Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudom elengedni a...

Miért nem tudom elengedni a páromat? Tudom, hogy el kellene, az eszem ezt diktálja, de mégsem hagyom.

Figyelt kérdés
9 hónapunk zárult le. Követtem el hibákat énis,és ő is. Az ész azt diktálná,hagyjuk az egészet, nélküle könnyebb lenne az életem minden téren, állítólag mégcsak mellém se illett. De a szívem megszakad érte, hozzá tudok csak szívből odabújni és megpuszilni.Látom a rengeteg hibáját,ha összeszedném minden normális ember azt mondaná,ezt fejezzük be,és a környezetem is ezen az állásponton van. Mégis még hívogat,és mondja,hogy nem tud túllépni a bűneinken,de szerinte úgy jó,ha tartjuk még a kapcsolatot.Én ilyenkor sírógörcsöt kapok,mert tudom,hogy vége,de olyan,mintha kihasználna,fájdalomenyhítés a beszélgetés velem,míg nem talál valakit. Nagyon rossz így. Bár ha jobban belegondolok,nem tudom,hogy a kapcsolatunk helyre jönne-e,ha együtt maradunk,vagy jó lenne-e.Félek a magánytól,és a hiányától. Mit tegyek?
2009. aug. 13. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

" Az ember a rosszhoz két kézzel ragaszkodik!"

Az eszedre hallgass, mégha most nagyon fáj is!

2009. aug. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz a szerelmes embernek észérvekkel szembe menni. Mégis úgy érzem, tisztán látod, hogy a kapcsolatotoknak nincs jövője. Emellett kellene kitartanod, bármennyire is sajnálod őt is, magadat is. Maradjatok barátok, amennyire lehet, de próbálj megbarátkozni a nélküle való élettel. A hiány mindig fájdalmas, mégis számolnotok kell vele.
2009. aug. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
DE én nem akarok a barátja lenni,nem akarom,hogy hónapok múlva az új párja mellől integessen. Minden szálat el akarok vágni tőle. Csak ő ragaszkodik ahhoz,hogy beszélgessünk továbbra is. Az 1. válaszoló mondata teljesen igaz, megismertem egy remek férfit, sok nő álma,túl jó ember,fontos vagyok neki,mégis tudom,nem tudnám szeretni,amit sajnálok.
2009. aug. 13. 16:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben voltam én is.Tudtam,hogy ez igy nem mehet tovább és meg is mondtam neki.Irogatott és hivott még utána is,néha valóban elcsábultam és válaszoltam,pedig tudtam,hogy nem kellene.Közben majd meg pusztultam,mert hiányzott és vele akartam lenni,de nem tudtam volna elképzelni a jövőt,csak akkor és ott jó lett volna vele.Nem hiszek én sem a maradjunk barátokban,az nem ment volna,hogy velem beszéli meg,ha talál mást.Igy is sziven ütött mikor nemsokkal később megláttam iwiw-en,hogy már van neki más.Rettenetesen fáj,de nem akarom tartani vele a kapcsolatot semmilyen formában,mert úgy ezerszer rosszabb lenne.Annyit tudok mondani,ha biztos vagy benne,hogy nincs jövőtök,akkor legyél erős és kérd meg,hogy ne keressen sehogy mégha megpusztulsz is,mert csak jobban fáj,ha tényleg kapcsolatban maradtok és úgy tudod meg,hogy van más!
2009. aug. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 2 év 2 hónapot zártam le, hasonló cipőben voltam mint te. Azt akarta a srác, maradjunk barátok. Rábólintottam. Szabtam 3 feltételt, ha ezen változtat, kibékülünk. Megegyeztünk. Eltelt 2 hét, semmi változás. (Az egyik az volt, hogy keressen munkahelyet, a másik hogy szokjon le a cigiről, a 3. hogy menjen el a fogorvoshoz és csináltassa meg az első 2 fogát!) Mondtam hogy jó, melóhelyes dolgoktól eltekintek. (Azt hazudta, már megvan a pénz a fogorvosra) Megint vártam 2 hetet, semmi változást nem láttam. Ugyanúgy napi 1 doboz cigi, fogorvosnál nem járt. (Még azt is felajánlottam neik, hogy hiányzom 1 napot a suliból, elmegyek vele, fogom a kezét ha kell.) Mondtam, hogy jó, a cigis dolgot is elnapoljuk. Állítólag elkezdett járni fogorvoshoz. 1 teljes hónapot vártam, hogy lássak eredményt. Mindig jött, hitelesen előadta, hogy megcsiszolták a fogait, ekkor és ekkor lesz kész az a 2 műfog elöl stb. Aztán meguntam, mondtam, hogy köszi nem kérek a hazugságaidból. Persze már kiszerettem belőle, mert annyit hazudott.

Aztán volt 2 futó kalandom, most meg egy stabil párkapcsolatban vagyok. Mondd el neik, hogy NEM akarsz vele beszélgetni. Kezdjen új életet. Sok sikert és kitartás! Puszi

2009. aug. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha vígasztal, hogy nem vagy egyedül.... pontosan ugyanebben a cipőben járok én is, csak nekünk 13 hónap volt, de ez részletkérdés. :-( TUDOM, hogy nem működik, hogy nem lennék boldog mellette a jövőben, de egyszerűen még (?) annyira nehéz nélküle, hogy beledöglök. Nálunk is ugyanez van: ő azt mondja, hadd írjon nekem néha, de én nem tudok a barátja lenni. Szerintem ők már elengedtek minket érzelmileg.

Régi kapcsolatomban én voltam, akinek ment volna a barátság az ex- szel, de én akkor már teljesen független voltam tőlük érzelmileg.

Próbáld tartani magad ahhoz, h ne írj neki. Tudom, nehéz, nekem sem megy mindig. És nálunk 2-3 hete történt a szakítás.

Én tudom, hogy túlteszem magam rajta. Te is túl fogod. Csak most nehéz egy kicsit.

2009. aug. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nálunk is kb. 3 hete történt maga a szakítás,utána persze mi is néha 1-1 éjszakára visszacsábultunk egymáshoz,merthogy megcsalni nem akarja még az emlékemet se. Eleinte Ő küzdött nagyon értem,elmondta élete nőjének tart,szeret,imád a mai napig,és mással nem hiszi,hogy ilyen boldog lenne.Ezek a szavak nagyon meghatottak,mert őszinte ember. Akkor dacosan elutasítottam, most viszont én szenvedek,és szerintem ő tette túl már magát,vagy legalábbis könnyebb neki.Nagyon rossz,és nehéz megállni,hogy ne keressem,barátokkal próbálom lekötni magam. És köszönöm a válaszokat,sokat segítettetek!
2009. aug. 13. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!