Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám el akar tiltani a...

Anyám el akar tiltani a bulizástól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kérlek titeket,hogy csak a kiegészítés elolvasása után ítélkezzetek.:) Bocsánat ha hosszú lett. Naszóval 16 éves fiú vagyok.Januárban leszek 17.Régen duci voltam,félénk,nem haverkodtam,bementem a suliba,hazajöttem és gépeztem.De ezt megunva elkezdtem edzőterembe járni,sportolni,lefogytam,megizmosodtam,felépítettem egy önbizalmat.Az osztálytársaim kb. másfél éve járnak bulikba.Ez alatt rengeteg új barátot szereztek,többen találtak párt,és megerősítették a közösséget.Én eddig ebből kimaradtam,de elhatároztam,hogy változtatok,így hát elmentem tegnap a szalagavató afterpartira.Őszintén szólva eddigi életem legjobb élménye volt.Előtte pár ismerőssel leültünk egy parkba,és ittunk egy kicsit,hogy "alapozzunk a partira".Én is ittam,persze,de megtartottam a mértékletességet! Kb.fél-egy deci bort ihattam,és 1-2 korty vodkát.Cigihez nem nyúltam,pedig a többiek füstöltek mint a gyárkémény,és valaki már akkor lerészegedett.Én nem lettem részeg,enyhén becsíptem,de abban a pillanatban abbahagytam az ivást,és az este további részén már egyáltalán nem nyúltam italhoz.A partira így már jobb hangulatban érkeztem és meg is lett az eredménye:táncoltam,haverkodtam,sokkal közelebb kerültem a többiekhez és a lányhoz,aki tetszik,nagyon jól éreztem magam.De mégis,amikor a szüleim szóltak már mentem is haza,pedig nagyon szerettem volna még maradni,még vagy 2 óráig tartott a buli.De ma anyukám már el akar tiltani a bulizástól,pont amikor végre kitörhetnék a magányból.De nem értem miért..anyukàm beíratott csellóra,táncra,magántanárokhoz.Mindenhova járok lelkiismeretesen,pedig például szombat reggel zenekar van,utána tánc,vasárnap reggel matektanár,vasárnap este némettanár..valamint szinte minden délutánomon tanulás,edzés,cselló vagy tanár jön.Jó/közepes tanuló vagyok egy nehéz,elit gimiben.De minden napom végtelen tanulásból,lótás-futásból áll,soha sincs semmilyen programom.Ez a bulizás az egytelen ami jól kikapcsol és ezt is el akarják venni tőlem?Persze,tudnék olvasni,számítógépezni,de szeretnék barátokat,egy közösséghez tartozni...annyira nagy kérés ez? Ès mondom,mértékletesen bulizom,nem részegedek le,nem cigizek,nem füvezek,ha szólnak hazamegyek.De a szüleim nagyon nagyban meghatározzák az életem,sokkal jobban mint az ismerőseimét,anyukám konkrétan meg akarja szabni,hogy mikor és hova mehetek.Tudom,hogy ez az én életem,és nekem akarnak jót,de ezt nagyon nehezen bírom már.Csak egy kis szabadságot szeretnék.De anyukàm szerint a barátaim nem jók,és majd az érettségi után bulizhatok először.De nem akarok addig magányosan tengődni..de anyummal nem tudok vitatkozni,nagyon tapasztalt ilyen téren,egyszerűen lesöpri az érveimet,amit a kis 16 éves gyerekfejemmel ki tudok találni.Mit tehetnék?

Köszönöm ha elolvastad.

16/F


2012. nov. 25. 13:32
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és azzal fenyeget,hogyha bulizok,akkor nem fizeti a kungfuedzéseimet amit szintén nagyon szeretek.
2012. nov. 25. 13:36
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Mivel tud fenyegetni?
2012. nov. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mutass be neki egy pár normális barátot,barátnőt, hogy lássa nem kerülsz rossz társaságba. Ha ez sem segít,akkor nincs mit tenni,mert makacsul ragaszkodik az ostobaságaihoz. Persze lehet azzal jönni, hogy nem kell bulizni, lehet itt akadékoskodni, de igazából semmi kivetnivaló nincs abban,amit leírtál,te nem az az idióta gyerek vagy,legalábbis ez jön le az írásodból.


20/F

2012. nov. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Zenekar, tánc... keress barátokat ott (is)!


Használd ki azt, amit enged!

Ha nem zárkózol el, remek bulilehetőségeket rejt mindkét elfoglaltság.

2012. nov. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Persze,ott is vannak barátaim.Csak épp nem mehetek velük bulizni..de sajnos ezzel az eltiltással csak azt éri el hogy hazudjak neki,pedig ezt nem akartam.
2012. nov. 25. 13:58
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
egy csomó más helyen is lehet ismerkedni,barátkozni,ahol értékesebb emberkékkel is találkozol,mint ezek a fekete földig leiszom magam 16 évesen emberek,járj el minél többször sportolni,egyből elfelejted a bulizást,én személyes utáltam gimiben bulikba járni,egyetmen már kultőráltabb bulik is voltak,azokat szeretem,ott nem ivásról szól mineden
2012. nov. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De itt is vannak normális emberek.Van 1-2 aki mindig részeg,de a többségben normál emberek vannak,jeles tanulók stb.
2012. nov. 25. 14:03
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem semmi baj nincsen azzal, ha egy fiatal gimnazista alkalmanként bulizik az iskolatársaival, mert ezeknek a buliknak igenis erős közösségformáló hatása van és tudjuk, hogy a közös élmények fogják össze a közösségeket. Én elengednélek nagyon szívesen, persze nem heti szinten és semmiképp nem mehet a tanulás rovására, valamint alkoholt sem szabadna fogyasztanod. Ha ezeket betartod, akkor bármikor mehetnél. Beszélgess erről anyukáddal: ígérd meg neki, hogy a dolgaid meg a kötelezettségeid nem látják kárát annak, hogy néha elmész szórakozni a barátaiddal. De persze tartsd is magad ehhez. Ha azt látja, hogy minden rendben van, akkor meg fog enyhülni. Csak ne élj vissza ezzel a bizalommal soha.
2012. nov. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

kérd meg,hogy szilveszterkor hadd mehess.

utána már úgyis 17 vagy,nem tilthat el. beszelj vele,hogy a korodbelieknel ez a normalis

sok sikert

üdvozlettel, dr Sarlatán Britniszpirsz

2012. nov. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

anyum ezeket a tiltásokat sztem nálam arra használta anno, h megtanuljak érvelni, kiállni az álláspontom mellett, és persze hogy a tanulást is komolyabban vegyem.

engedett, de azt mondta, ha rontok a suliban, akkor ohne party, ülök otthon.


annyira motivált az, hogy együtt lehessek a barátokkal, oszitársakkal hétvégén is, hogy tényleg jobb lett az eredményem.


kérdezgesd, h anno ő miket csinált ennyi idősen, próbáld rávezetni, hogy ez neked fontos, mert a tinikori élmények nagyon meghatározóak később is, és a személyiségfejlődésed lényeges állomása.

biztosítsd arról, h őszinte leszel vele mindig, de akkor ne tiltson, hanem jussatok kompromisszumra.


segíts otthon a házimunkában, ezt minden anyuka értékeli, beszélgess vele sokat, hogy lássa nem titkolsz semmit, és attól, h a barátokkal is elmész néha, attól még ő is fontos része az életednek, és egy kis lázadás még nem megy a jövőd rovására.

2012. nov. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!