Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mikor kezdtetek el azon...

Ti mikor kezdtetek el azon gondolkodni, hogy az idős nagyszüleitek meghalhatnak?

Figyelt kérdés
Mostanában tört belőlem elő ez az érzés, főleg anyám miatt, aki folyton azt hangoztatja, hogy a nagymama már 68 éves és örüljünk, ha még 1-2 évet él. Holott nincs semmi komoly betegsége, fitt és sokan 80-85 éves korukig élnek. Már szinte mindig ezen kattog az agyam, eléggé félek. Akinek még élnek a nagyszüleik és jó a viszonyuk, ti is el szoktatok gondolkodni ezen és félni, hogy mi lesz?
2012. nov. 24. 23:10
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Meg bennem van az, hogy még semmit nem bizonyítottam neki, le se diplomáztam, semmi nincs még, amiért büszke lehetne rám, főleg mostanában elég szar lett a viszonyunk is és félek, hogy mi lesz, ha idő előtt megy el. De eleve nem kéne rettegnem, mert nem beteg, a szíve is rendben van, vizsgálatokon is dicsérik, hogy egészséges. Csak anyám jön ezzel a hülye szövegével, amitől nem tudom kiverni a fejemből a félelmet.
2012. nov. 24. 23:13
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Nekem a dédimamám is él :) Pedig 24 vagyok lassan. Szép dolog a nagy család :)

Mostanában én is gondoltam erre, de én nem akarok erre gondolni.

Félek persze, hogy a fenébe ne félnék. Azon szerencsések közé tartozom, akik olyan életkorban, amikor már felfogják mit jelent a dolog, nem veszítettek el senkit. Nekem mind a 4 nagyszülőm él, dédipapám 4 éves koromban hunyt el,akkor még nem tudtam mi történt, de emlékszem rá, tisztán és esküszöm hiányzik, de biztosan nem mérhető ahhoz a fájdalomhoz, amit most éreznék. Soha nem akarom megtapasztalni, de ha akarom, ha nem, valószínűleg meg fogom,hacsak én nem halok meg az elkövetkezedő pár évben.


A halált nem lehet megjósolni, ha annak egyértelmű előjelei nincsenek. Én sem gondolom "szakemberként", hogy egy egészséges ember, csak azért meghal, mert 68, vagy 70 éves. Csak mert ez a magyar átlag nagyjából, attól még vannak jóval idősebb, teljesen rendben lévő emberek. Baleset pedig bárkit érhet, kortól és nemtől függetlenül.

Nem kell félned.

2012. nov. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Uh, nagyon irigyellek, hogy még él a dédid és még sok egészséges évet kívánok neki.


én 19 vagyok, még szerencsére én sem vesztettem el közeli hozzátartozót, megmondom őszintén, gonosznak hangzik vagy sem, mind a 4 nagyszülőm él, de ebből csak a mamával tartom a kapcsolatot, a többi tönkretette a családot és semmi szeretetet nem kaptam tőlük. De a mama szinte értem, meg a tesómért élt, segített, ahogy tudott mindig, egyszerűen nagyon félek, hogy pont az a nagyszülőm menne el, aki a lelkét is kitette az unokáiért, miközben a többiek vígan élik az életüket és sokkal jobb körülmények közt élnek.

2012. nov. 24. 23:22
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Elég bolond anyukád persze ha nem tud valamit amit neked nem mondanak el.

Nekem sajnos előbb meghaltak mint, hogy ezen gondolkozhattam volna. De az a halál amikor egy idős ember lefekszik és másnap nem kell fel az nagyon ritka. Bőven fogod tudni, mikkor van az utolsó hónapjaiban. De 68. évesen semmi betegség tünet mellett elég hülyeség ilyenen gondolkodni.

2012. nov. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó dolog, ha van benned ilyen érzés tudod miért? Mert akkor akaratlanul is több időt fogsz vele tölteni és rászánni, mert érzed hogy elveszítheted. Az én egyik nagyim is hasonló korú, de nem gondolkodom azon, hogy mi lesz ha... Igyekszem a mának élni! :)


Egyébként én azon szerencsétlenek közé tartozom, akinek viszont csőstül kijutott. 11 éves voltam az első családi tragédiánál, amire már emlékszem és nyomot is hagyott bennem. Ekkora apu felöli egyik nagybátyám halt meg. Fél évre rá apu másik testvére is elment. Aztán nagypapám, majd dédipapám, azután a fent említett, anyu felöli nagyim élettársa, akit szintén nagypapámként szerettem. Elhunyt egy igen szeretett tanárom és egy barátnőm is, amikor 17 éves voltam. Most lesz karácsony előtt 2 éve, hogy meghalt a dédimamám és idén tavasszal hunyt el abszolút váratlanul a nagypapám is. Felsorolni is borzasztó ezt, nemhogy átélni. Még csak 22 éves vagyok.


Jelenleg még a két nagymamám él. Az egyik, mint említettem szintén 68 éves, a másik, apu felőli 82. Tél óta már rohamosan romlott az állapota, akkor csapott meg igazán a szele annak, hogy el fogom veszíteni. Aztán amikor jött a hír, hogy a nagypapám kórházba került tavasszal, majd két napra rá meg is halt, akkor őszintén nagyon keményen be voltam tojva, hogyha ezek után még a nagyimat is elveszítem én belehalok!! Nagyon kemény időszak volt, de szerencsére túléltük. A nagyim egy otthonba költözött saját akaratából, itt egy kicsit sikerült feljavítani az állapotát, ám megfiatalítani sajnos már nem tudják. Lassan sajnos neki is eljön az ideje, ami külön elborzaszt, mert ez azt fogja jelenteni, hogy apu felöl, szinte minden rokon és felmenő elhunyt. :(


Nem lehet úgy élni, hogy mindig a halálon agyalsz. Légy hálás azért, hogy még együtt lehettek, kedveskedj neki, lepd meg, tölts vele időt és véss a szívedbe minden egyes puszit/érintést, amit kapsz tőle. A dédimamámmal nagyon szoros volt a kapcsolatom, én is az ő puszijait "veszem elő" a nehéz időkben. :)

2012. nov. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Semmikor. 6 éves voltam mikor meghalt az egyik nagypapám, szóval mikor már eszem lett volna ilyeneket gondolni, akkor már nem lepődtem meg a dolgon.
2012. nov. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Tudom szar ez így leírva, de egyébként az élet legtermészetesebb dolga a halál. Igyekezz és igyekezzen mindenki egy olyan élet lehetőségét megteremteni és megadni, ami egy boldog életet teremt. Elérhető célokkal, boldog élettel. Aki elérte a céljait és boldog volt, az mondjanak bármit, boldog emberként hal meg és az emberek ugyan sírnak a hiányától, de egy boldog emberre emlékeznek, aki példaértékű életet élt, mivel kiteljesedett. Ez az élet értelme. Ha volt értelme, akkor közel sem fáj annyira a vége, mintha úgy hal meg valaki, hogy soha nem élt igazán.
2012. nov. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Sosem gondolkodtam ilyeneken. A nagyszüleim közül hárman már meghaltak kicsi koromban, akkor még én ebből nem is sokat fogtam fel. Egy nagymamám él, ő 85 éves lesz, semmi egészségügyi problémája nincs, eljár bevásárolni, mos, főz, takarít, rendezgeti a lakását, 2 évente festet, átrendezi a szobákat, fodrászhoz jár rendszeresen, nemrégiben még műkörme is volt. Kinézetre is simán letagadhatna 15 évet minimum. A hallása kicsit kezd megromlani, de ez sem vészes egyáltalán. Sose gondoltam még rá, hogy ő meghalhat, pedig egyszer meg fog, ahogy mindenki, de ez az élet rendje. Én túl pozitív vagyok ahhoz, hogy ilyenekkel rontsam a kedvem nap mint nap, hogy malmozzak, hogy vajon mikor halnak meg a szeretteim... Egyébként édesapám 65 éves (én 20 vagyok), ezen sem gondolkodtam még, hogy "pár éven belül meghal", mint ahogy édesanyád gondolja mamádról. Miért kéne? Ha csak addig él, mint mamám, még akkor is 20 éve hátra van. Édesapám is dolgozik, kirándul, kertészkedik, semmi baja, egyáltalán nem úgy néz ki, mint aki készül meghalni 1-2 éven belül. Persze hirtelen tragédiák történhetnek, de miért kéne ilyeneken gondolkodni, miért nem örülünk inkább annak, hogy most még velünk vannak? Akár én is meghalhatok holnap, mert elüt egy autó. Szerintem ugyanannyi esély van egy fiatal ember halálára, mint egy idősre. Már ha a balesetekre gondolunk, vagy a hírekben hallott gyilkosságokra, vagy egy hirtelen fellépő betegségre. Ne gondolkodj ilyeneken, csak megkeseríted a saját életed vele. Örülj, hogy veled van, tölts vele sok időt és szeresd őt.
2012. nov. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ő így is büszke rád, ettől ne félj. Nekem nagyim egy egyetemi vizsgámról tudta meg, hogy ötös lett. Ez a 240 kreditből konkrétan 4, de a nagymamám mégis végigszáguldott velem az idősek otthonán és mindenkinek elmesélte, hogy milyen unokája van. Egy nagymama azért is borzalmasan büszke, hogy ha jó átlagod van gimiben, de engem azért is szeretett körbevinni és végigmutogatni, mert szép hajam van.

Amúgy női várható életkor alapján is több van neki hátra mint 1-2 év, szóval ne ezen parázz + amíg el tudja magát látni, addig főleg semmi értelme ilyeneken gondolkozni.

(mielőtt valaki beszól és átvált a téma egy erkölcsi vitába: Nagyim AKART otthonba menni, mert egyedül maradt és társaságot sajnos egy egész nap dolgozó család akkor sem biztosít, ha hozzánk költözik.)

2012. nov. 25. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Sajnos anyád kissé "agybeteg".


Említsed meg neki legközelebb, hogy nem az számít, hogy ki hány éves,

hanem az, hogy ki következik!!

Mi lesz, ha ő lesz a soros, és nem a nagyi??

2012. nov. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!