Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem merek egyedül aludni,...

Nem merek egyedül aludni, hogyan szánjam rá magam?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok.Apukám halála óta anyukámmal alszom.Vagyis olyan 8éve. Ugyérzem hogy ideje lenne a saját szobámban aludni de egyszerűen nem megy.Folyamatosan apum jut eszembe és van benne egy kis félelem is.Hogyan vegyem rá magam hogy egyedül aludjak ?:O Segítsetek!

2012. nov. 4. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Mitől félsz?

Az égvilágon semmi okod nincs rá. Édesapád meghalt, elment, nincsen már itt, de még ha valami módon hiszünk is abban, hogy a halottink látnak minket, ártani nem tudnak, nem is akarnak nekünk.

A szobád biztonságos. Ugyanannyira, mint Anyukádé. Te már a saját szobádba tartozol, ott kéne aludnod (mintegy 13 éve).


Ez mindössze egy rossz szokás. Ha minden este ott fekszel le a saját ágyadban, akkor majd megszokod.

2012. nov. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Szia. Pontosan mitől félsz a saját szobádban? A gondolataidtól, vagy attól, hogy egyedül vagy? Megértem, hogy mostmár önállósodni szeretnél, külön szobát, külön kis világot magadnak, ennek pont itt az ideje 14 évesen. Nem tudom, összenyilik e a szobád anyukád szobájával, de kezdetben hagyhatnád nyitva az ajtót a szobák között... vagy hagyd nyitva, anyukád legyen a másik helyiségben a szobád mellett, égjen egy kis lámpa, stb.. próbálgatni kell, melyik módszer lenne jobb. De biztos lesznek akik a drasztikus módszert javasolják, költözz át a szobádba, és puff, csukd be az ajtót és próbáld ki az egyedül alvást. Ne félj tőle amúgy, minden dolog csak addig szokatlan mindnekinek, amig meg nem szokja! :)
2012. nov. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
Ne aggódj, ott se leszel egyedül.
2012. nov. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Kérd meg Anyukádat míg el nem alszol menjen a szobádba, legyen veled. Később meg csak bekísér, váltotok pár szót aztán könnyebb lesz. Ideje tényleg egyedül aludni, mert később már rosszabb lesz. Mit fog szólni majd 2-3-4 év múlva az udvarlód, h még Édesanyáddal alszol?

Addig aludj egyedül míg teheted! Én is utáltam egyedül lenni éjjel, de szüleim sosem engedték, h náluk aludjak. Most meg már, h 6 éve ban párom 3 éve minden éjjel vele alszom, kívánom, h bárcsak kicsit egyedül alhatnék!

24/N

2012. nov. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Esetleg próbálj meg valami nagy plüssöt magad mellé tenni, és aludj avval és máris nem leszel egyedül.
2012. nov. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igazából fogalmam sincs hogy mitől félek.AMúgy kiskoromban egyedül aludtam(szerettem is egyedül lenni)csak most valahogy nehéz rászánni magam a külön létre.Amúgy az első válaszolónak:tudom hogy elment de még nem nagyon tudom ezt feldolgozni hiszen alig ismertem(még a hangjára sem emlékszem)A másodiknak pedig:köszönöm szépen nagyon sokat segítettél..amugy a szobám nincsen összemyitva az övével de majdnem egymás mellet van a kettő.:D
2012. nov. 4. 21:34
 7/11 A kérdező kommentje:
Ksözsönöm mindenkinek a választ :D
2012. nov. 4. 21:35
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
Vágj bele és élvezd a félelmet. Ingyen horror valódi fenyegetés nélkül :)
2012. nov. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha 8 éve nem tudod feldolgozni egy olyan ember halálát, akire nem is emlékszel, el kellene menned pszichológushoz. Ő segítene a különalvásban is.
2012. nov. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jartam pszichológushoz,és nagyon sokat segített nekem.De emlékeszem rá,csak a hangjára nem emlékszem(rosszul fogalmaztam bocsi)
2012. nov. 5. 00:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!