Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg a problemaka...

Hogyan oldjam meg a problemakat anyukammal?

Figyelt kérdés

24 eves vagyok! Parommal 3 es fel eve vagyunk egyutt es most varjuk az elso babat! Anyukam evek ota megkeseriti az eletunket! Annak idejen nagyon rossz volt a hazassaga! 15-16 eves lehettem, amikor inni kezdett! Ez odaig fajult, hogy a vegen mar egy jozan pillanata sem volt! Minden penze cigire meg piara ment el! Egyetemre kerultem, amit a diakhitelbol fedeztem! Kesobb serelmeztek, hogy a nyakukon elek (egy eloskodonek tartott apam)! Ott kellett hagynom az egyetemet, pedig nem ment rosszul! Elkezdtem dolgozni,es itt kezdodtek a gondok! Megbeszeltuk, hogy havonta 15000 Ft-tal segitem a haztartast! Ebbol persze en sokat nem ereztem! Kesobb jottek a kolcsonkeregetesek! Eleinte nem is volt gond, vissza is kaptam! Megismerkedtem a mostani parommal! Egy ev utan odakoltoztem hozzajuk, hihetetlen jo volt az a csond es nyugalom! Aztan anyu elkezdett a nyakamra jarni kolcsonkerni! Eleinte adtam neki, meg egy darabig vissza is adta! Aztan kesobb mar csak nagy unszolasra kaptam vissza! Utana pedig vissza sem adta! Parommal nagyon sokat veszekedtunk emiatt!A vegen mar titokban segitettem, de erre utolag feny derult! En nem akartam osszeveszni anyuval sem es a paromat is nagyon szeretem! Szoval en alltam/allok a ket tuz kozott! Nagyon nehez! Volt hogy megmondtam, hogy nincs es kesz akkor meg azt kaptam vissza, hogy "engem persze az nem erdekelt hogy o ram aldozta az egesz fiatalsagat"! Ez nagyon rosszul esett a sajat anyamtol! Nagynehezen megbekelt! masfel eve kijottunk kulfoldre dolgozni! Megkonnyebbules volt, mert ide nem tud a nyakamra jarni! A honap elejen voltunk otthon! Akkor kiderult, hogy a parom anyukajatol kert kolcson, es nem ohajtja neki visszaadni, a telefont se veszi fel! Nagyon szegyellem magam miatta, es ugyanakkor nagyon haragszom,hogy igy elrontja a joviszonyt a ket csalad kozott! Mit tehetnek? Hogyan tudnek vele ugy elbeszelgetni errol, hogy ne legyen sertodes ill harag? Nagyon varom a valaszokat!

Elore is koszonom!


2008. máj. 25. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Most is iszik? Ha igen akkor talán orvosi segítségre is szorul. Bár ez nem odja meg amúgy a problémád nagyon. Borzasztó hogy így viselkednek veled. Azt gondolom, ha már próbáltál vele beszélni, elmondani neki a helyzetet, és ezek után sem történt semmi, hidd el, mindent megtettél. Megpróbáltál segíteni, nyíltan vagy titokban, otthagytad az egyetemet stb. Milyen volt a kapcsolatotok azelőtt? Nincs senki más a családban, aki melletted állna? Talán az segítene, ha az anyukád rokonságából lenne valaki, akivel őszintén tudnál beszélni, aki segítene neked ebben... Akire anyukád is hallgat esetleg. Vagy egy barátnője. Sajnálatos hogy apukádra nem számíthatsz.

Nagyon nehéz, de lehet, hogy hagynod kellene magára apukáddal, legalább egy időre. Ez azt jelenti hogy nincs egyedül, de tudnia kellene, hogy vannak határok. Most terád nagy dolgok várnak, a kisbabátokkal, anya leszel te is, ne engedj be az életedbe mindent. Koncentrálj a jó dolgokra, a párodra, a babádra...

2008. máj. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Koszi a valaszt! Apam egy eve meghalt! Jelenleg anyunak van egy elettarsa! Nagyon rendes ember! Mindenben tamogatja! ocsem szerint egy honapja abbahagyta az ivast, de mikor otthon voltunk egyszer lattam reszegen! Nem kizart hogy visszaesik! A csalad tobbi tagja magasrol leszarja, hogy kivel mi van! Hozzajuk nem lehet fordulni! En leginkabb a kolcsonkeregetesnek szeretnek vegetvetni vegre!
2008. máj. 25. 21:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

azt gondolom, hogy anyukád problémáját nem lehet orvosi segítség nélkül kezelni, hiszen az alkoholizmusból nem lehet ugyan kigyógyulni, csak önkontrollt lehet gyakorolni. Ez pedig vagy sikerül, vagy nem, és nagyon úgy tűnik, anyukád visszaeső típus...


A kölcsönkéregetésnek egyszer és mindenkorra vess véget! Beszéld meg mindenkivel, hogy senki ne adjon neki pénzt, mert azt alkoholra és cigarettára fogja költeni. Helyette, ha segíteni szeretnél neki, vegyél inkább élelmiszert, ruhát, vagy fizesd be a számláit, de készpénzt semmiképpen ne adj neki! Zsarolni pedig végképp ne hagyd magad! Nagyon aljas dolog, ha egy anya felnevel egy gyereket, aztán meg a szemére veti, hogy jobb lett volna, ha meg sem születik... A gyerek sosem kéri az életet, ő eldöntötte anno, hogy akar téged, és ezért neked nem kell kompenzálnod!

2008. máj. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek. Kölcsönkérésnél mindig kérdezd meg, mire kell neki a pénz. Ha számlára, vagy egyéb kiadásokra, mondd meg neki, ha idehozza a számlát, te befizeted neki, de a kezébe nem adod oda. A párod anyukájának egy dolgot tehetsz, sajnos neked kell kifizetned, ha azt szeretnéd, h a jó viszony megmaradjon.(legalább ott). A Párod pedig nem véletlenül mondja, hogy ne adj neki kölcsön, ő egy kicsit kívülről látja a dolgokat, kérdezd meg őt is, ő mit tenne a helyedben?

Ami meg anyukádat illeti, azt kell, hogy mondjam, lehet, hogy nem ártana neki egy nagyon alapos fejmosás és mindenképp szükséges az orvos is! Ha az élettársával összefogtok, és együtt megpróbáljátok rábeszélni, hogy így nem csak a tiétek, hanem a saját életét is tönkreteszi, talán lehet némi sikeretek!

Hogy mondhat olyat anyukád, hogy rád áldozta fiatalságát, mikor ott kellett hagynod az egyetemet, amit ráadásul a diákhitelből fizettél, és később is mindig beszálltál a házi költségekbe?

Gondoltál már rá, hogy valamilyen módon (amikor józan), megpróbáld közölni vele, nagyon igazságtalanul bánik veled?

Szerintem anyukád igenis büszke lehetne rád, hogy ilyen lánya van, aki még nem szakította meg vele a kapcsolatot, és még mindig segít neki mindenben. A beszélgetés egyre sürgetőbbé válik, mert az idegesség befolyással lehet a terhességre, vetélést, koraszülést is okozhat, ne kockáztass. Próbáld meg ezt megértetni anyukáddal is!

Ha semmi nem segít, tudom nagyon fájdalmas, de lehet, hogy a terhesség ideje alatt nem kéne kapcsolatba lépned anyukáddal!

2008. máj. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem sokat tehetsz. Mivel anyukád nem vállalja tovább a szülői szerepet, nem cserélhetsz vele. Nem te vagy az ő anyja, hanem ő a tiéd. Szerintem jó az, hogy külföldön élsz, így épp eléggé messze leszel. Így élhetitek a magatok életét. Sajnos a mostani hiteleket ki kell(ene) fizetned helyette. Én megmondanám az anyósodnak, hogy ezt most a békesség kedvéért kifizeted neki, mert nem akarod hogy neki legyen kára belőle, DE mivel az a kevés amit kerestek kell magatokra és majd a gyerekeitekre, ezután ne adjon anyukádnak kölcsön, mert nem lesz aki visszaadja. És innen kezdve az anyósod dolga az egész. Vagy nem ad, vagy ha ad neki akkor hajtsa be rajta ahogy akarja, te szóltál előre. Előbb utóbb anyukád is rájön, hogy az ember nem azért szül gyereket, hogy legyen kit pumpolni. Meg kell tanulnia megállni a saját lábán végre.
2008. jún. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!