpia is, buta is!


Az a baj, hogy csak az egyik oldalt látjuk!


A feleséged valóban egy lusta nő, ez tény!


De ezen kívül nincs benne semmi pozitívum?


Nem hiszem el, hogy ha annyira rettenetes ember, akkor nem válnál el tőle!

2012. nov. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, de annyira kézenfekvő a megoldás. Kezd a spórolást az internet lemondásával!
2012. nov. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Na, látom, itt a többség már akasztaná a feleséget. Jó kis bírók lennétek ti!


Hallgattassék meg a másik fél is! De ha már ő nem lehet itt (vagy ki tudja, lehet, ő is olvassa az oldalt)


Kedves kérdező!

Mi volt hétvégén az ebéd?

Be lehet engedni vendéget a házatokba vagy be se lehet lépni a mocsoktól?

Hány éves a feleséged? Sose dolgozott? Ha dolgozott, kérdezted, miért rúgták ki?

"egyéb igények, amelyek persze vannak" Milyen extra igényei vannak ételen és ruhán kívül?


Első nekifutásnak kb. ennyi.

2012. nov. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Én lennék ez a lusta feleség. 2006-ban végeztem, azóta 3,5 évet sikerült dolgoznom határozott idejű szerződésekkel. Legutóbbi munkahelyemet nem ott hagytam, hanem elküldtek, mert jött a helyemre más. Nekem ennyit mondtak. Az okát sejtem: korábban a főnökeim tettek egy ajánlatot, amit a férjemmel megbeszéltünk és úgy döntöttünk, h ezt nem tudjuk vállalni. Közös döntés volt!

2-3 naponta főzök. A lakást rendben tartom, az elintéznivalókat elintézem, ha találok álláshirdetést, jelentkezem rá, ha behívnak interjúra, megyek.

Nem tudok naponta órákat internetezni, mert hamar megfájdul a fejem és a szemem. Új szemüveg kellene, de sokba kerül, így halogatom.

Igények: Nem járok kozmetikushoz, mert szerencsére nem szükséges. Nincs festve a hajam, háromhavonta vágatok belőle. Nincs műkörmöm és kevesebb ruhám van, mint a férjemnek.

Gyerekvállalás: Eldöntöttük, közösen, h jöhet. Ezek után én nem akarom.

Kommunikáció: én az egyenes beszéd híve vagyok. A férjem, miután megtaláltam ezt a kérdést, azt hazudta, nem rólunk szól, hanem az egyik kollégájáról, és különben is fiktív, csak kitalálta az egészet; két különböző sztoriból gyúrta össze.

2012. nov. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

10-es vagyok.


Igaza volt annak, aki azt írta, hogy a másik felet is meg kell hallgatni. Én is csak a férjed által leírtak alapján ítéltem. Te tényleg a feleség vagy?


El kéne beszélgetnetek, mert így nem csodálom, hogy nem akarsz már gyereket. Melyik rész vonatkozik rád, ha azt mondta, hogy 2 sztorid gyúrt össze? Nálam a lustaság nem ez, amit te leírtál. Ezek után mit fogsz csinálni?

2012. nov. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!