Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tovább, hogy legyek jó...

Hogyan tovább, hogy legyek jó fej nő és anyuka?

Figyelt kérdés
Elváltunk a párommal és egy kicsi lánnyal maradtam egydül. Párom minden héten egyszer látogatja. Azóta eléggé befordultam. Félek, hogy a kislányom mellettem halálosan unalmas életet fog élni, mert én humortalan, keserű, nagyon komoly ember vagyok. Csak a párom hozott az életünkbe humort, de más volt a probléma. Szóval elment a humor, elment minden. Mondják, hogy épitsem fel újra magam. Nincs kedvem. Apósom azt mondta, hogy azért nem szeretett meg a családja, mert "nem tudtál megfőzni bennünket", olyan személyiség vagy, akit nem lehet kedvelni. És most ilyen személyiség, tehát én nevelem a kislányomat. Soha nem nevetünk a gyerekkel, mert nem tudok, nem járok el sehová, mert a kislányom még olyan kicsi, hogy nem tudok mellőle még este sem elmenni futni, mert nem hagyom a lakásban egyedül. Ezért csak boltba járok, stb. Barátaim nincsenek, a múszaki dolgokhoz nem értek, azt is a párom rendezte, én lamortizálódok és fogalmam sincs, hogy igy mi lesz a gyerekemmel, tisztára ilyen személyiség lesz ő is. Rokonok és barátok nem járnak. Rokonok nincsenek, barátok meg a személyiségem miatt nem, mert ugye nem főztem meg senkit sem. Most mi lesz? Béna vagyok, csak a tv-t nézük a kislánnyal, meg sétálunk, boltba járunk. Hogy legyek jó fej nő?
2012. nov. 17. 12:29
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Ugye ezt nem gondolod komolyan, hogy a kislányodnak jobb lenne ILYEN emberek között? Akik arra sem képesek, hogy meglátogassák? Mert ez duma, hogy miattad nem jönnek. Kifogás.

Amúgy ne aggódj, azért, mert te komoly/komor vagy, a gyermeked nem lesz feltétlenül az. (Én is nagyon aggódtam ezen, a fiam fél éves.)

Talán az segít, ha emberek közé mész, főleg gyerekes programokra.

Hol laksz egyébként?

2012. nov. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

egyszer mikor nagyon mély lelkiállapotban voltam és egy hivatalban ücsörögtem épp mikor megláttam egy idézetet kifüggesztve

"végül minden rendben lesz. Ha most nincs minden rendben, akkor ez még nem a vég"

Nagyon megfogott, pedig nem szeretem általában a giccses közhelyeket, de ez elgondolkoztatott. Hányszor gondoltam h nem élek túl egy költözést, egy szakítást, egy vizsgát ...és mindig jött vmi jobb. csak ki kell várni és keresni! Hajrá!

2012. nov. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

12-es vagyok. Komolyan, ha valaki próbál ötleteket adni a Kérdezőnek, amik egyébként teljesen átlagos, kevés szervezést igénylő programok, akkor miét kell lepontozni?

Vagy talán bármelyik is, amit írtam, elítélendő? Nem értem az embereket, nektek nincs szívetek.

2012. nov. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves a kislányod? Hidd el, a gyereknek te vagy a minden, felnéz rád, én is egyedül neveltem, de mi rengeteget nevettünk, már csak azért is, mert akkora boldogságforrás egy gyerek, ő maga adja a jó hangulatot! Süssetek együtt sütit, menjetek játszótérre rajzoljatok, színezzetek, bábozz neki és hidd el, sokkal vidámabb lesz minden! :)

Már nem teheted meg, hogy olyan legyél amilyen vagy. Tessék összeszedni magad, hiszen van egy gyereked, nem viselkedhetsz így, és neked is jobb lesz a változás! Különben a gyereked is depressziós lesz és lelki nyomorék.

2012. nov. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, utolsó vagyok most olvastam a kommentjeidet kérdező, hát nehogy magadat hibáztasd, azért mert gyökér a családja!! Az én exemnek is ilyen volt, soha nem fogadtak el, tele volt doktorral én meg egy senki voltam, és állandóan uszították a gyereket ellenem, hát nem sikerült, odáig fajult, hogy már nem is akar az apjához menni, és imád engem. Ráadásul újra férjhez mentem, csodálatos családom lett, szóval ne add fel, nem kell egyedül felnevelni a kislányodat, csak kitartás!!
2012. nov. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Gondolkodtam, hogy mit is írhatnék még neked.


Szerintem attól, hogy nem tudtad "megfőzni" az idióta bagázst, még igenis lehetsz értékes ember, sőt az is vagy, hiszen jót akarsz a gyermekednek. Míg ők? A legegyszerűbb utat választva hanyagolják szegényt és még egy bűnbakot is találnak a te személyedben.

Nem attól leszel jó anyuka, hogy végigviháncolod a napot. Vannak más nagyon fontos dolgok, pl hogy szeresd a lányod, bánj vele kedvesen, foglalkozz vele sokat, legyél következetes, tanítsd meg sok mindenre...


Igazából nagyon is átérzem a problémádat, mert én sem vagyok az a vigyori típus, sőt. (Kívülről sajnos még úgy is néz ki, mintha fennhordanám az orrom, távolságtartó vagyok.) Sok gondot is okoz nekem, hogy a babámat mindenki jobban szórakoztatja nálam (szerintem), bebeszélem magamnak sokszor, hogy hozzám nem kötődik annyira...

Igen, valamilyen szinten össze kell szedned magad (van ám átmenet a viháncka és a depis között is jócskán), de! Szerintem az "alakoskodás" nem megy. Azt megérzik a babák. Nem kell másmilyennek tettetned magad, mint amilyen vagy. Nevetni talán nem tudsz, de mosolyogni biztosan, legalábbis a babádra. Kezdetnek jó lesz.

Nekem sincsenek nagyon barátaim, én is csak a boltba járok kábé. De ő legalább kap így ingereket. Szeretnék majd járni vele valamilyen foglalkozásra, hátha megismerkedünk valakikkel.


Egyébként mi van a te családoddal? És mennyi idős a lányod? Hátha tudunk neked tippeket adni, milyen vicces dolgokat csinálhatnál vele. (Én is hiába vagyok komor, vannak dolgok, amiken még velem is vigyorog az gyermek.) Fogják még más benyomások is érni, mások is fognak hatni rá, nem csak te, így alakul a személyisége (ami ugye részben adott).


Viszont tv-t ne nagyon nézzetek, az rosszat tesz neki!

2012. nov. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! A kislányom mindjárt 4 éves lesz. Nem is fogom megjátszani magam, mert a gyermek nem hülye, csak kicsi. Ő már megérzi, ha valami nem őszinte. De én őszintén szeretem őt és ezt is érzi és hidd el, a te gyermeked is érzi ezt. Tudja, hogy a biztonság csakis nálad van, mert anyai szeretettel csak te tudod szeretni, senki más bohóc a családból, hidd el. Mennyimindennel meg kell küzdenünk nekünk anyáknak, főleg saját magunkkal is. Ezt sok férfi nem is érti és nem is értékeli. Ez egy szent dolog, szerintem gyermeket nevelni, nekik meg csak legyen kaja, szex, nem értik sokan ennek a mélyebb lényegét, hogy mi megy végbe egy nőben, amikor anya lesz. Sok férfit nem változtat meg az anyaság, a nőket viszont igen és nem mindig egy irányba mennek már és ez vezet a váláshoz sok esetben. Aztán marad az anyuka, aki tépelődik és van a kisgyerek, aki biztonságot, szeretet, jókedvet akar jogosan és nehéz megfelelni. Köszönöm mindazoknak, akik nekem eddig is válaszoltak és megnyugtattak, ezek után is hiszem, hogy az emberek jók és segitőkészek! Persze a legtöbb, azért vannak kivételek : )
2012. nov. 18. 21:47
 28/28 A kérdező kommentje:
Bocsi, javitok, hogy sok férfit nem változtat meg az anyaság, ezt irtam : ) véletlenül, de azt szerettem volna irni, hogy nem változtatja meg őket egy kisgyermek érkezése, nem fogják fel ennek a súlyát, hogy mennyi minden múlik rajtuk, ők ugyanazt az életet akarják élni a gyermek születése után is, mint annak előtte és zavarja őket, hogy a nő megváltozik, hogy a szex már nem kell neki, mert nem az a fontos, mert minden erejével a kicsire koncentrál. Sok dolog nem egyezik már köztük, elvész a szeretet és vége mindennek. Emberfeletti erő kell sokszor egy ilyen helyzet visszaforditásához és sokszor meghaladja a képességeket, aminek szomorú végkimenetele a csonka család, a kisgyermek, aki nem érti, neki miért igy kell élnie. Szomorú ez.
2012. nov. 18. 21:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!