Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tovább, hogy legyek jó...

Hogyan tovább, hogy legyek jó fej nő és anyuka?

Figyelt kérdés
Elváltunk a párommal és egy kicsi lánnyal maradtam egydül. Párom minden héten egyszer látogatja. Azóta eléggé befordultam. Félek, hogy a kislányom mellettem halálosan unalmas életet fog élni, mert én humortalan, keserű, nagyon komoly ember vagyok. Csak a párom hozott az életünkbe humort, de más volt a probléma. Szóval elment a humor, elment minden. Mondják, hogy épitsem fel újra magam. Nincs kedvem. Apósom azt mondta, hogy azért nem szeretett meg a családja, mert "nem tudtál megfőzni bennünket", olyan személyiség vagy, akit nem lehet kedvelni. És most ilyen személyiség, tehát én nevelem a kislányomat. Soha nem nevetünk a gyerekkel, mert nem tudok, nem járok el sehová, mert a kislányom még olyan kicsi, hogy nem tudok mellőle még este sem elmenni futni, mert nem hagyom a lakásban egyedül. Ezért csak boltba járok, stb. Barátaim nincsenek, a múszaki dolgokhoz nem értek, azt is a párom rendezte, én lamortizálódok és fogalmam sincs, hogy igy mi lesz a gyerekemmel, tisztára ilyen személyiség lesz ő is. Rokonok és barátok nem járnak. Rokonok nincsenek, barátok meg a személyiségem miatt nem, mert ugye nem főztem meg senkit sem. Most mi lesz? Béna vagyok, csak a tv-t nézük a kislánnyal, meg sétálunk, boltba járunk. Hogy legyek jó fej nő?
2012. nov. 17. 12:29
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Ne a múlton rágódj,ne azon gondolkozz hogy mit tett a volt párod. Nézz előre!

A gyerkőcöt ha lehet add be bölcsibe, oviba,addig te dolgozol,máris emberek között vagy. Járjatok el szakkörre, baba-mama klubba,ahol a gyerek is társaságot talál magának meg te is.

A családsegítőbe a pszichológus pedig ingyen van,bármikor mehetsz. Ha lehet néha bízd rá a gyereket a nagyszülőkre, apukára,addig te egy kicsit tudsz lazítani, vagy bármit csinálni.

2012. nov. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
97%

Szia!


Anno az én anyukám is egyedül maradt velem. Megmondom, mi miket csináltunk:

-sütisütés

-új receptek kipróbálása

-vígjáték nézés közösen

-McDonalds

-társasjáték

-babaruhák varrása a barbie babáknak

-kirándulás

-gyöngyfűzés, ékszerkészítés, festés

-játék a kutyussal, cicával


Ha ezeket vidáman csinálod, akkor a kislányod is élvezni fogja. Tudom,hogy nehéz egyedül, de a gyermekednek kijár a boldog gyerekkor, csak pár újdonság kell hozzá, nem nagy dolgok. Hidd el, örülni fog, ha látja, hogy Te is szívesen szervezel programokat.

2012. nov. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Igyekszem, de nagyon nehéz.
2012. nov. 17. 13:15
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Mitől lenne jókedved egy válás meg egy másik család által megnyomorított önkép után? Arra azért kíváncsi lennék, hogy a férjed családja mit tett azért,hogy ők téged megfőzzenek?Tettek-e azért, hogy Te elfogadd, megszeresd őket?tippem, hogy nem. Kimondták rád az ítéletet, holott egy fokkal sem jobbak. Ne zárkózz be, és főleg, ne gondold azt,hogy te nem tudsz jó fej lenni. Ha jól érzed magad egy közegben,felszabadulsz, olyan embereket kell keresned, akik őszintén elfogadnak és meg tudsz nekik nyílni.
2012. nov. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez betalált. Úristen. Soha, soha nem fogadtak be, emlékszem,, az első találkozásokra, a gyári munkás anyósom kiforgatta a szavaimat, az udvariasságomat álságos, felesleges sallangoknak tartotta, nem értékelte. Nem akartak befogadni, csak lerombolni. Mert diplomás vagyok, a párom mega zért, meg megcsalta az előző nője és bosszút akart rajtam állni, mert é n is nő vagyok. Ha ölelni akartam, a keze lógott a semmibe, nehogy megadja aaz ölelés örömét, a természetes szexuális és érzelmi igényeimet direkt nem adta meg, ha szenvedtem ezektől és hervadtam, kigúnyolt, kivesézett, kiröhögött. Nem mondom, nekem is volt egy-két akcióm, amikor a családban védekeznem kellett, nem voltam diplomatikus, és ezért nem tudtak elfogadni. De majd az utánam következőt, azt eltudják, mert rajtam már kiélte bosszúvágyát a volt párom a nőkkel szemben. Súlyos dolgok ezek és nem vagyok pszichopata, nem gondolom úgy, hogy üldöznek az emberek, de itt ez történt konkrétan. Szivesen megmondanám nekik, ohgy elszégyelljék magukat, de nem számitana nekik. És én maradtam itthon egy kislánnyal. EGYEDÜL. Mert ők ide nem jönnek látogatn miattam, mondják. Emiatt kell a kislányak is átélnie azt, hogy miattam az apja rokonai sem jönnek, mert én ilyen és olyan vagyok. Nem tudom mit tehetnék, de tönkrement az életem és a kislányomé is.
2012. nov. 17. 13:47
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem ment tönkre semmi! A sors meg majd intézkedik. Hidd el, nekünk se volt könnyű, apu belga volt, itt jött össze anyukámmal, 3 évig szerették egymást, ekkor születtem én. A család hátulról nyomta, hogy menjen haza, hagyjon itt minket, járjon egyetemre (30 éves volt), bulizzon. Fogta és lelépett, de előtte csinált egy jó nagy adósságot.


Se a családjáról, se róla nem hallottam évekig, anyu tönkrement idegileg. De eljutott arra a pontra, hogy egy ilyen alak miatt nem lesz öngyilkos és van egy gyereke, akit fel kell nevelni.


Te egy önálló, értékes nő vagy, egy édes kisgyerekkel. Nehogy már egy energiavámpír határozza meg az életedet. Most komolyan inkább feladod a harcot, hogy nevessen rajtad, amiért tönkretett? Vége, nincs se volt férj, se család, a gyereked apja marad, de hozzád semmi közük.

Igenis értékes vagy, nem kell senkinek bizonyítanod, de vannak hobbijaid gondolom, fiatal vagy, légy csinos, járj el olyan helyre, ahol van gyermekmegőrző. És élvezd a szabadságot és hogy nincs senki, aki lelki terrorban tartson, előttetek az élet!

2012. nov. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Neked az én anyukámmal kéne egyszer összejönnöd beszélgetni. :)Fiatalon lett terhes tesómmal, de a pasi otthagyta, nem érdekelte. Aztán évekkel később találkozott apával, én megszülettem, de kiskamasz koromban apukám meghalt. Fogalmam sincs, hogy hogy csinálta, de soha sem ült le depizni, mindig csak ment tovább, csak ment tovább.

Miután apa meghalt, kicsit befordult, de akkor sem hagyta el magát igazán, mindig normális anya volt. Aztán elkezdett lefogyni és magára találni, akkor meg a rosszindulatú része a családnak kitalálta, hogy így-úgy k*rválkodik.


Viszont nála jobb fej anyát kérni sem lehet. Mindenben segít, lehet rá számítani. Ami viszont nagyon fontos: a jó fejség nem ment át túlzott engedékenységbe!

2012. nov. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
14. vagyok. Ha az ember rosszul érzi magát valakikkel, persze, hogy nem tud kedves, mosolygós lenni.Ki tudna? Bizonyos szempontból tulajdonképpen szívességet tett neked ezzel a sors, hogy kiszakadtál ebből a közegből, ami igazándiból csak károdra volt, a megalázást,semmibe vevést, szeretetlenséget nem lehet egy egész életen át elviselni. Nálam az anyós tette pokollá az életemet,évekbe telt, míg arra jutottam,hogy nem találkozom vele. Azóta sokkal boldogabb és kiegyensúlyozottabb vagyok. Ne sajnáld ezeket az embereket, nem vesztettél semmit.
2012. nov. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Én javasoltam az apánál helyezést. Természetesen így, hogy több infót adtál belátom, hogy nem kell félteni a babát :) állítsd helyre az önértékelésed, kezdj el szép lassan pozitívan gondolkodni, és menni fog az :)
2012. nov. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Utolsó. Tulajdonképpen igazad van. A beállitottságom miatt nekem sem és az apjának sem való ez a gyermek. Sokszor én is úgy érzem, hogy az apja családjánál jobb lenne neki, mert ott vidámság van és happy, felhőtlenség, jönnek-mennek az emberek, de NEM ADOM senkinek! Nem tudnék lemondani róla.
2012. nov. 17. 14:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!