Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tegnap hozzánk költözött apa...

Tegnap hozzánk költözött apa barátnője és azzonnal parancsolgatni kezdett nekem, hogy állítsam le?

Figyelt kérdés

Gyerekes dolgokra kezdett utasítani, mint hogy mosogassak el, meg rakjak rendet, pedig ezeket alaból megcsinálom, akkor is, ha nem mondja senki. Engem nem zavar, hogy itt van, és nagyobb bajt sem csinált eddig, de félek, hogy ez el fog fajulni.


16l


2012. nov. 5. 06:42
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
70%

Elsőnek elmondod értelmesen, hogy ne parancsolgasson neked, attól mert az apád nője, nem lesz automatoikusan az anyád, nem leszel a szolgája sem. ha annyira be akar illeszkedni, ő emelje meg magát elsőnek, azt kérheti max, hogy segíts neki például törölgetni.

Második körben elküldeném a halál véreres f-ra, ugráltassa a saját kölykét, aki nem te vagy. Nehogy már hagyd, hogy egy vadidegen, akivel apád heneteg éppen, az mondja meg mit csinálj. Lehet nyilván böki a szemét a mosatlan vagy a rendetlenség, de semmi joga nincsen ettől még téged csicskáztatni. Most állj ki magadért.

2012. nov. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
26%
Úgy látom azok kerülnek lepontozásra, akik a rend és kötelesség hívei, azok pedig akik inkább a jogokat ismerik felpontozásra. Hát mindenkinek szíve joga úgy élni, ahogy szeretne :-))))
2012. nov. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
85%
Lehet, hogy nem tudta, hogy te ezeket alapból megcsinálod. Mindenképp beszéljétek meg, mondd el, hogy magadtól is tudod mit kell csinálni, persze ne támadólag, csak hogy tudja, nem kell szólni érte.
2012. nov. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem sem szép dolog mindjárt parancsolgatni.Ilyenkor kérd meg,hogy ha szeretne tőled vaalamit,akkor kérjen meg rá.A másik,hogy el kell neki mondanod,hogy te nem vagy lusta lány el szoktál mosogatni kaja után,és rendet is szoktál csinálni.Mivel ő a felnőtt lehet úgy érzi diktálhat.De ő nem az Édesanyád,ne nevelgessen téged,hanem kérjen meg rá ha szeretne valamit.Én nekem van egy kislányom,de még én sem parancsolgatok neki.Általában csak akkor parancsolok rá,ha nem hajlandó azt tenni amire megkérem.Egyébként az nem gyerekes dolog ,ahogy írtad a rendrakás és a mosogatás.Szerintem először beszélj vele normális hangnemben,ne ess mindjárt neki.Kezd azzal,hogy elmeséled neki mit szoktatok otthon csinálni Apuddal.Mond el neki,hogy örülsz neki,hogy Apud nincs egyedül,és szeretnéd ha jó viszonyotok lenne.Kérjed meg szépen,hogy tekintsen téged felnőtt nőnek.Mond el neki azt is,hogy parancsolgatás nélkül is megcsinálod az otthoni teendőket,de azt is mondhatod neki ,hogy örülnél neki ha együtt csinálnátok,mert akkor tudnátok közben beszélgetni,és akkor gyorsabban kész is lennél,meg nem lenne olyan uncsi az a házimunka.
2012. nov. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
91%

Én is a rend és kötelesség híve vagyok, de azért mert vannak itt nők, akik szintén gyerekes apukához költöztek, nem azt jelenti, hogy a gyereket kell rögtön hibáztatni.


Első nap, ha oda költözött, rendben, hogy nem vendégségben van, de ne ossza le a beosztást! Teljesen jogos!!!


Mondom ezt úgy, hogy az én páromnak is van gyereke.


Akinek van egy kis esze, az megvárja, míg a gyerek nyit felé, mert nekik talán nehezebb az egész, mivel még csak gyerekek.

Nem azt mondom, hogy a nőnek akkor csendbe kell lenni és vigyázba állni, csak azt, hogy ne akarjon ő lenni a főnök a házban.


Az, hogy a gyerek szobájába mekkora a kupi, nem az ő dolga. De főleg nem az első nap.

2012. nov. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon sürgősen tisztázd a nővel valami normális hangnemben, hogy nem az anyukád, soha nem is lesz az, és neked ő ne parancsolgasson, mert ott te vagy otthon 16 éve, nem ő. Valamint hogy ha úgy érzi, mosogatni való van, akkor nyugodtan megemelheti a popóját és elvégezheti ő is, ha már ott akar élni.


A pofám leszakad az ilyen hárpiáktól, akik azt hiszik ráakaszkodnak apukára akkor rögtön nyernek pár szolgát is a gyerekek személyében

2012. nov. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Én apukámmal beszélnék a helyedben, hogy kezdeményezzen az új helyzet örömére egy családi kupaktanácsot. Hárman vagytok már, ahhoz hogy ő is "betudjon illeszkedni" és jól érezze magát ott mindannyiotoknak alalmazkodni kell egy keveset. Egyértelműen NEKI IS és ezt tudatosítani kell benne, viszont neked is, amit el kell fogadnod.

Beszéljétek meg, hogy amiket eddig megcsináltál, azokat ezután is megfogod, nem kell rá felhívni a figyelmedet. Ha valami mást szeretne, akkor meg lehet rá szépen kérni és nem utasítani, parancsolgatni.

Osszátok le a feladatokat, mostmár van még egy nő a háznál, igen, ő is csináljon otthon valamit. Nem kell mindent neki, de neked se kelljen mindent... Apukád az összetartó kapocs köztetek, vele kellene ez megbeszélned és neki kellene egy beszélgetést leközvetítenie köztetek mielőtt még elfajul a dolog és ott lyukadtok ki, hogy "ki bírja" tovább elven üldözitek a másikat.

2012. nov. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
2%
Mindenki a not fikázza le. Konyorgom! 16 éves, kamasz lány, lehet, hogy csak hisztizik.
2012. nov. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
97%

Azért, mert 16 éves és kamasz,mert törvényszerű, hogy valótlant állít?

Összekeveritek a segítségkérést az igazságtétellel!


Nekünk itt nem tisztünk eldönteni, hogy igazat ír-e a Kérdező, amíg kerek a történet! Vagy megkérdőjelezni a szavahihetőségét.

Azért vagyunk itt, hogy tanácsot adjunk!


Mindegy, hogy hiszti vagy nem hiszti, a nő első nap ne mondja meg, hogy ki mit takarít és ne parancsolgasson!


Soha eszembe nem jutott volna a párom gyerekét egreciroztatni.

Akinek nincs ennyi érzelmi intelligenciája, az viselje a következményeit!

2012. nov. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
95%
mosogasson a nő, végtére is ő tette be oda a lábát és ő kapott fedélt a feje fölé.
2012. nov. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!