Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti mennyi zsebpénzt...

Szülők, ti mennyi zsebpénzt adtok általános iskolás korú gyerekeiteknek hetente? Vagy egy nap mennyi pénzzel engeditek őket iskolába?

Figyelt kérdés
gyerek, pénz, iskola, zsebpénz

2012. nov. 13. 12:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
semennyit ... ha kell valamire akkor szól, és ha úgy látjuk jónak akkor kap rá (hetedikes most az egyik)
2012. nov. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

heti 500.-

de pénteken be kell tenni a maradékot a perselybe és kell lennie maradéknak !!

ha 10.- akkor annyi de az az elv h úgy ossza be h maradjon is


ált iskolások 2 és 5 osztályosak


(mellékesen a kicsi tavaly kb 5000.- szedett így össze, a nagy eddig olyan kb 20 000.- )

és a nagy már a táborban sem veri el a pénzét első nap ott is szépen beossza :-)

2012. nov. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Akkor csomagoltok nekik minden nap reggelit? reggelire sem kapnak pénzt?
2012. nov. 13. 13:18
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, hogy válaszolok, mert nem szülő vagyok, hanem gyerek, soha nem kaptam zsebpénzt, mindig mondtam, hogy mit akarok belőle venni és annyit kaptam kb mindig olyan 500 ft, de sose költöttem el az egészet. Viszont de egyszer kaptam zsebpénzt, mert amikor volt a lázadó korszakom és nem akartam tanulni, akkor volt, hogy ha 5 kaptam, akkor 500 ft-ot kaptam, viszont ha 3 alatt volt a jegyem akkor nekem kellett fizetni anyáéknak és be is jött:D Szerintem kb 2* kellett fizetnem max. :D
2012. nov. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
minden nap viszi a tízórait, igen
2012. nov. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Konkrétan zsebpénzt nem kapnak.

Mindegyiknek jár újság. (Lájk, Tudorka, Tapsi rejtvény)

A suliba itthonról visznek tízórait, nálunk nincs büfé.

Ha elmegyünk itthonról, egy-egy dolgot választhatnak maguknak.(csoki, radír, gyümölcs, bármilyen apróság)


Ha kirándulnak, akkor adok pénzt a nagynak. (1.500-2.500 Ft körül)

9 és 12 évesek.

2012. nov. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

2-es ez jó ötlet!


A kissrác/lány-nak meg köszi a választ!

2012. nov. 13. 13:23
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
Én nem kaptam soha pénzt, anyu csomagolt nekem szendvicset zöldséggel esetleg almával, és otthon készített teát. Egészségesebb mint amire költöttem volna...
2012. nov. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%

#2 vok


nem csomagolok nekik semmit sem néha kapnak egy egy müzli szeletett vagy túrórúdit

otthon reggeliznek és kb 10 percre van a suli :-) 7:00kor kelnek 7:45re bent vannak kényelmesen

az első szünetben van reggeli

a másodikban tízórai

az 4-5. szünetben ebéd

majd délután 15:30kor uzsonna

e mellé nem kell csomizni :-)))


a zsebpénz azért van h megtanulják beosztani -- ez a cél ami miatt kapnak

és persze nasinak :-)

2012. nov. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
45%

Itt sincs zsebpénz. Ha megmondja, mire kell, akkor természetesen adok neki.

Reggelre meg teszek az uzsonnás dobozába 2 szendvicset, meg csomagolok neki egy palack teát, illetve be van fizetve a menzára, kap meleg ételt, ennyivel ki kell bírnia délután 2-ig, utána hazajön, és itthon eszik.


Az a baj, ha pénzt adnék neki, menne a büfébe, és kólát, meg csokit venne rajta, nagy a kísértés, és az ilyen picik még nem értik meg a pénz értékét, sem a helyes táplálkozás fontosságát.

2012. nov. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!