Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megtartanátok vagy eladnáto...

Ti megtartanátok vagy eladnátok a nagyon értékes hagyatékaitokat?

Figyelt kérdés

Meissen antik barokk porcelán étkészlet az 1800-as évekből. 6 személyes komplett hibátlan készlet, újszerű állapotban.

Kézzel készített és kézzel festett vadászjelenetes díszítésű. 24 karátos szín arany díszítéssel. Máz alatti kétkardos jelzésű, sorszámozott.

Megnézettem egy darabját régiség kereskedővel azt mondja, hogy igazi ritkaság, gyakorlatilag manapság fellelhetetlen egy ilyen készlet. Értékét nehéz megbecsülni, de több millió forinttól indul.


Egy evőeszköz készlet is tartozik hozzá. Ezüstből, szarvasagancs nyéllel. Szintén az 1800-as évekből. Gyártmányát még nem sikerült kiderítenem, így a pontos árát sem. Viszont ez is biztosan minimum több százezer.


Na szóval ki mit csinálna vele?

Én nem tudok dönteni. Egyrészt azért nem jönne rosszul az ára, bár az is igaz, hogy nem kenyérre kell. Meg akitől örököltem biztos nem szeretné, hogy eladjam. Tudom, hogy nagyon fontos volt ez neki. Meg végülis az értéke ennek sose lesz kevesebb, csak többet fog érni. Szóval nem is olyan rossz befektetés ha úgy vesszük. Viszont félek tárolgatni is, nehogy eltörjön egy darab vagy valami. Szóval vannak rendesen érvek-ellenérvek.


2012. nov. 25. 10:27
1 2 3
 11/21 yuda ***** válasza:
47%

Praktikus gondolkodású férfi vagyok. Ha lenne legalább egy olyan dolog, amit használni is lehetne néhanapján, azt mondanám tartsd meg. Legalább az ezüst lenne valami használhatóbb, de ezzel a szarvasagancs nyéllel még az sem...szóval emiatt eladnám az egészet. Én pl. szívesen kevergetném a kávém ezüst kanállal, vagy ennék vele levest..stb -ha lenne. Olyat megtatartanék, de csak arra, hogy néha elővedd, sok értelmét nem látom.


Kérnék legalább 3-4 ajánlatot és a legkedvezőbbnek eladnám.

Arra persze figyelj, ha így döntesz, hogy semmiképp ne rosszhírű-,vagy feketén kereskedőknek add el...tiszta üzlet legyen, mert sok zsivány van, aki sok mindenre képes, ha értéket szimatol.

Lakásba jobb be sem engedni senkit.

Az a baj, amíg otthon tartod, végig izgulhatsz, mikor törnek be érte....

2012. nov. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem kenyérre kell, ezért nem adnám el. Márcsak azért sem, mert a te leszármazottadnak örökségként még többet fog érni.

Ha meg nem örökli senki, hát akkor is még nagyobb lesz az értéke, pláne úgy, hogy ritkaság.


Szóval tartsd csak meg biztosítéknak.

2012. nov. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
61%
Ha valamiért nekem sokat jelent a tárgy, akkor nem adnám el. Ha semmit, akkor csak azért nem tartogatnám, hogy ezzel dicsekedjek, hogy bezzeg nekem műkincsem van, mert azt nagyon nem szeretem, sznobizmus, ráadásul azt a pénzt számomra értelmesebb dolgokra is el tudnám költeni.
2012. nov. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
25%

Kellhet még kenyérre is, akkor meg úgy leszel vele, hogy de jó lenne, ha meglenne. Sose lehet tudni.


Én egyébként imádom az ilyesmit, ha az ölembe hullana, akkor nagyon örülnék, hogy nem kell levadászni, meg megvenni.


Karácsonykor már fent is lenne az asztalon.

2012. nov. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez már muzeális darab, használni ne használd semmiképp, a 24 karátos arany díszités nem valami tartós, hamar lekopna illetve az agancs is valószínűleg egyre törékenyebb lesz. Ha nincs szükséged pénzre, akkor mérlegeld hogy tudod-e megfelelően tárolni (vitrin, riasztó stb...) hogy biztosan megőrizze értékét. Nem csak eltörhet, hanem pl az ezüstöt tisztítani kell stb... Akitől örökölted, hol tárolta? Esetleg vidd át magadhoz, ha van hozzá szekrény is. Ha eladod, mindenképp kérdezd meg több szakértő véleményét. Ilyen esetben nem csak sima régiségkereskedőét, hanem egy aukciós ház vagy múzeum szakértőjét, ott direkt van korokra vagy tárgyfajtákra lebontva szakértő. Az aukciós házat/múzeomot úgy keresd fel, hogy fényképezd le a tárgyakat, legyen közeli kép a díszitésről és a porcelánon lévő sorszámról stb... Te nyilván nem fogod bevinni annyira értékes/törékeny, de ők se szállnak ki minden bemondásra, de a fénykép alapján tuti kimennek ingyen. Egy ilyet mindenképp aukción kell eladni, ekkora ritkaságnak óriásira feltornázhatják az árát a gyűjtök. Nehogy egyéni kereskedőnek add, tuti rosszabbul járnál. Mindig a karácsonyi aukciók mennek a legjobban, ha tudsz várjál a jövő évi szezonig, és kb. szeptemberben add be, akkor még fel tudják venni karácsonyi aukcióra.
2012. nov. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Pont ma reggel ugrott be az aukciós ház, amit az előttem lévő írt!

Talán még külföldi aukciós házat is megkereshetnél, pl. Christie's.


Ugyan nekem nincs ilyen holmim, de a múzeum is jó ötlet. Bár én úgy csinálnám, hogy egy jelképes összegért bérbe adnám (természetesen akkor, ha bombabiztosan őrzik). Így maradna a tied, de láthatná mindenki.

2012. nov. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Shaddark ***** válasza:

Én biztosan eladnám, aki elment annak az emlékét kell megőrizni nem a cuccait, kevesen horják pl. a mama hamvait magukkal munkába...

Ha növeled a komfortézeted és minden nap hálát érzel az iránt akinek ezt köszönheted, annak biztosan az is örülne aki rád hagyta a számodra most használhatatlan dolgokat.

2012. dec. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Szerintem most még mindenképp tarts meg.Aztán ha egyszer nagyon megszorulsz,jól fog jönni, és akkor még mindig eldöntheted,hogy eladod-e.
2012. dec. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Sosem érdekeltek a tárgyak, mert számomra nem érték. Az emberek az értékek.
2012. dec. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ma a pénznek nincs értéke. Nekem is elég komoly gyűjteményeim vannak (többféle), de évről évre egyre emelkedik az értékük. Szóval ezek időt álló befektetések. Az arany pl. még törtarany áron is elég sokat ér. A nívós porcelánok is megfizethetetlenek. Mondjuk én néha adok el, de csak azért, hogy egy hosszabb távon értékesebbet vegyek. De van néhány emléktárgyaim is, amiknek csak számomra van értéke, azokat nem adnám el semennyiért.
2012. dec. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!