Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor babával otthon...

Most akkor babával otthon lenni nehéz vagy dolgozni?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__36..



http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Két kérdés, ugyanaz a téma.

Az egyik női oldal a másik férfi. Gondolom hány válaszoló ugynaz, de akkor mégis ki a szellemi roggyant? Az odahaza babát nevelő nő vagy a dolgozó férfi?


2012. nov. 6. 21:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mind kettőnek megvan a maga nehézsége. De gyereket nevelni 24 órás feladat, még dolgozni "csak" nyolc tizenkét óra. Hazaérsz a munkából, és már lazíthatsz is. Na a gyerek nevelés nem ilyen. Ott nem lehetsz sose fáradt, hajnalban kellsz, későn fekszel. Egyszerre vagy takarító nő, bevásárló központos, sofőr, tudakozó, bébiszitter, tanító néni. Sose tudod mikor kell hajnali háromkor tejet melegíteni, vagy reggel ötkor kakis pelenkát cserélni. A gyerek hisztizik toporzékol, az ebéd oda ég, a fürdőben közben már egy órája leállt a mosás, a szomszéd meg azzal jön, hogy éjszakás volt és nem tud aludni. Igen szülőnek lenne igazi kihívás, de egyetlen percig se bántam meg hogy gyereket szültem, még akkor se ha néha pokolian nehéz, és nem mehetek szabadságra. Mert minden egyes nap egy új élmény, az mikor a anyának szólit, mikor rád mosolyog mikor hozzád bújjik, amikor mutat valami újjat. Az első lépései mikor bicinglizni tanul, mikor szerelmes lesz. Ezek olyan dolgok amik kárpótolnak minden anyát a fáradozásért. A gyerekekért megéri, ebben teljesen biztos vagyok.
2012. nov. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

bicinglizni


úristen..és te szültél gyereket..

2012. nov. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
48%

Na 11-es a legjobb példája annak amit írtam. Attól mert otthon hajnali 5 kor sz@ros pelenkát cserél az ember és nos-stop a gyerek mozdulatait lesi, még nem jelenti azt, hogy a munka hőse. Dicséretes, de ez nem érdemel több tiszteletet mint bárki más.


Amúgy meg "újat" és nem "újjat" és úgy összességében nem ez volt a kérdés...

2012. nov. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kinek mi!

Ha a gyerekkel vagy non-stop, attól befordulsz, a munka máshogy fárasztó.

A gyerektől inkább kicsit beszürkülsz, nem feltétlen elfáradsz.

2012. nov. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Kedves 13-mas köszönöm a véleményed. De szerintem egy anya is pont annyi megbecsülést is tiszteletett érdemel mint aki dolgozik. Aki pedig egyszerre csinálja mind kettőt az többet.
2012. nov. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Igen én szültem gyereket, tudod a gyerekvállalásnál nem volt alap követelmény a remek helyesírás. Attól mert nem tudok tökéletesen helyesen írni, még nem jelenti azt, hogy ne lennék jó anya, és ne tudnám szeretettben tisztességben felnevelni a gyerekemet.
2012. nov. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!