Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megtartanátok vagy eladnáto...

Ti megtartanátok vagy eladnátok a nagyon értékes hagyatékaitokat?

Figyelt kérdés

Meissen antik barokk porcelán étkészlet az 1800-as évekből. 6 személyes komplett hibátlan készlet, újszerű állapotban.

Kézzel készített és kézzel festett vadászjelenetes díszítésű. 24 karátos szín arany díszítéssel. Máz alatti kétkardos jelzésű, sorszámozott.

Megnézettem egy darabját régiség kereskedővel azt mondja, hogy igazi ritkaság, gyakorlatilag manapság fellelhetetlen egy ilyen készlet. Értékét nehéz megbecsülni, de több millió forinttól indul.


Egy evőeszköz készlet is tartozik hozzá. Ezüstből, szarvasagancs nyéllel. Szintén az 1800-as évekből. Gyártmányát még nem sikerült kiderítenem, így a pontos árát sem. Viszont ez is biztosan minimum több százezer.


Na szóval ki mit csinálna vele?

Én nem tudok dönteni. Egyrészt azért nem jönne rosszul az ára, bár az is igaz, hogy nem kenyérre kell. Meg akitől örököltem biztos nem szeretné, hogy eladjam. Tudom, hogy nagyon fontos volt ez neki. Meg végülis az értéke ennek sose lesz kevesebb, csak többet fog érni. Szóval nem is olyan rossz befektetés ha úgy vesszük. Viszont félek tárolgatni is, nehogy eltörjön egy darab vagy valami. Szóval vannak rendesen érvek-ellenérvek.


2012. nov. 25. 10:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Én úgy vagyok a tárgyakkal,hogy nem szeretem tartogatni őket.Minél kevesebb bútor és cuccos van a lakásban,annál jobban érzem magam,mert átlátok mindent.Ha nem élet-halál kérdése a pénz,akkor még egy darabig megőrizném,vagy eladnám,a pénzt meg beraknám a bankba.
2012. nov. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%
Én eladnám. Ahogy írod, ide-oda pakolgatás során sérülhet, törhet, máris töredékére csökkent az értéke. Használni biztosan nem fogod, az előbbiek miatt. Ma olyan sok újgazdag van, aki így szerzi be a "családi örökséget", hogy biztosan lesz vevője. Fényképezd le, úgy az emléke is megmarad láthatóan.
2012. nov. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
Én sem szeretem ha zsúfolt a lakás, de azért van amit emlékbe megtartanék, a többit eladnám. Viszont ha te szereted ha mindenféle cuccod van és van hol tárolni stb jah és nincs szükséged az érte kapott pénzre akkir tartsd meg. Esetleg add oda egy múzeumnak ahol tárolják majd, kiírják a neved, h te adtad, meg kié volt blabla. Asszem „kölcsönbe” is adható, akkor nem az övék lesz hanem a tiéd marad, csak mások is gyönyörködhetnek benne. Ezt nem tom hogy működik, de ők megmondják majd.
2012. nov. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
valamit megtartanék emlékbe, a többit biztosan eladnám!
2012. nov. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Az sajnos nem járható út, hogy egy darabját megtartom. Legszívesebben én is azt csinálnám, hogy mondjuk egy nagy tálat megtartok a többit eladom. Viszont az értéke jó részét az adja, hogy komplett.

Egy-egy darabot lehet találni belőlük, de kompletten fenn maradt készlet gyakorlatilag a világon nincs eladó.


Szóval vagy az egész megy vagy az egész marad.

2012. nov. 25. 10:56
 6/21 anonim ***** válasza:
áron alul ne add el. én ennek járnék utána.
2012. nov. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
52%
Én is az árnak járnék utána, egyébként inkább eladnám, minek tartogassam? Nekem ezek nem is tetszenek, nem illenek a lakásba, nem használhatnám, folyton azon járna az eszem, hogy mikor törik el, ezzel az értékéből elvéve milliókat... Szóval add el. :)
2012. nov. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
66%

Ha köt hozzá emlék, érzés, akkor tartsd meg. Ha nem köt hozzá semmi, add el. Ez ilyen egyszerű.


(csak tudnám, miért írtad le ennyire részletesen a készletet - tán itt keresel rá vevőt? :P)

2012. nov. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Azért írtam le részletesen, hogy pontosan érthető legyen miről van szó.

Ha csak annyit írok, hogy étkészlet. Akkor azt hihetik, hogy valami pár ezer forintos készlet. Ha azt írom, hogy étkészlet és milliókat ér akkor meg vagy nem hiszik el, hogy annyit ér. Vagy pedig úgyis rákérdeznek, hogy mégis milyen étkészlet ér milliókat.

Úgyhogy így részletesen leírva tartottam a legjobbnak:)

2012. nov. 25. 12:28
 10/21 anonim ***** válasza:
65%
Add el. Én tuti véletlen összetörném, elhagynám, stb. Jobb helye van egy gyűjtőnél, aki annyira óvni fogja, mint az, akitől kaptad.
2012. nov. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!