Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fantázianevek? Mit gondoltok...

Fantázianevek? Mit gondoltok róluk? Furcsa?

Figyelt kérdés

A vezetéknévről lenne szó...

(Az, hogy nem magyar név, nem probléma, mert nem MO-n élek.)

A Walker vezetéknevet szeretném a kisfiamnak.

A párom bele is egyezne, de kicsit tartok az emberek reakciójától.

Mind a ketten Horváth-ok vagyunk, de egyikünk sem akarja, hogy ezt a tömegnevet kapja a pici...

Tartok a bemutatkozástól: "XY Horváth vagyok, ez pedig itt a fiam XY Walker!" (A párommal csak élettársak vagyunk, házasok nem.)

Kicsit kesze-kuszán írtam le a dolgot... Ha valamit nem értetek nyugodtan jelezzétek! Előre is köszönöm!



2012. nov. 19. 18:37
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Akkor így semmi akadálya hogy Walker legyen a gyermek vezeték neve. Bár számomra érthetetlen, és én ezt a döntést meghagynám a gyermekemnek. Ha akarja majd egyszer leveszi magáról az édesapja vagy édesanyja nevét. Ha nem akarja akkor megtartja.

A gond az hogy még meg sem született a gyereked, de már te döntesz helyette olyan kérdésben amiben esetleg a gyermeked felnőttként másképp gondolja majd.

2012. nov. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
6# Nálunk a Walker egy ismert és közkedvelt vezetéknév. De ha nekem a Gandalf név tetszene, akkor azt adnám neki.
2012. nov. 19. 18:58
 13/33 A kérdező kommentje:
11# Hát igen, ez általában így szokott lenni. Én is szívesebben lettem volna Tamara, ahogy anyám akarta, de mivel apám Petrát akart, az lettem. Mert szerinted majd várok a névadással addig ameddig a gyerekem abban a korban lessz, hogy megfelelő döntést hozzon? A Walker szép név, ráadásul ritka.(Relatíve...) Nem pedig tömeg név, mint a Horváth. A másik meg az, hogy mint mondtam nem MO-n lakunk, nem is szándékozunk vissza menni, és ha a gyerekem egy kicsit is felvesz a mi észjárásunkból, ő sem fog.
2012. nov. 19. 19:01
 14/33 anonim ***** válasza:

Miért? A szülők , akik radiátor nevet akarnak a gyereküknek adni????

Mindenkinek joga eldönteni. Aztán később a gyereknek is joga lesz változtatni.

2012. nov. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Radiátor...bocsánat. Vagy már nem is tudom kis vagy nagy betű, de azt hiszem elutasították őket.
2012. nov. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
A legkreatívabb szülők azok,akik a gyerek első szavát adják névként,mint például Gugugágá.Ez is lehetne;)
2012. nov. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

És? Írassam az anyakönyvi kivonatába, hogy "A név kiválasztása folyamatban.", vagy mi? Nem lesz Horváth a neve, mert én azt akarom, hogy Walker legyen! És pont. De ha az általad használt Radiátor példával élek, és az megtetszene, akkor a gyerekemnek akármennyire is fájhat miatta a szíve akkor is Radiátor lesz!


De maradjunk a kérdésnél!


Nem lenne furcsa? Az emberek mire gondolnának, ha meghallanák, hogy egyikünknek sem az a vezetékneve, mint a gyereknek? Meglepő lenne?

2012. nov. 19. 19:13
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Félreértettél. Én éppen melletted példálóztam. Olvasd el újra.
2012. nov. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
84%
Elso gondolatom az lenne, hogy a gyerek igazi szulei tragikusan elhalaloztak es ti csaladbafogadtatok. Ha elmondanad, hogy ti valasztottatok neki vezeteknevet, akkor azt gondolnam, hogy kicsit (nagyon) sznob vagy.
2012. nov. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a kulfoldi torvenyeket nem ismerem, de a magyar torvenyek nem engedik azt, hogy a szuletendo gyerek -ha parkapcsolatban szuletik- a szuleitol eltero vezeteknevet viseljen. Ha a szulok megvaltoztatjak a vezeteknevuket, akkor lehet kervenyezni a gyerek vezeteknevenek megvaltoztatasat is.
2012. nov. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!