Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kérem a gyerekelhelyezés...

Ha kérem a gyerekelhelyezés változtatását lehet rá esélyem? A kislány 7 éves,3 éve él az apjával.

Figyelt kérdés
Válás után az apjánál maradt a kislányunk. Én mindig fizettem a gyerektartást, én kéthetente látogattam/elhoztam (néha marad csak ki). Eddig albérletben laktam, most lett saját házam (örököltem). Az apának is van lakása. Kevesebbet keresek mint ő. 130-at kapok ki. Kérhetem? Van esélyem?

2012. nov. 9. 17:12
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Egyébként tisztában vagyok vele, hogy nem vagyok az anyák gyöngye, nem is akarom magam úgy beállítani. de annyira szar sem vagyok
2012. nov. 9. 17:55
 12/15 anonim ***** válasza:

Akkor a könnyebb utat választottad.

Nekem sem anyukám, sem apukám nem lett volna képes erre.


Maradjunk annyiban, hogy nem vagy az anyák gyöngye, a másodikkal nem értek egyet.

A láthatással viszont igen. Ez szerintem is édeskevés.

2012. nov. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
De igen, lemondtál róla, mert alapvetően az anyánál helyezik el a gyereket válásnál, kvázi lemondtál erről a jogodról. Mostmár ne ugrálj, hogy gyakrabban akarod a gyereket. Én is sy.ar helyzetben voltam, amikor váltunk, de soha nem lettem volna képes odaadni a gyereket az apjának, hogy ne lássam mindennap...meg is buggyantam volna. PEdig én a felét sem kaptam mint most te!
2012. nov. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nagyon jól írja az utolsó!

Ritka, hogy az apának ítélik a gyereket, ilyen pici korban. Érdekes, hogy mostanra érzed úgy, hogy a gyerekednek szüksége van rád. Érdekes egy érzés lehet ez...

2012. nov. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Most le leszek pontozva, de akkor is leírom. Szerintem annak idején pont, hogy jól döntöttél, mert sok anya csinálja azt, h foggal-körömmel ragaszkodik a gyerekéhez, aztán meg alig bírja eltartani. Ezzel szerintem nem feltétlen a gyerek érdekeit nézik. Persze ha az apa nem alkalmas a gyereknevelésre, akkor más, de itt arra gondolok, amikor ő is alkalmas rá, vagy talán még alkalmasabb. Az viszont igaz, hogy kevés ez a kétheti láthatás, talán annak idején jobb lett volna, hogy úgy kéred, h "lemondasz" a gyerekről, cserébe kapj több láthatást. Na de ez nem a kérdésre a válasz.

Szerintem kérheted, nemrégiben olvastam ezen az oldalon, hogy több év után anya perli a gyerekeit vissza, és nem esélytelen a helyzete (az más kérdés, hogy ez helyes-e). Persze ehhez biztos kell ügyvéd. De szerintem is inkább a gyakoribb láthatást kérd. Ha Neked kevés volt a kétheti láthatás, akkor az apának is kevés lesz, főleg, h ő neveli már 3 éve.

2012. nov. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!