Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mikor kezdtetek el azon...

Ti mikor kezdtetek el azon gondolkodni, hogy az idős nagyszüleitek meghalhatnak?

Figyelt kérdés
Mostanában tört belőlem elő ez az érzés, főleg anyám miatt, aki folyton azt hangoztatja, hogy a nagymama már 68 éves és örüljünk, ha még 1-2 évet él. Holott nincs semmi komoly betegsége, fitt és sokan 80-85 éves korukig élnek. Már szinte mindig ezen kattog az agyam, eléggé félek. Akinek még élnek a nagyszüleik és jó a viszonyuk, ti is el szoktatok gondolkodni ezen és félni, hogy mi lesz?
2012. nov. 24. 23:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én akkor kezdtem ezen gondolkodni,amikor a nagymamám kórházba került.Előtte inkább nem is foglalkoztam ezzel,mert csak kikészítettem volna magam a rossz gondolataimmal.De szerintem jobb a nagymamámnak úgy,hogy meghalt,inkább,minthogy szenvedjen,mert már nagyon beteg volt a végére.
2012. nov. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Majd csak akkor, amikor meghaltak.
2012. nov. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Soha nem gondolkoztam ezen.Egy nagyszülőm meghalt,még mielőtt megszülettem,másik kettő meg nagyon pici koromban.Egyáltalán nem emlékszem rájuk.

A nagymamám volt velem egyedül.Soha nem gondolkoztam el a halálán.Teljesen egészséges volt,sosem volt semmi baja,azt hittem el fog élni vagy 90-100 évig,de sajnos 83 évesen hunyt el,egy hónap leforgása alatt történt minden.

Szörnyű dolog találkozni a halállal,az egész életem átértékelődött.Velünk élt már 11 éves koromtól,szal borzalmasan közel állt hozzám.Szörnyű az egész.Számomra az egész élet értelmét vesztette akkor,és azóta is így látom.

2012. nov. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Sosem. Hamarabb meghaltak, minthogy leérettségizhettem volna, messze laktak, nem is tartottuk a kapcsolatot.
2012. nov. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!