Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párod családtagjai felköszön...

A párod családtagjai felköszöntenek a születésnapodon?

Figyelt kérdés

A párom (vőlegényem) családja, beleértve a sógoromat és az anyósomat is, teljesen elfelejtette a születésnapomat. Olyan rosszul esett, mert csak egy telefonhívásba került volna az egész és olyan jól esett volna. Egész nap "vártam", de semmi, aztán eltelt már 3 nap is, szintén semmi. Kb. úgy érzem, hogy még annyira sem voltam fontos, hogy egy ennyit megtegyenek...Ők nagyon fontosak nekem és ez rosszul esett.

Nem tettem szóvá, mert ha nem jön magától úgy is teljesen mindegy...

Ti mondanátok valamit?


2012. nov. 19. 09:59
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
Sosem köszöntött sem a sógorom, sem anyósom, de lesz.arom, mivel egyiket sem kedvelem. Nem várom, hogy köszöntsenek. Én sem köszöntöm őket.A te eseted más, mivel te köszöntöd őket és szereted őket. Ezt illik viszonozni. Ebben az esetben nekem is sz.arul esne.
2012. nov. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Tényleg ez a legnagyobb probléma? Bocs, de olyan vagy, mint egy hisztis óvodás, akit nem simogattak meg.

Nagyon könnyű elfelejteni a szülinapokat, annyi minden van, olyan sok családtagnak ilyen-olyan ünnepe, van aki nem jegyzi annyira. Ez a mi családunkban úgy működik, hogy akinek igénye van születésnapi köszöntésre, az főz egy vacsorát, meghívja a családot, és aznap fogadja az ajándékokat és köszöntéseket. Mindig a születésnapos vagy annak szülei szervezik! Ha ilyen nincs, akkor a párodnak kellett volna nekik szólni, hogy ne felejtsék el. Elfelejteni nem gonoszság! Ne segíts inkább annyit anyóséknak, ha ennyire számon tartod a viszonzást! De ez az egész vihar a biliben, nem érdemes a pároddal sem összeveszni emiatt. Egyébként szeretnek, befogadtak, nem elég? Az életben ez a fontos. A szülinapod dátumát most nem tudták, előfordul. Sok sikert a trauma feldolgozásához. Ne haragudj, hogy leírtam a véleményem.

2012. nov. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%
"olyan vagy, mint egy hisztis óvodás, akit nem simogattak meg"...egyet értek, mi még különösebben családban sem tartjuk meg a szülinapokat, sztem felesleges ezen sírni.
2012. nov. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Tényleg emiatt hisztizel?? Úristen, elmúltál már 15 éves??

Nem hogy örülnél neki, hogy egyáltalán befogadtak, meg állítólag még szeretnek is, de te most azért vered a nyálad, mert a nagyságosasszonynak elfelejtették a születésnapját...

Jobb lenne, ha felhívnának mézes-mázos hangon, a hátad mögött meg elhordanának egy utolsó rühes ribancnak?

Nőj már fel! Ennyi ésszel akarsz házasodni?

2012. nov. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon rosszul esne. Ez egyfajta gesztus, amit megteszel azok felé, akiket fontosnak tartasz, és fordítva. Nálunk ez úgy működik, hogy bár egyikünk szülei sem tudják dátumra pontosan, csak a hónapot, de akkor mindig megkérdezik vagy tőlem, vagy a páromtól, hogy pontosan mikor van. Így a szülinapunk napján mindig vár valami sütemény/torta/apróbb ajándék mindkettőnket mindkét család részéről. Szerintem sem a papír a lényeg, a másikat akkor is lehet családtagnak tekinteni, ha még nem házasodtak össze. Engem a kapcsoltunk második hónapjában, amikor a születésnapom volt, a kedvenc ételemmel vártak a párom szülei, pedig akkor még tényleg csak kb. 2-3 hónapja lehettünk együtt. Ugyanez igaz visszafele is. Szerintem ezzel is éreztetjük, hogy fontos a másik.

24N

2012. nov. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Mindig elfelejtik,már nem érdekel.
2012. nov. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!