Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha 11 eves vagyok,...

Mit tegyek ha 11 eves vagyok, es alkoholista anyaval kell elnem?

Figyelt kérdés
van egy 16 eves noverem ot nem erdekli hogy anya alkoholista. apank nincs, elment. en 11 eves lany vagyok es anyam minden este amikor nem dolgozik full reszeg, beul a szamitogep ele es ossze vissza irogat meg hulyesegeket beszel nekem .. ilyenkor legszivesebben bevernek neki egyet, sot megolnem mert olyankor utalom... de hat nem szabad...de reggelente meg delelott nagyon imadom mert kedves de a nap vegere .... :(( minden reggel azon imadkozom hogy ne anyam hullaja fekudjon mellettem :((( segitsetek mit tegyek??:(((
2012. nov. 24. 23:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Költözz át valamelyik rokonhoz.
2012. nov. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
az meg a masik hogy elissza az osszes penzt, naponta megiszik 4 liter ocska bort tisztan :( + melle 2 doboz cigaretta ami ugye nem olcso mulatsag :((( utalok igy elni..a tanulmanyi eredmenyeim is rosszak mert keptelen vagyok ugy tanulni hogy az a ... folyton kiabal hogy gyere idee de ertitek azon az alkoholista reszeg hangon olyankor kitepnem az osszes hajat es ........ :(((( semmit sem tudok tenni??:(((
2012. nov. 24. 23:14
 3/22 A kérdező kommentje:

a kozelben nem lakik rokon, szinte mindegyik a varos masik felen lakik meg nem is lenne helyem naluk :((

most is ott ul a gep elott de felek hogy kart tesz magaban:((

2012. nov. 24. 23:16
 4/22 timike26 ***** válasza:

szivessen irnàm hogy :csalàdsegito,esetleg van ingyen hivhato szàm ahol segitetenek.de tapasztalat hogy semmit nem segitenek max sajnàljàk azt ennyi.èn titokban kihivnàm a rendoroket,mint nèvtelen feljelento,akkor màr inditanak egy eljàràst mert kiskoru vagy.itt jon szoba a csalàdsegito.sajnos ezek olyan dolgok amiket titkolni kell,nem mondhatod anyud elott hogy:nem akarok hazamenni mert iszol stb./mert ugye otthon ezt azèrt àtbeszèlnètek....

nem tudom mennyire agressziv anyukàd,de ha igen ès van nyoma esetleg a tanàrnak is szolhatnàl...


sajnàlom hogy èrdemben nem tudok segiteni...

2012. nov. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
az a baj hogy nagyon szeretem es nem lennek kepes feljelenteni :(( nem is tudom miert iszik...de ha igy folytatja idegrohamot kapok :((
2012. nov. 24. 23:20
 6/22 anonim ***** válasza:

ÓÓ, szegény kislány!!!! Szörnyű, hogy van ilyen! És egyáltalán szokott vacsora lenni????

Napközben nem tudnál vele beszélni, amikor még nem iszik? Nővéred is megérne egy misét, de hát ő meg gondolom kamaszodik.

Nincs rokon, akihez el tudnál költözni, vagy aki segítene beszélni anyukád fejével? bár az a baj, hogy ez betegség, nem bezsélgetni kell vele, hanem meggyógyítani és leszoktatni. ráadásull gondolom azt a sok sok bagót te is szívod passzívan.

2012. nov. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
hat 'vacsora'...o semmit sem csinal, magamnak kell elkesziteni mindent...nincs rokon, inkabb falun laknak de nagyon messze, igy aztan suliba sem tudnak menni :(
2012. nov. 24. 23:23
 8/22 A kérdező kommentje:
igen, a lakas eleg kicsi igy a cigifust atjarja az egesz helyet :( tehetetlen vagyok
2012. nov. 24. 23:24
 9/22 anonim ***** válasza:

Én nagyszüleimmel éltem ilyen idősen, detto uez. Ott ketten csinálták.


Az a legfájóbb ebben hogy úgy éreztem, nem vagyok nekik annyira fontos, hogy engem válasszanak a pia és a cigi helyett... végültényleg ráment az életük.

Nekem is fájt, amit csináltak, emiatt dühös voltam stb.

Így visszatekintve, ha magamnak kellett volna tanácsot adnom, most sem tudnék. Max annyit, hogy tanulj az ő hibájából, veled bmi történik, sose tégy majd így.


Nem nagy vígasz tudom. De remélem észhez tér. És megértelek.

2012. nov. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Szerintem keresd fel a helyi gyermekjóléti szolgálatot, segíteni fognak neked. Szerintem nem ok nélkül kezdett el anyukád inni, segítenének felderíteni az okát és esetleg pszichológussal együtt közösen találnátok megoldást a problémára. Szorítok Neked!
2012. nov. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!