Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden nap dolgozom, mert...

Minden nap dolgozom, mert muszáj, semmi másra nincs időm, nem szeretnám sokáig így folytatni tovább, mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Reggel 6-kor kelek, elkészülök, elmegyek munkába és este 7 után érek haza. Hétvégén is dolgozom, kivéve vasárnap. Vasárnap itthon segítek, meg behozom amit hét közben lemaradtam, pl takarítás stb. Szomorú vagyok, és kedvetlen, van hobbim amit szeretek, ahhoz sincs erőm már este, bár néha foglalkozom vele. Barátokkal néha azért találkozom, nem szeretnék betokosodni, és kellenek a barátok mert egyedül nem jó.. Ki szeretnék menekülni ebből, egy iskolára gondoltam, most nyílik egy új tagozat, lakberendező, kísérleti osztályként. Mondják, hogy van érzékem az ilyesmihez, gondoltam megpróbálom, bár nem vonz de lehet érdemes lenne megpróbálni ha ez fekszik. Meg is szeretheznék akár. Egy évig tartana a dolog, nem is drága az egész, lenne rá pénzem a félretettből.
2012. szept. 9. 10:25
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibákért, nem olvastam vissza.
2012. szept. 9. 10:28
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha érdekel és tetszene, akkor miért ne? Ezzel semmit sem veszítesz, a tudás hatalom, és mindig csak előre visz :)


Sok sikert! :))

2012. szept. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 hájaaa válasza:
100%

Lakberendező szakmát felejtsd el! Van belőlük sok és van sok profi. Ráadásul nem is nagyon most munkájuk, kevés a felújítás, aki pedig felújít az inkább saját maga tapasztalja ki, hogy milyen legyen a lakás. AKi mégis lakberendezőt keres az a legjobbakkal csináltatja(iszonyú drágák, még az olcsóbb kategória is ezért érthető hogy inkább a jót választják).


De ha érdekel és lenne egy ingatlanfejlesztő ismerősöd akkor ucca neki hajrá!

2012. szept. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt az életmódot nem bírtam sokáig,pedig én nem is dolgoztam minden nap.Csak olyan rabszolga munka volt az egész,nem volt valami családbarát a beosztás(kereskedelem).Szerintem mindenféleképp menj el valami suliba,tök mindegy,mibe,mert be fogsz kattanni.
2012. szept. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én is úgy vagyok vele, hogy mostmár akármilyen iskola jöhet, ami kicsit is érdekel, mert már kezdek bakattanni.. De a pénz az kell, és szeretek is dolgozni, de nem ilyen formában . Olyan bezártság érzésem van tőle.
2012. szept. 9. 10:49
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez a lakberendező engem is vonzott, vonzana ma is, csak olyan részén lakom az országnak, ahol valószínűleg én sem tudnék megélni belőle.

Az a gond, ha ennyire leterhelt vagy jelenleg, és a tanulás miatt most a munkádat otthagyod, utána míg lakberendezőként bedolgozod magad a "köztudatba", addig miből fogsz megélni.

Persze, ha ez nem gond, én símán belevágnék a helyedben.


Ha közben nézegeted a tv-ben a Sprektrum Home adón a lakberendezési műsorokat, meg új otthon 3D-ben, meg átszablak, stb. azok alapján lehet hogy te is tudsz egy ütőképes csapatot összeverbuválni, és akkor már lehet esélyetek egy-egy kisebb melóra, később azok lehetnek a referenciák. Stb. stb.

2012. szept. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy lány ismerősöm is elvégezte ezt a szakmát. Szarra sem megy vele. Már 2 éve hirdeti magát mindenhol, nem csak ezt, weboldaltervezést, plakáttervezést is vállal(na), de senki nem jelentkezik rá. Minden felhívásra jelentkezik, népszerűsítené magát, de nem nyer sehol, megrendelője sincs.
2012. szept. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is heti 6 nap dolgozok(de minimum 5) szintén a vasárnapom szabad.Annyi különbséggel,hogy én 4kor kelek és fél 5-kor indulok dolgozni és este 8re,fél 9-re érek haza.Legjobb esetben is 6-6,5 órákat alszok,mert kelni kell másnap is.

Nap közben van pár órám,ami úgymond pihenő,de azt nem fizetik.Haza jönni meg nem tudok az idő alatt.

Szintén vasárnap bepótolom a házimunkát,van kertem is,ami a munkaidőmnek köszönhetően eléggé el van hanyagolva(kiszáradt a fű pl)

Keresni nem sokat keresek,100 ezer körül,persze így jól hangzik,de azért a másik oldalát is nézni kell,hogy nagyon-nagyon fárasztó heti 5-6 napot hajnaltól(fél 6-tól dolgozok este fél 8-ig a többi idő a munkába jutás) végig vinni.

2012. szept. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok,közben véletlen elküldtem.

Nem tudom,lenne-e időd tanulni,mert gondolom ez a munka mellett nem;ahogy nekem sem.

A lakberendező szerintem se érné meg,én ha tanulnék,valami "piacképesebbet" tanulnék.Pl fordító,könyvelő vagy ilyesmi.

Mondjuk,kihez mi áll közelebb.


Összességében nagyon megértelek,mert nekem is sokszor elegem van abból,hogy semmire nincs időm meg energiám.

2012. szept. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!