Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a jó a (mostoha) fiamnak,...

Mi a jó a (mostoha) fiamnak, ha "miatta" romlott meg a kapcsolatom a szüleimmel? Ha beszélek velük, vagy ha elzárkózok? Mikor lesz kiegyensúlyozottabb gyerekkora?

Figyelt kérdés

Nem tudom objektíven végiggondolni. A helyzet úgy alakult ki, hogy a férjemnek volt egy másféléves kisfia mikor összejöttünk. Az anya lelépett, azóta le is mondott róla, és én örökbe is fogadtam. A szüleimnek nem tetszett, hogy "összeálltam" a párommal. Aki nem állt jól anyagilag, szakmunkást végzett, stb. Ők így mérik az embereket. Az hogy volt egy kisfia is fiatalon plusz tetézte a dolgot. Nem akarták hogy lekössem magam, hogy "idegen" gyereket neveljek. Valamiért ez volt a legnagyobb gondjuk, máig sem értem. Együtt voltunk már egy ideje, de a szüleim sosem voltak hajlandóak találkozni velük. Nekem pedig egy idő után fontosabb lett a gyerek is, mint a szüleim. Meg is mondtam nekik, hogy ha őket nem tudják elfogadni, engem is el fognak veszíteni. Mikor összeköltöztünk meg is szakadt a kapcsolatom velük. Most a szüleim fel akarják venni velem a kapcsolatot, mert megtudták, hogy lett egy közös kisbabánk.

De nem tudom mit csináljak. Én nemet mondanék, mert nagyot csalódtam bennük, nem látom értelmét a kapcsolatfelvételnek. A gyerek szempontjából sem érzem jónak, hiszen már nem kicsi (kiskamasz) tudja, hogy miért nem tartom velük a kapcsolatot. Nem akarom "elárulni" őt sem. De a férjem az mondja, hogy próbáljam meg, a gyerekeknek is jobb lesz. A kicsinek lesznek nagyszülei, a nagy pedig nem fogja magát hibáztatni azért mert nekem nincsen kapcsolatom a szüleimmel. Szóval elég ellentétesen látjuk a helyzetet. Ezért lennék kíváncsi kívülállók véleményére.



2012. nov. 18. 22:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mennyi idős most a fiad? Ha van már akkora, hogy megértse, vele beszélnék először. Utána leülnék a szüleimmel és megmondanám, hogy nem kell szeretniük a férjemet és a fiút (de a gyerek semmiről sem tehet), de el kell hogy fogadják. Ha ezt be tudják tartani, engedném, hogy jöjjenek és majd meglátod, hogy hogyan tovább.
2012. nov. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
"De nem tudom mit csináljak. Én nemet mondanék, mert nagyot csalódtam bennük, nem látom értelmét a kapcsolatfelvételnek. " - Kérdező, én is ezt tenném ebben a helyzetben, veled értek egyet.
2012. nov. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%
ne ásd el őt két csövessel. már tudjuk, hogy az nem vezet semmi jóra
2012. nov. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
12 éves. Már sokat beszéltünk vele arról, hogy miért ilyen a családi életünk, de most azt, hogy a szüleim fel akarják venni a kapcsolatot velem, arról még nem. Először én akarok dönteni. Persze a szüleimmel is tisztáznék előre mindent, ha találkoznánk, csak egy rossz szó vagy nézés és annyi.
2012. nov. 18. 22:26
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha a szüleid eddig nem voltak kíváncsi a fiadra, akkor szerintem ezután se lesznek. Nem hiszem, hogy jólesne neki, hogy a kicsit ajnározzák, őt meg le se sz*rják...

És egyáltalán, milyen szülő az, aki megszakítja a kapcsolatot a gyerekével? Teljes mértékben megértem, ha ezen nem tudod túltenni magad.

2012. nov. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én is féltem ettől is. Így is megküzdöttünk a baba születésével, volt benne féltékenység vagy inkább félelem, hogy most már a kicsi lesz nekem is a fontos. Azon úgy érzem sikerült túllépnünk. Ezért nem akarok bármit felbolygatni. Most jó mindannyiunknak. Ha valamiért hajlok arra, hogy mégis jobb lenne az ha tisztáznánk a helyzetet az az, hogy a férjem úgy gondolja jobb lenne az a nagynak. Neki is van egy kis lelkiismeret furdalása a helyzet miatt. Neki is hiába magyarázok.
2012. nov. 18. 22:32
 7/13 anonim ***** válasza:

A szüleidnek csak annyiból nem volt igaza, hogy nem kellett volna téged kritizálni amiért nekik nem tetsző férfit választottál. A te dolgod, felnőtt voltál nyilván 10 éve is.

De azt nem értem miért követelőztél, hogy fogadják el a nevelt fiad?? Tiszteletben kellett volna tartani a döntésüket, mert nem épp az a normális, hogy az ember elfogad egy idegen unokát. Semmi közük hozzá.

Az lett volna a helyes, ha ugyanúgy jó kapcsolatban maradsz velük, a gyerek számára meg max. olyanok lettek volna a szüleid, mint anya jó ismerősei, akikkel időnként találkozik, de akik nem (nagy)anyáskodnak felette.

2012. nov. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mint írtam sosem akartak vele találkozni. Az pedig nem megoldás, hogy én vele élek, és hazamegyek látogatóba nélküle vagy karácsonykor stb. Teljesen ellenezték a kapcsolatomat, a gyerekkel való kapcsolatomat.
2012. nov. 18. 23:05
 9/13 anonim ***** válasza:

#7-es, hogy finoman fogalmazzak, nehéz úgy normális kapcsolatban maradni a szülőkkel, ha azok nem fogadják el az illető családját, párját, gyerekét... ilyenkor az ember hoz egy döntést, mert rákényszerül, választ. És hát nyilván a párját fogja választani, illetve hát a saját családját, ha gyerek is van.


Nem mellesleg, az örökbefogadás mindenkivel szemben hatályos, úgyhogy a nagyszülők a fejük tetejére is állhatnak, ha a Kérdező örökbe fogadta a gyereket, az nekik az unokájuk. Ha tetszik nekik, ha nem.

2012. nov. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez nagyon szép tőled, biztos rendes nő vagy. Engedj a szüleid közeledésének, a lányukról és az unokájukról van szó, ezt ne vedd el tőlük, viszont azt megkövetelheted, hogy családtagként tekintsenek a fogadott gyermekedre is és eszerint bánjanak vele és a férjeddel - ez a saját gyereked érdekében is fontos. Nem érdemes haragot tartani, rövid ahhoz az élet. Értesd meg velük, hogy ti így 4en vagytok egy család és lehet, hogy szakmunkás a férjed, de ha jó családfő, akkor ez igazán nem gond. :)
2012. nov. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!