Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámmal folyton megbántjuk...

Anyámmal folyton megbántjuk egymást! Már az öngyilkosságon gondolkodtam! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az egész akkor kezdődött mikor 11 éves voltam.Anyám felküldőt az emeletre hogy hozzak le macska kaját,de nem jót hoztam le és azt ordította a fejemhez:"Aki hülye haljon meg!" Utána a mamám (aki hallotta ezt) azt mondta anyámnak hogy ez nem volt egy kicsit durva? Erre anyám azt mondta hogy nem és aki ilyen béna mint én az haljon meg!2 hétig nem beszéltem vele(sőt senkivel) és éjjel nappal sírtam.Aztán megint jobba lettünk és megint bíztunk egymásba,de persze ezerszer megbántott.Aztán most pár hete itt síránkozott nekem hogy többen is lebunkozták.Én nem mondtam neki semmi mert nem mertem megmondani hogy ez igaz és hogy még ő bunkozot le engem előtte(én is az vagyok,volt kitől tanulnom).Tegnap este mondta hogy csatoljam fel a haját.Felcsatolttam majd hozzá tettem hogy tiszta zsír.Erre elkezdett velem ordítani hogy ő mindent megvesz nekem és én meg undorodok tőle. Nem mertem mondani de ezt mondtam volna: Nekem inkább fontosabb lenne hogy soha ne bánts meg mint hogy mindenem meglegyen.És hogy mennyire utálom mikkor apámmal honapokig nem beszélnek vagy veszekednek.És mikor a halálomat kívánta azóta nincs nap mikor nem hallanám magamba amit mondott és hogy így 2 év után is esténként sírok ha rágondolok és mennyi rémálmomban benne volt ez a mondat.Meg hogy ő mindenkit kritizál de nem nézz tükörbe! Már sajnálom hogy ezt nem mondtam meg neki.Este mentem neki puszitadni lefekvés előtt és én megpusziltam aztán tartottam az arcom ő meg nem adott nekem!Már az öngyilkosságon gondolkodom!Mit csináljak?? 13/L
2012. nov. 24. 11:20
1 2
 11/18 anonim válasza:

Örülök neki, hogy így érzed! Én 38 éves vagyok, a mi gyerekkorunkban jellemző büntetési szöveg volt pl. intézetbe teszlek ha rossz vagy, elvisz a cigány asszony, nem szertelek stb.. tuti sokan hallották ezt a korosztályombeliek.

Nem okolom a szüleimet, mert tudom ababn az időben így neveltek, mindenki. Jó a kapcsolatom velük, szertetjük egymást. De a gyereknevelést is tanulni kell, nekünk könnyű mert az interneten mindenhol nyomatják a jó módszert.:)

Amikor én voltam gyerek, nem oktattak gyerekpszichológiát a szülöknek, és amikor ők voltak gyerekek normális volt szíjjal verni, vagy kukoricán térdelni az iskolában. A berögzött dolgokon nem egyszerű váltortatni, főleg nem segítség nélkül. Azért mondom, hogy anyukád nem hiszem, hogy meg fog változni DE ha te tudod mi miért történik, talán könnyebb megérteni, és elfogadni, és túl lépni rajta. Vannak fórumok,ahol lehet beszélgetni akár hasonló koru társakkal, mindig segít ha megoszthatja az ember az érzéseit, és meghallgatják. Sose fojtsd magadba, mindig osszd meg valakivel!

2012. nov. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szerintem anyukád rajtad vezeti le a feszültségét.Etikátlan dolog,ne is törődj vele.Mármint ezt úgy értem,hogy kerüld és próbálj meg nem érintkezni vele és nem közel kerülni hozzá.Beszélgess vele csak nagyon hétköznapi dolgokról,vagy még arról sem.
2012. nov. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. nov. 24. 14:28
 14/18 Thom12 válasza:

Szia!

Ne sírj! Az nem old meg semmit!

Szivesen vigasztanálak!

Megmentenélek onnan, de még

gyerek vagy!

Jó éjt, puszi

2012. nov. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Legyél öngyilkos
2013. febr. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
#15/16 te egy idióta vagy. -.-"
2013. márc. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Tudom
2013. márc. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
legalább felvállalod, és nem kötekedsz. ezt értékelem. :)
2013. márc. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!