Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családtagok és a barátok...

A családtagok és a barátok miért nem mondják a szemembe, hogyha nem nézek ki jól? Akkor legalább tudnám, hogy min kell javítani.

Figyelt kérdés
Dícsérni szoktak, hogy szép vagyok, csinos. Aztán volt,hogy ugyanazt a családtagot hallottam hogy másnak mondja rólam, hogy nem vagyok szépség, hanem inkább szimpatikus. Úgy érzem ronda vagyok, csak nem akarnak megbántani. Mások is, páran mondták, hogy nem vagyok szép. De ha meg mernék mondani, hogy nem vagyok szép, ezért és ezért, akkor tudnék rajta változtatni. Szerintetek jobb, ha nem mondják meg az igazat a családtagok ás barátok, vagy ha megmondják, ebben az esetben?
2012. nov. 24. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

A szépség egyetlen valódi mérőfoka, hogy tudsz-e szexuális vonzalmat kelteni az ellenkező nemben.

Ha van csajod/pasid, akkor szép vagy. Ha nincs, akkor nem. A többi csak vigasztalás.

2012. nov. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem jobb, ha megmondják mint hogy utólag visszahallod, hogy kibeszélnek, vagy ha nem hallasz tőlük vissza semmit...akkor meg idegenek tesznek megjegyzéseket. Szerintem ha valakit szeretsz, akkor azt is vállalni kell,hogy időnként kellemetlen dolgokat közölsz számára, vagy kritizálod, de pont azért , hogy változtatni fejlődni tudjon. Én mindenkinek elmondom a szeretteim közül, ha valamit rosszul csinál szerintem (kinézetben is), de segítek is, hogy hogy lehetne jobb... Hozzáteszem vannak akik ezt is nehezen tűrik, tehát lehet a családod is azért nem szól, mert félnek nehezen tűrnéd a kritikát.
2012. nov. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Az igazság sokszor fáj. A legtöbb családtag nem akar fájdalmat okozni annak akit alapjáratban kedvelnek vagy szeretnek, így csak finomkodnak..

A szépség meg relatív. Mindenkiben ott van a szépség.. Ha van kisugárzásod ha mindig mosolyogsz akkor szép vagy.. ennyire egyszerű az egész..

2012. nov. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Van, amin nem tudsz változtatni és ezért felesleges volna rombolni az önbizalmodon.
2012. nov. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Szerinted milyen jelentősége van annak,hogy szép vagy-e? És egyáltalán miért kell "szép"-nek lenni?Olyanok vagyunk,amilyenek,ez adottság,szerencsére nem vagyunk egyformák,és az ízlésünk sem az.Ne legyél kövér, ne öltözz feltűnően vagy ízléstelenül,viselkedj normálisan-ennyi pont elég ahhoz,hogy az emberekben pozitív érzéseket ébressz.A szépség teljesen lényegtelen,sőt,inkább káros,mert a "szép" emberek azt hiszik,hogy övék a világ.
2012. nov. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem van párom, de az emberek többségének csúnya leszek, szóval ez nem mérce...
2012. nov. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj meg az egódon felülemelkedni, és valami hasznos dologgak foglalkozni, ne magaddal a szépségeddel, meg azzal, hogy ki tart szépnek is ki nem.

Számomra ez frura, hogy valakiben egyáltalán felmerül egy ilyen kérdés.

Miért kellene változtatnod? Ha azt mondja anagybátyád, hogy szép vagy de jobb volna ha szőkésvöröses lenne a hajad akkor megváltoztatnád csak azért, mert neki az tetszik?

2012. nov. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na, nekem nagymamám ilyen.

Mentünk a boltba és agyon dícsérte keresztanyám ruháját. (kicsit egyéni ízlése volt) Mikor keresztanyám bement a boltba, nagyim mint ha 180°-os fordulatot vett volna:-"Úr iszen, de rpnda az a ruha, de kövér ez a nő."

Sosem kérdezem tőle, ő még os mindig mondja hogy szép vagyok. Van önkritikám. Tudom hogy el vagyok hízva stb... De jól esik a májamnak. :-) Az már más kérdés, hogy nem veszem komolyan.


Tesómat azért szeretem, mert bár teljesen különbözik a stílusunk, látjuk hogy mi az ami rlőnytelen a másiknak és mi nem. Meg is mondjuk. Sokszor nem hallgatunk egymásra. Mert ugye ízlések és pofonok...... De jó néha egy tapintatos, de kegyetlenül őszinte véleményt hallani.

Sokáig tartott amíg páromat is rászoktattam ugyanerre. Hagyjuk élni a másikat és nem szadizzuk egymást lelkileg. De igen is szólok, ha idelye lenne nyiratkozni menni, vagy ha az a póló nem áll jól neki szerintem. Ettől még megveheti, csak elmondom a véleményem és elvárom ugyaneut tőle is.

2012. nov. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!