Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kérem a gyerekelhelyezés...

Ha kérem a gyerekelhelyezés változtatását lehet rá esélyem? A kislány 7 éves,3 éve él az apjával.

Figyelt kérdés
Válás után az apjánál maradt a kislányunk. Én mindig fizettem a gyerektartást, én kéthetente látogattam/elhoztam (néha marad csak ki). Eddig albérletben laktam, most lett saját házam (örököltem). Az apának is van lakása. Kevesebbet keresek mint ő. 130-at kapok ki. Kérhetem? Van esélyem?

2012. nov. 9. 17:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor miért neki ítélték?


Ha emiatt a gyereknek új iskolába kell járnia, távol a barátaitól, akkor kevés esélyed van.

2012. nov. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Kérheted de szerintem elég kicsi az esélyed, attól hogy fizeted a gyerektartást az nem lehetőség az kötelesség.
2012. nov. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Így egyeztünk meg. Az övé volt a lakás, albérletbe mentem, nem volt pénzem. Mentegetőzhetnék, a lényeg, hogy a könnyebb utat választottam.

Nem kellene emiatt iskolát váltania.

Tudom, hogy nem nagy teljesítmény, hogy fizettem a gyerektartást, azért írtam, hogy ilyeneket nem lehet felhozni ellenem.

2012. nov. 9. 17:20
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
Nem sok esély van és ha van egy kis szíved vállalod azt, hogy anno lemondtál róla, most viszont ebben a korban ne szakítsd ki őt a megszokott helyzetéből..
2012. nov. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem mondtam le róla. Tartom vele a kapcsolatot. Szinte mindennap beszélünk telefonon, kéthetente velem van. Szeret velem lenni. Egyre nagyobb lesz, szerintem jobb lenne neki is egy anyával.
2012. nov. 9. 17:34
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem szó szerint értem a lemondást,hanem arra gondoltam, hogy nem veled él.. Biztos vagy benne, hogy jobb lesz neki úgy, hogy kiszakítod abból, amit megszokott? Nem hiszem.. A gyermekek nem szeretnek emlékezni rá, hogyan dobálják őket a szüleik ide-oda.. Miért nem jó, ha két hetente látod? Sajnos bele kellene törődni, hogy valószínűleg már jobban ragaszkodik az apukájához, még az is lehet megharagszik rád, ha "elveszed".. Kérd, hogy láthasd sűrűbben, de többet ne várj szerintem.. Bár valószínűleg amúgysem lehetne..
2012. nov. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Es mi lenne ha beszelnel az apaval? Megbeszelhetnetek hogy nem viszed el tole, de sokkal - sokkal tobb idot tolthetnel vele. Segithetnel elhozni a sulibol, vagy hetkoznap neha neha nalad alhatna (akkor a parjaval lehetne ketesbe), hetvegen elvinned nem csak ket hetente hanem surubben (ppersze az apae is lenne neha a hetvege), stb stb....
2012. nov. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az exemmel nem nagyon lehet egyezkedni. Mondtam már neki, hogy sűrűbben szeretném látni. De szerinte hétköznap ne ráncigáljuk, és neki is kell hétvége. A másodikkal egyetértek. De szerintem ha hétköznaponként én is elmennék érte vagy nálam aludna sem lenne zavaró. Ha a nagymama viszi el és nála van estig azon nem problémázik. Nem bántom. Jó apa. Csak velem szemben nem rugalmas, mert csúnyán lett vége a kapcsolatunknak.
2012. nov. 9. 17:45
 9/15 anonim ***** válasza:

Akkor jogi uton probalj meg tobb lathatast kerni, ha dolgozol es a lakhatasod is megoldodott akkor jo eselyel indulsz a surubb lathatasert inditott perben.

Azert azt is mond el hogy nem akarok a gyermeket kiszakitani a megszokot eletebol, es egy lassan tini lanynak nagy szuksege van az edesanyara is!!

Es amugy a kislannyal milyen a kapcsolatod?

Hogy erzi magat az apuval? Mit szolna ahozz ha hozza kerulne vagyis tobb idot lehetnetek ketten??

2012. nov. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Még nem mertem annyira nyíltan beszélni vele erről, de ahogy puhatolózok nem lenne ellenére. Az apjával is megvan, szereti. Engem tényleg csak az bánt, hogy 14 napból 2 kevés. Viszont mint írtam nem nyitott az apja arra, hogy közösen oldjuk meg, bíróság nélkül. Még ugyan nem mondtam neki azt, hogy jogi útra akarom terelni a dolgot. Csak kértem, hogy többet elhozhassam.
2012. nov. 9. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!