Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet velem? Egy ideje...

Mi lehet velem? Egy ideje minden este rám tör a melankólia, folyton csak sírok, minden estével egyre rosszabb, de igazából senkinek nem tudom elmondani a problémámat, mert túl mélyen gyökerezik.

Figyelt kérdés

amikor 12-13 voltam itthon keresgéltem a régi levelek között,és találtam egyet a Gyámhivataltól.mivel nagyon kíváncsi voltam,ezért megnéztem,és az állt benne,h a szüleim 3 éves koromban fogadtak örökre,illetve le volt írva az igazi szüleim neve,és az én eredeti nevem.megtudtam,h az igazi anyám 17 évesen szült,(én most vagyok ennyi) és a kórházban hagyott.megnéztem a kis könyvemet, le van húzva hibajavítóval az eredeti nevem,és 2000vmennyi gramm volt a súlyom,gondolom kora szülött voltam.akkor ez az egész igazából nem is jelentett nekem semmit,sírtam egy kicsit,aztán visszaraktam a leveleket,és nem szóltam róla,h tudom az igazságot.(a nevelő szüleimmel sose volt jó a kapcsolatom,apám alkoholista,volt h nem is egyszer sírva,sikítva menekültem ki az udvarra,mert attól féltem,hogy megüt,és az utolsó ilyen alkalom nem is olyan rég volt.rengetegszer volt rémálmom miatta.)

azóta eltelt jó pár év,és emiatt nem igazán izgattam magam,nem is nagyon gondoltam bele,de pár hete egyre jobban nyomaszt ez az egész.van egy barátom,akivel lassan 2 éve járok,ő tud az örökbe fogadott dologról,de többet nem nagyon mondtam neki,mert rossz is volt róla beszélni,és nem is akartam elmondani.most viszont kezd felőrölni ez az egész,úgy érzem valakinek muszáj elmondanom,de egyszerűen nincs senki,akiben eléggé megbíznék..sose voltak olyan igazán jó baráti kapcsolataim,lehet,hogy emiatt,igazából sose gondoltam erre.

fogalmam sincs,miért most jöhetett ki rajtam ez,talán mert most vagyok én is 17..

a legjobb az egészben,h pszichológiára kéne csinálni egy házi dolgozatot,ami az anya-gyerek kapcsolatról szól,és h milyen fontos a kötődés az első években..nem hiszem,h megtudnám csinálni,vagy h ha elő kell adni,eltudnám mondani sírás nélkül



2012. nov. 22. 21:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ha kérdezgetik hogy miért mész pszichológushoz, akkor nyugodtan mond hogy magánügy, senkinek semmi köze hozzá.
2012. nov. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Pszichológiát tanulsz középiskolában?


A pszichológus keresés könnyű. Megkérdezed a háziorvost, hogy kit tud ajánlani. Ha kicsit normálisabb, nem kérdez semmit, ha mégis, megmondod neki, hogy most épp összejöttek a dolgok, és szeretnéd egy kívülállóval megvitatni a dolgokat.


Vagy neten megkeresed a legközelebbi ideggondozót, és elmész oda.

2012. nov. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Írj blogot. Írd névtelenül, kicsit ferdíts.

Vagy írj leveleket a nevelő szüleidnek vagy az igazinak, amit aztán persze nem adsz oda. Írd gépen, vagy akár kézzel, ez utóbbit akár el is égetheted, ha olyan.

Vagy csak írj. Ülj le és írj le MINDENT ami eszedbe jut, akkor is, ha nem összefüggő, ha nincs értelme.

Így előbb-utóbb szerintem arra is rájössz, hogy mi bajod van, mert valószínűleg nem az, hogy örökbe fogadtak, hiszen azt már tudod. Persze, ehhez lesz köze, de nem ilyen egyszerűen.

2012. nov. 23. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Az a bajom,hogy nincs olyan ember az eletemben,akiben feltetel nelkul megbiznek,es akinek barmit eltudok mondani. Ahhoz nem vagyok eleg eros, elmenjek vkivel a gondommal,viszont rairtam a kedvenc tanaromra,hogy van vmi amit szeretnek elmondani. Azt irta szivesen meghallgat es segit. Azert neki, mert tudom, h neki is megvan sajat tortenete,es emiatt elotte megmerek nyilni
2012. nov. 23. 07:21
 15/18 anonim ***** válasza:

ez nagyon jó ötlet. Akkor beszélj a tanároddal, akiben megbízol.

És ne szomorkodj.próbáld meg. Akinek igazi szülei vannak, annak sem fenékig tejföl az élete.

Jobban jártál, mintha au intézetben maradtál volna.

Anyukád szeret? és te szereted őt?

Nemsokára te is felnőtt leszel, ha rossz itthin, lesz lehetőséged önállósodni.

2012. dec. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

szerintem nem kéne ide kitenni a levelezéseteket

kínos lehet a tanárnőnek is, ha valaki ráismer

ennyire, azért legyél felnőtt!


menj el szakemberhez, és biztos fog tudni segíteni, neveszítsd el a reményt!

2012. dec. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Jah,biztos felismeri,foleg hogy nem is jar ilyen oldalakra,fb-on is naponta max 2x van fent,mert allandoan rohangal vmerre. Arrol ne is beszeljunk, hogy ebbben az orszagban kb.9 millioan elnek
2012. dec. 10. 07:08
 18/18 anonim ***** válasza:
Nos, ezt nem teljesen értem. Tehát azt állítod, hogy az a bajod, hogy nem mersz megnyílni senki előtt. Ez ezek szerint nem igaz, mert a tanárodnak meg mertél, nem? Ha ez a probléma, akkor miről akarsz vele beszélni? Ha van neki mit elmondanod, akkor csak van más bajod is nem???
2013. ápr. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!