Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Már az öngyilkossá...

Mit tegyek? Már az öngyilkosságon is gondolkodtam!

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem bírom már, mert folyamatosan csak stresszelek és félek (mindentől). Már rengeteg szakemberhez jártam, most is járok, és hiába próbálnak segíteni, nem megy! Nem tudok változtatni, pedig már én is próbáltam annyiszor! De szinte semmi! És már azon is gondolkoztam, hogy egyszerűbb lenne, ha megölném magam. Persze tudom, ilyenkor jönnek a válaszok, hogy nem szabad feladni, mennyire szánalmas dolog ez, stb. stb....

De én már nem bírom tényleg, nem akarom/akarnám feladni, de ÍGY nem akarok élni. Változtatni akarok, csak nem tudom, hogyan. Egyáltalán tudnék bármit is tenni?

Voltam már depressziós, szóval tudom, milyen az. Abból kilábaltam úgy-ahogy, de ez most más. Tényleg kínlódom, és nem bírom már!!!!

Kérlek, csak normális válaszokat adjatok, mert már így is eléggé ki vagyok készülve! Előre is köszönöm, ha elolvastátok, és előre is köszi a válaszokat!

Sziasztok!



2012. okt. 11. 17:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Napi szintű sportot, mozgást ajánlok neked! Most azonnal menj ki futni egy fél órát! Meglátod enyhülnek a tünetek.
2012. okt. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
Tele van már ez az oldal öngyilkosságos kérdésekkel. Nem bántás, de ez nem lelki segélyvonal. Ha az kell, akkor hívd fel őket. Egyébként meg szedd össze magad és a legfontosabb, hogy te is felismerted a problémádat, szóval ne sajnáltasd magad. Főleg ne egy ilyen oldalon. Nagyon gyerekes viselkedés. Nekem is, mint minden embernek vannak gondjaik. Van olyan időszak, amikor sok és van, amikor kevésbé és jól érezzük magunkat. Foglald le magad valamivel, ami érdekel és koncentrálj arra. Ha nincs semmi ilyen, akkor kezdj el gondolkozni rajta és tervezgetni a jövőd. A pszichológust meg teljesen felesleges kifizetni, mert ez ellen úgyis saját magadnak kell tenned. Ezt az "öngyilkos leszek" divat dumát meg felejtsd el, mert idegesítő. Nem csak itt, de a környezeted számára is.
2012. okt. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Előző hozzászóló: - Főleg ne ilyen oldalon... Mit kutakodsz a mentális egészségnél ha még le is **szod az ember kérdését?? Már ne haragudj...

Válaszolva a kérdésedre. Szerintem próbálj valamit változtatni, de feje tetejére. Lehet, hogy egy költözés, esetleg más országba való költözés segítene, persze nem vagyok benne biztos. Hasonló érzésekkel vagyok tele én is mostanában :( Tűréshatárom már-már kezdi feladni. Nem tudom neked mi a probléma forrása, de nekem a párkapcsolati csalódások sokasága is közre játszik.

Ez nem sokat segített, de remélem azért valamire értékeled a válaszomat...

2012. okt. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
Mi az, hogy mit kutakodok? Vegyél már vissza. Arra a kérdésre és azt válaszolok, amit akarok. Ő tette fel a kérdést. Tehetek én róla, hogy ilyen kérdésekkel van tele az oldal és, ha akarom se tudom nem észrevenni? Egyébként meg válaszoltam a kérdésére is és próbáltam tanácsot adni neki, de ha majd szépen elkezdem itt pátyolgatni, attól nem lesz jobb neki. Határozottnak kell lennie, talpra kell állnia és elfelejteni az önsajnálatot. Felesleges ilyenkor a felszínes jó fejként viselkedés, mert ugyanolyan tunya marad, mint most. Meg nem neked írtam a válaszom, hanem a kérdezőnek. Ha neki nem tetszik, akkor majd megosztja velem a véleményét, de a tiédre sajnos nem vagyok kíváncsi.
2012. okt. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Köszönöm hármas, hogy kicsit "védeni" próbáltál, aranyos Tőled. :)

Viszont négyes, Neked is köszönöm, rendes vagy, hogy segíteni próbáltál, de sajnos ez nem ilyen egyszerű. És én nem "divatdumából" mondtam az öngyilkosságot, és nem is sajnáltatni akarom magam. Amúgy ha tényleg így állsz hozzá, hogy tele van ez az oldal ilyen h*lyeségekkel, akkor miért olvasod el őket és miért válaszolsz? Ha zavar,akkor ne nézd meg! Ugyanis lehet, hogy ez nem egy segélyvonal, de itt is van egy ilyen topik. És pont azért tettem fel ezt a kérdést itt, hogy Ti mit tennétek, vagy tettetek, ha esetleg voltatok már ilyen helyzetben. A tanácsokra voltam/vagyok kíváncsi és nem sajnáltatom magam!!

Lehet, hogy abban igazad van, hogy nem kell az ilyeneknek, mint én, a túlzott együttérzés, kedvesség, de azért a megértés valamennyire kellene.


De még egyszer köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat!:)

2012. okt. 11. 20:40
 6/13 A kérdező kommentje:

Jaj és bocsi, még csak annyit.... hogy kettes-négyes, látod ez meg egy másik ok volt számomra az öngyilkosság mellett.... idegesítő, nem csak itt, de a környezetem számára is. Akkor meg mit sz@rakodjak? Sokszor így állok hozzá, ezért nem mindig segít az olyan hozzáállás, mint a tied.

De megint leírom, hogy nem kifejezetten ezt akarom, csak néha azt érzem, ez lenne a legjobb mindenkinek és nekem is. Ha nem múlik el a folyamatos stresszelésem és félelmem/félelemeim, akkor nem tudok normális élni. És soha nem is fogok tudni! Ezért kértem tanácsokat itt is. Legalábbis próbálkoztam vele.

2012. okt. 11. 20:47
 7/13 A kérdező kommentje:
*normálisan
2012. okt. 11. 20:47
 8/13 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Tényleg nem csesztetésnek szántam és nem bántani akartalak vele, amint azt írtam is az elején. Eddigi tapasztalatom viszont az volt, hogy az erősebb fellépés általában inkább jobban segít, mintha ráhagyjuk az emberre és mindenben csak a kedvesség, együttérzés van. Nagymamám hasonló helyzetben volt, mint te. 10 évig csak elnéztünk neki mindent. Helyeseltünk neki, és nem mentünk vele semmire csak rosszabb lett. Az viszont, hogy kerek perec kimondtuk neki, hogy hagyja ezt abba, mert se neki se nekünk nem jó elég sokat javított az állapotán. Elhiszem, hogy nem önsajnálatnak éled meg, mert biztos vagyok benne, hogy rosszul érzed magad. Hiszen ki az a hülye, aki szeret szenvedni, de ez ellen tényleg csak te tudsz tenni. Mi sajnos nem tudjuk megoldani helyetted a problémákat. Az öngyilkosság meg a lehető legrosszabb választás lenne. Nem tudom mennyi idős vagy, de gondolom azért még fiatal. Előtted az élet. Lehet, hogy pár év múlva olyan életed lesz amire mindig is vágytál. Teljesen értelmetlen dolog lenne eldobni magadtól a lehetőséget a pillanatnyi rossz miatt.
2012. okt. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!! :) És igen, azért még eléggé fiatal vagyok, úgyhogy remélem igazad lesz majd, ami a jövőt illeti!
2012. okt. 11. 22:11
 10/13 anonim ***** válasza:

A jövődet Te alakítod. A jövőd olyan lesz, ahogy a jelenben gondolkodsz.

Nézd meg ezt a filmet, hogy tisztán láss: http://www.youtube.com/watch?v=RwKwQwvaHN8

Ajánlom, hogy végezz el egy agykontroll tanfolyamot vagy olvass utána a dolognak. Vagy ha érdekel írj nekem.

2012. okt. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!