Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 1,5 éves egész nap eleven...

Egy 1,5 éves egész nap eleven kisgyerek mellett hogy van időtök magatokra és a férjetekre meg a munkátokra és a házimunkára? Nekem csak a házimunka meg a gyerek van egész nap, estére hulla vagyok nincs erőm semmire, magamra, kikapcsolódni meg pláne.

Figyelt kérdés
reggel 7-este 10.-ig fenn van max.1-2 órás alvással, a nagyi messze lakik.
2009. aug. 16. 00:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért lett sokak által lepontozva a negyedik válaszoló, mert hiába terjed ki mindenre a válasz, mégis több esetben sok szülő szerint nem állja meg a helyét.

pl az első mondatokban, én sem értem, hogy miért lenne most arany élete mintha iskolás korú lenne a gyereke, mert akkor nem alszik napközben. Én vagyok az utána válaszoló és mivel a a férjemmel a legidősebb gyermekünk már iskolás pár éve, nem értem, hogy időbeosztásban miért lenne nehezebb. Mert itt most nem a nevelési gondokról volt szó. Ő egész nap suliban van, délután 3 körül jön haza, egyedül megírja a leckét, fél óra alatt kikérdezem, megbeszéljük, a többi idő a privát beszélgetésünk és emellett rengeteget segít. Nehezebb egy kicsi gyerekkel a napi robot otthon, mint egy iskolással.

A következő: egy 1,5 éves gyerekkel nehéz megértetni, hogy miért is kellene 7-kor lefeküdnie, ő még kicsi ehhez. Lehet szoktatni a korai fekvéshez, de az hosszú hónapok eredménye lesz. Másrészről miért is nézne bele a felnőtt műsorokba, ha a szülők játszanak vele. Apa is sokáig dolgozik, hazajön, egy kicsit hancúroznak, hogy ne csak hétvégi apuka legyen. Nekünk eszünkbe sem jut este TV-t nézni, míg a gyerekek fent vannak. A TV bámulása nálunk eleve nem kikapcsolódás, inkább beszélgetünk. Szerencsére itthon nem is tolódik ki este 8-9 utánig ez az idő.

A következő: mi az, hogy kisiskolás korban 9-kor KELL lefeküdniük, 10 éves koruk után 10-kor??? Egyrészt nem szeretem ezt a kell szót, mert attól, hogy ők úgy csinálják, másnak lehet, hogy az úgy nem jó. Az én 11 éves lányom például megzakkanna suliban, ha 8 helyett 10 órakor feküdne le, olyan fáradt lenne. Még mi felnőttek sem nagyon bírjuk 10 óráig, mikor reggel háromnegyed7-kor kelni kell és negyed7-kor suliba indulni. Kisiskolás korában is 8 órakor feküdt le, mert neki úgy volt jó.

Viszont az én gyerekeim szerencsére nem másznak csillárra.


A kis gyerek kis gond...kezdetű mondás igaz, de csakis a nevelés területén. A napi fizikai munka, ami kifárasztja az anyukákat, arra nem vonatkozik a mondás és a kérdés erről szólt. A kamasz gyerekhez nem kell éjjel felkelni, nem fárasztja le az anyukát napközben. Míg kicsi, ezek miatt kimerítő, mikor már kamaszodik, más gondok jönnek, ami inkább szellemi szinten lesz kimerítő, átgondolni, kezelni a korával járó problémákat.

Mivel az egyik gyermekünk már kamaszodik, a második a dackorszakát éli és a harmadik éjjel-nappal szopizik, így benne vagyok mind a 3 kor problémáiban és örömeiben. Sokszor az idősebb gyermekkel rendelkezők már elfelejtik azt, hogy milyen is volt 16-18 évvel ezelőtt mikor megszülettek, mert az idő inkább a jó emlékeket tartja meg bennünk. A csak pici gyerekkel rendelkezők pedig a nagyobb gyermekkel élők problémáit nem látják át.

Így én nem adok tanácsot nagykamaszokkal kapcsolatos kérdésekben és ha majd felnőnek a gyerekeim épp emiatt amit leírtam, nem fogok tanácsot adni a kisbabásoknak, kisgyermekeseknek.

Szerintem ez a válasz a kérdésedre 11:05-ös.

2009. aug. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

szia nekem is 1 és fél éves fiam van. én sosem engedem hogy 10-ig fenn legyen! 7-kor fürdés, és 8-9:30 megy az ágyba. ha álmos ha nem. egy gyereknek korán kell lefeküdnie! az nem jó dolog ha késöig fenn van.

én 1 héten egyszer takaritok, olyan kaját veszek amit csak a sütöbe kell tenni vagy ilyesmi. általában sok salátát eszünk. így sok idöt szerzek a fözéssel. suliba járok (cukrász/péknek készülök), ès átlában a pékségben vagyunk. ami 8 órás fizikai munka. plusz minden nap 8 km-ert lebiciglizek. korán fekszem hogy reggel frissen fel tudjak kellni. én szokatam mindent csinálni a házban mert a férjem sokat dolgozik és késön jön haza.


24 óra az hosszú és nagyon sok mindent lehet elvégezni. ha fáradékonynak érzed magad, vegyél multivitaminokat. az segit. és ha esetleg sokat sétálsz, az is nagyon kifárasztja az embert.

2009. aug. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha délután alszik, akkor tényleg arany életed van. A miénk 2,5 éves korától egyáltalán nem alszik.

Nálunk ez úgy van, hogy a feleségemnek csak a gyerek meg a házimunka, nekem pedig a munka meg a gyerek. Kikapcsolódás 0. Értsd: nulla.

Mentálisan kimerítő. Hobbira, bármilyen tevékenységre idő semmi.

Értsd úgy hogy olvasás semmi, rejtvényfejtés semmi, és érzem magamon a szellemi leépülést.

márc. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!