Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A közös gyerekfelügyelet...

A közös gyerekfelügyelet mennyire akadályozza a későbbi párkeresést? Mennyire tolerálja az ilyet az új pár?

Figyelt kérdés
A közös felügyelet azt jelenti ebben az esetben, hogy anyukánál van a gyerek, ott alszik, onnan megy iskolába, de heti 2x az apja megy érte, hazaviszi a saját lakásába, ott tanulnak-játszanak és este viszi anyukához. A hétvégék feleződnek, de ez sincs kőbe vésve.
2012. nov. 15. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Van, aki tolerálja, van aki nem.

Én elköltöztem a kislányommal 200 km-re, na azt nagyon nem tolerálta, de nem tud mit tenni. Sajnos így csak ritkábban tudja elvinni, nem kiszúrásból csináltam, így hozta az élet.

2012. nov. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de ha a páromnak problémája lenne a dologgal, akkor nem lenne a párom.
2012. nov. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Sok múlik a körülményeken. Ha az új párt teljes jogúan befogadják ilyenkor, azaz besegít a tanulásba, egyszer-egyszer ő megy a gyerekért, együtt játszanak stb., akkor szerintem nagyon keveseknek jelentene gondot. Ez akkor szokott feszültséget okozni, ha akár az anyuka, akár az apuka a párját levegőnek nézi, ha ott van az előző kapcsolatából származó gyerek.
2012. nov. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Engem nem érdekelne az új pár.

Nehogymár a saját hülyeségem miatt a gyerekemnek ne legyen teljes családja!

Aki ezért korlátozza a láthatást az nem való szülőnek, mert a saját érdekei fontosabbak a gyerekéénél.

2012. nov. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem a kérdést: melyik fél új párjáról van szó?
2012. nov. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én értem a kérdést. Olyan párt kell keresni aki elfogadja a helyzetet. Ezt jó az elején tisztázni, mert később nagy gondok lehetnek ebből, és általában a gyerek issza meg a levét, ha a szülő már szerelembe esett azzal a valakivel aki nem tud beilleszkedni a helyzetbe. Ha az új párod elfogadja a szitut, akkor legalább tudod hogy intelligens.
2012. nov. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
13:13-assal értek egyet. Az utána válaszolóval nem. Mi az, hogy nem érdekel az új párod? Akkor ne gyere össze senkivel, foglalkozz csak a gyerekeddel. Az új párnak is kijár a figyelem, persze úgy, hogy a gyerek sem látja ennek kárát. Persze ehhez egy normális új pár is kell, aki nem féltékenykedik, és elfogadja ezt a szitut. Aki meg nem fogadja el, az járjon olyannal, akinek nincs gyereke. Sztem az apának/anyának a legnehezebb ilyenkor a dolga, hogy egyensúlyt tudjon teremteni a gyermek és az új pár között. Ha már túl vannak az ismerkedési szakaszon, igenis be kell vonni az új párt a közös programokba. Nekem ez a tapasztalatom. Nem lehet azzal lerázni az egészet, h nekem van egy gyerekem, ezért Te kevesebb figyelmet fogsz kapni, és vagy elfogadod, vagy nem. Ez a könnyebb megoldás, és ráadásul másra hárítja a felelősséget. Ha megszületik a babánk, én nem szeretném, ha a párom úgy érezné, kevesebb figyelmet kap. Persze, más lesz az életünk, de akkor sem kell a másikat elhanyagolni. Ez vonatkozik a kérdezett szituációra is, szerintem.
2012. nov. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!