Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg anyukámat,...

Hogyan győzzem meg anyukámat, hogy nem akarok annyi különórát, templomba járni? Meddig kell még azt csinálnom amit nem akarok?

Figyelt kérdés

Úgy kezdeném, hogy igen még fiatal vagyok. 15 éves, lány. Nincs velem semmi baj az iskolában, kitűnő vagyok. Bár még most kezdtem a gimnáziumot, lehet nem nagy teljesítmény eddig. De továbbra is tanulok, tudom, hogy ez a "munkám". Viszont szeretnék néha egy kis időt a semmittevésre is. Általánosban minden nap jártam valamilyen különórára. Van külön angolom a héten és egyéb elfoglaltságok is. Most abbahagytam a néptáncot, nagy egyezkedések árán. De továbbra is járok másik táncra, lovagolni, zongorázni valamint úszásra. Ezt az utolsót azonban szeretném abbahagyni. De anyukám hallani sem akar róla. Szerinte csak ellustulnék, és mindent feladnék ha engedné. Pedig nem erről van szó. De már nem szeretem heti szinten. Enélkül is van elég elfoglaltságom (hétvégén a kutyasuliba is hordom a kutyámat, vele is szoktunk gyakorolni, angoloznom is sokat kell, plusz a suliba is tanulni ez már sok nekem, nem vagyok csodagyerek) Nem tudom, hogyan értethetném meg anyukámmal hogy nem lusta vagyok, csak már nem bírom, illetve nem is akarom. Ezenkívül rám kényszeríti azt is, hogy minden vasárnap templomba járjak, pedig engem sosem érdekelt a vallás. Más kiskoromban sem voltam fogékony a hitre. De erről már beszélni sem merek vele.

Hogyan kellene szépen elmondjam neki ezeket. Mert már próbáltam, de nem volt értelme.



2012. nov. 14. 17:22
1 2
 11/17 mmT ***** válasza:
100%

Rossz jegyeket nem is szabad direkt szerezni, magaddal tolnál ki.

Tündéri kis lelked lehet, ha annak a híve vagy, h "jó a békesség", én annak a híve lennék, h ne hagyd magad megenni kiskanállal. De ez a feszültség benned vmlyiben irányba el fog sülni előbb-utóbb, ezért lenne jobb, ha nem elnyomnád, hanem folyton-folyton jeleznéd, h gond van, anya tényleg gond van.

Fontos személyiségfejlődési szakaszon mész túl ezekben az években. Ha most úgy alakul, h az elnyomott kis nyuszi leszel, akkor elnymott kis nyuszi leszel később is egy párkapcsolatban is, a tőled butább főnököd alatt is, stb.


Ne becsüld alá a szabadakarod érvényesítésének a fontosságát! Értesd meg magad. "már próbáltam, de nem volt értelme." <--- próbáld tovább, ne add fel.

2012. nov. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatásokat! Azért nem akarok vele veszekedni, mert ha egyszer elkezd valamit, azt hetekig hallgatjuk. De nem akarom így leélni az életem, hogy folyton rám erőltetnek valamit. Én is gondolkodtam már ezen, hogy lehet később is ilyen leszek, de nem akarok. Apukám is azt csinálja amit anyukám mond, látom hogy nem boldog igazán ő sem. Akkor megpróbálok bekeményíteni valahogy :)
2012. nov. 14. 18:17
 13/17 mmT ***** válasza:
100%
Ez a beszéd, belevaló csaj vagy!
2012. nov. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 betlindis ***** válasza:
100%
10-es, ez egy érdekes megközelítés, erre eddig nem is gondoltam. van benne igazság.
2012. nov. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
79%

A zongorát ne is hagyd abba:) Anyukám abbahagyta,most már nagyon bánja.

(csak azért írom hogy nehogy az legyen a vesztes)

2012. nov. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Azok a gyerekek, akik ennyire le vannak terhelve, azokból semmi nem lesz. Pontosabban lesz valami, boldogtalan ember.


Már az oviban is angolt tanítanak, amikor még írni sem tudnak, akkor ez a sok különóra és pont a legfontosabbra, a gyermekkorra, a gyerekkorra és a tinikorra nem jut idő. Az ilyen leterhelt gyerekek antiszociálisak lehetnek, ráadásul mondom, boldogtalanok lesznek. Önálló személyiségük nem fog fejlődni, hiába tud sok mindent, semmihez nem ért.


Az ember egészséges személyiség fejlődését nem csak a szülő, hanem a csoporttársai is meghatározzák.


Az olyan szülők, akik így leterhelik a gyereküket, csak a sajár frusztrációjukat vezetik le a gyereken. Hogy majd ő, majd belőle, na majd meglátja az utca, hogy az ő gyereke. És akkor csak saját magára gondol a kedves szülő, a gyerekére nem.


Ez pszichológia (sok baromság van a pszichológiűban), de ebben van igazság.

2012. nov. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
82%
ismerős a helyzet. győzd meg! merj beszélni vele.
2013. febr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!