Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen büntetést adnátok a 15...

Milyen büntetést adnátok a 15 éves lányotoknak, ha meglátnátok egy kocsmából kimenet?

Figyelt kérdés
A történet a következő: A lányom azt mondta a barátnőjénél alszik. Én kivittem őt a barátnőjéhez. Aztán ő, a barátnője,és annak a testvére elmentek a városba szórakozni. 11 körül jövök haza autóval, a lányom jön kifelé a kocsmából, mellette egy fiú. Egyből betessékeltem az autóba,a barátnőjeivel együtt,és hazavittem őket. A lányok szüleinek nem mondtam meg. Milyen büntetést találjak ki neki? Büntessem egyáltalán? Egyébként soha semmi hülyeséget nem csinált még,okos,megbízható.
2012. nov. 25. 19:33
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
34%

Akkor itt az ideje,hogy leültesd,és elmondd neki,hogy miből,mennyit szabad inni!Nálunk úgy volt,hogy apa megmutatta,hogy mennyi vodkához,mennyi narancs kell,mennyi whiskey-hez mennyi Cola kell.


17/F

2012. nov. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
76%

15 évesnek 23:00 körül semmi keresnivalója az utcán, nehogy egy kocsmában!

Beszélgess el vele, mert ki tudja mi jön ezután...

23/L

2012. nov. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
76%
Ne büntesd meg, inkább beszélj vele. Az a lényeg, hogy bízzon benned. Én féltem a szüleimtől, a büntetéstől ezért titkolóztam. 28/N
2012. nov. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
23%
Amúgy bocsánat de szerintem attól még,hogy a barátnőjénél alszik nem azt jelenti,hogy ki se másznak a házból. Ha nem ivott semmit akkor miért kéne büntetni? Gondolom nem az utcán aludt volna,vagy fiúnál.
2012. nov. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
88%
Azért az alap, ha a 15 éves lányom bulizni is tervez elmenni, akkor azt elmondja, és engedélyt kér előtte. Én nagyon haragudnék rá, mert nem szólt, hanem a hátam mögött akart ilyesmit csinálni. Biztos, hogy egy ideig nem mehetne sehova, például Szilveszterkor sem, amíg be nem bizonyítja, hogy megbízhatok benne.
2012. nov. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
71%

11.es, nem ivott a leányzó semmit...


amúgy, hát igen, elmondhatta volna, hogy készülnek valahova (ha nem spontán mentek), de igazából nem csinált semmi rosszat végül is.

2012. nov. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
40%

Sok mindentől függ.

1. Nem is biztos, hogy hazudott, csak épp nem mindent mondott el. Ha a barátnője is ott volt, akár ott is alhatott/tervezhette volna, csak épp kimentek szórakozni. Nyilván ezt veled is meg kellett volna beszélnie, mert mégiscsak egy kocsma, de hazudni nem biztos, hogy hazudott.

2. Eddig volt barátja? Lehet, hogy csak ciki vagy furcsa lett volna az apjával lányként beszélni a fiúügyéről...

3. Az sem mindegy, hogy egy igényesebb pub/romkocsma volt az a kocsma, vagy egy lepusztult talponálló.


Ha büntetni bünteted, sztem ne túl szigorúan. Mondjuk egy-két havi zsebpénzmegvonás maximum.

2012. nov. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:
És ha ő mosogatna egy hónapig? Tudtommal még nem volt barátja. Azt mondta,hogy csak egy ismerős,mondjuk tényleg elég távol sétáltak egymástól. Állítása szerint nem akartam maradni,csak a barátnői vették rá.
2012. nov. 25. 20:05
 19/41 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem felesleges. Barátnői vették rá. Engem is láthattak volna már kocsmából kijönni, elkísértem barátnőmeg vagy valami... (egy deci alkoholt nem ittam életemben összesen)
2012. nov. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
81%

szerintem se kell büntetni. most 19 vagyok, én is 15 voltam az első kocsmázásomnál, igaz hogy nagy társasággal mászkáltunk és nem is ittunk kb. semmit, max 1 pohár sört. mondjuk szüleim tudtak róla, az igaz, de lehet, hogy a lányodéknál ez ilyen spontán program volt, és eszébe se jutott felhívni téged, ha ott helyben találták ki.

ha meg eleve ezt akarták csinálni, de nem szólt, akkor valószínűleg félt, hogy megbünteted, ha elmondja. ülj le vele beszélni és mondd el, hogy nem érdemes titkolóznia, inkább tudj róla, hogy mikor és kivel van, az úgy sokkal biztonságosabb. ha értelmes gyerek, akkor felfogja. 19L

2012. nov. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!