Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megtartanátok vagy eladnáto...

Ti megtartanátok vagy eladnátok a nagyon értékes hagyatékaitokat?

Figyelt kérdés

Meissen antik barokk porcelán étkészlet az 1800-as évekből. 6 személyes komplett hibátlan készlet, újszerű állapotban.

Kézzel készített és kézzel festett vadászjelenetes díszítésű. 24 karátos szín arany díszítéssel. Máz alatti kétkardos jelzésű, sorszámozott.

Megnézettem egy darabját régiség kereskedővel azt mondja, hogy igazi ritkaság, gyakorlatilag manapság fellelhetetlen egy ilyen készlet. Értékét nehéz megbecsülni, de több millió forinttól indul.


Egy evőeszköz készlet is tartozik hozzá. Ezüstből, szarvasagancs nyéllel. Szintén az 1800-as évekből. Gyártmányát még nem sikerült kiderítenem, így a pontos árát sem. Viszont ez is biztosan minimum több százezer.


Na szóval ki mit csinálna vele?

Én nem tudok dönteni. Egyrészt azért nem jönne rosszul az ára, bár az is igaz, hogy nem kenyérre kell. Meg akitől örököltem biztos nem szeretné, hogy eladjam. Tudom, hogy nagyon fontos volt ez neki. Meg végülis az értéke ennek sose lesz kevesebb, csak többet fog érni. Szóval nem is olyan rossz befektetés ha úgy vesszük. Viszont félek tárolgatni is, nehogy eltörjön egy darab vagy valami. Szóval vannak rendesen érvek-ellenérvek.


2012. nov. 25. 10:27
1 2 3
 21/21 Ildegonda ***** válasza:

Attól függ hány éves vagy és létszükségletre kell-e.

Mint írtad nem.

26 éves koromban bohó fejjel eladtam és autót vettem rajta, 50 évesen nagy nehézségek árán rátaláltam egy-két dologra és visszavásároltam.

Szép emlékek fűztek hozzá, meg ahogy öregszünk, megyünk vissza a gyökerekhez.

2012. dec. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!