Megtartanátok a babát?

Figyelt kérdés

A barátnőm spirál mellett lett terhes. Most 7 hetes. Rossz az anyagi helyzetük, 1 szobás albérletben vannak. Ő lenne a harmadik baba, még nem döntötték el, mi legyen.

Ti mit tennétek?



2012. nov. 24. 19:31
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
78%
Én rábíznám a döntést, nem szólnék bele. Ha az én barátnőm lenne, bármit tenne támogatnám. Nem próbálnám befolyásolni, éreztetném, hogy bármi legyen én a barátja maradok.
2012. nov. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
65%
Ilyen helyzetben nem tartanám meg. De nem szólnék bele a döntésükbe. Nem nekem kell felnevelni a gyereket,ha mégis megtartják.
2012. nov. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
41%
Elég szomorú, hogy ilyen helyzetbe két gyereket is vállaltak...
2012. nov. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim válasza:
54%
Már így is egymás hegyén hátán vannak-..-
2012. nov. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék én sem beleszólni. Viszont kikérték a véleményem, és nem tudtam mit mondani. Azt tudni kell, hogy a barátnőm iszonyatosan ab ellenes, lelkileg nagyon megviseli az egész. Nagyon rossz látni. És sajnos nem tudok segíteni neki.
2012. nov. 24. 19:40
 6/44 anonim ***** válasza:
72%
Nem tartanám meg. 1 szoba 1 gyerekkel is nagyon kicsi, nemhogy 3-mal. Nem egészséges egymás szájában élni, és tuti, h rámenne a házasságunk, mert állandó lenne a feszültség, h nincs egy nyugodt perce senkinek. Az anyagiak miatt meg pláne nem. Hogy nélkülözzön az egész család? Hogy a már meglévő gyerekeim megélhetése veszélybe kerüljön? Ezt mind átgondolnám a helyében.
2012. nov. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
Hogyan tudnák segíteni neki? Persze bárhogy dönt, én támogatom és mellette leszek. De nem voltam még ilyen helyzetben.
2012. nov. 24. 19:45
 8/44 anonim ***** válasza:
84%
Én biztosan nem foglalnék állást a témában, csak a támogatásomról biztosítanám, akárhogyan is dönt. Nekik kell felnevelni a picit, nekik kell tudniuk végiggondolni, hogy van-e kilátás valamilyen formában nagyobb lakásra (mert így valóban kicsit zsúfoltan vannak), a rossz anyagi helyzetben mi fér még bele.
2012. nov. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
45%

Elsősorban szerintem is neki kell dönteni, én sem szólnék bele.

De a véleményem az lenne, hogy két gyerek mellett elfér a harmadik is, és úgy segíthetnél, hogy elmész vele a védőnőhöz és az önkormányzathoz is, hogy 3 gyerekkel milyen támogatásokra jogosultak. Otthon maradhat főállású anyaként, 3szoros a családi pótlék, van megélhetési támogatás, egy csomó minden ami a 3 gyerekeseknek jár, csak meg kell igényelni, mert szólni senki nem fog, hogy mik vannak, nagyon alaposan utána kell járni. Az önkormányzatoknál is van lakásfenntartási támogatás, vagy segélyek, amikre jogosultak lehetnek.

Szerintem mond nekik, hogy számoljanak, nézzék meg, mivel hogy jönnek ki, és utána döntsenek.

Vagy akár tegyél még fel egy kérdést a 3 gyerekes szülőknek, hogy miket tudnak igénybe venni, és hol kell utánanézni!

2012. nov. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
42%
örökbeadásra nem gondoltak?
2012. nov. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!