Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen büntetést adnátok a 15...

Milyen büntetést adnátok a 15 éves lányotoknak, ha meglátnátok egy kocsmából kimenet?

Figyelt kérdés
A történet a következő: A lányom azt mondta a barátnőjénél alszik. Én kivittem őt a barátnőjéhez. Aztán ő, a barátnője,és annak a testvére elmentek a városba szórakozni. 11 körül jövök haza autóval, a lányom jön kifelé a kocsmából, mellette egy fiú. Egyből betessékeltem az autóba,a barátnőjeivel együtt,és hazavittem őket. A lányok szüleinek nem mondtam meg. Milyen büntetést találjak ki neki? Büntessem egyáltalán? Egyébként soha semmi hülyeséget nem csinált még,okos,megbízható.
2012. nov. 25. 19:33
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Kérdező (#24), szerintem teljesen jól kezelted a helyzetet.
2012. nov. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

Szertintem is megfelelően kezelted a helyzetet. 15 éves, nem lehet örökké mindentől óvni, lassan elkezdi felfedezni ezeket a dolgokat. Ha tiltod, akkor titokban fog eljárni. A közösségnek nagy hatása van, ha nem akar kilógni a sorból, akkor neki is el kell mennie velük azokra a helyekre, ahova a többiek mennek. A lényeg, hogy azt elérd, mindig tudd, hogy hol van. Elég az is, ha ír egy smst, akkor nincs az, hogy állandóan telefonál az apukájának, amiért megszólhatják a többiek. (A gyerekek nagyon kemények tudnak lenni egymással.)

Szerintem mutasd meg neki azokat az alkoholos italokat, amiktől nem lesz baja. Ne egyből vodka naranccsal kezdjen (mert ez is el fog jönni, ha akarja a szülő, ha nem), hanem somersby, bacardi breezer, esetleg ízesített sörök... Ha már alkoholos, akkor inkább ez. (Plusz, ha meg is kóstol valami töményebbet, rá fog jönni, hogy ez még jobbízű is.)

2012. nov. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
20%

Megbocsásson mindenki, de itt mindenki síkhülye, csak a 26-os normális ember. Miaz hogy 15 évesen kocsma?! Pontosan ahogy írta a 26-os. Gondolkodnék hogy hogy volt képe elmenni egyáltalán a kocsmába. Megelòlegezed a ribancságát azzal hogy bulizni hagyod.

De ne büntesd, csak beszélj vele. Ha értelmes emberi lény, megérti hogy 15 évesen semmi keresni valója 11 után seholsem, kivéve otthon.

A bnőjének a szüleinek meg olyan szinten beszólnék. Ők a legnagyobb hibásak!

2012. nov. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim válasza:
20%
fenekeld el
2012. nov. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
0%
vesszővel. hurkásra.
2015. júl. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
93%
látom hogy régi kérdés, de muszáj válaszolnom rá, mert néhány válaszoló nagyon túlreagálja ezt szerintem. 15 évesen a szüleim elengedtek kocsmába 10-ig, és megbeszéltük hogy egy sörnél nem iszom többet (ebből néha 2 lett, de nem voltam még becsípve sem). Értem hogy az baj ha nem szólt, de önmagában azzal hogy kocsmában járt, főleg ha nem is ivott, nem értem miért van baj. Kicsi koromtól ahhoz szoktattak a szüleim hogy nem az alkohollal van baj, hanem azzal ha nem ismerjük a korlátainkat. Azóta látták hogy nem iszom sokat, nem jövök haza részegen fetrengve/hányva, és megbíznak bennem. 2 hónappal a 16. szülinapom előtt kiengedtek németországba egy iskolai útra, ahol a "kísérőtanár" egy egyetemista srác volt mint öregdiák. Pontosan tudták (előre is) anyámék hogy egy hétig minden este kocsmába mentünk, fél 12 előtt nem indultunk el és ittam is. Annyival engedtek el hogy okosan. Ideén ugyanígy engedtek el ugyanerre az útra, már csak annyit mondtak hogy érezzem jól magam. Nem szoktam részeg lenni, sem hülyeséget csinálni, nem lettem alkoholista láncdohányos k va aki bárkivel bármit egy vodkáért, mert megbíznak bennem és engednek el fokozatosan. Azért mert bement egy kocsmába 15 évesen szobafogságot meg tv/telefonmegvonást, verést adni erősen aránytalan. 17/L
2015. júl. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
0%

ma 12:29

Azért ne legyél arra büszke, hogy 15 évesen kocsmáztál és már sört ittál. Ez a szüleidre nézve is nagyon égő, hogy ennyire nem foglalkoztak veled. Tudod kedves. Azt, hogy mindent megengedünk a gyereknek, még nem jelenti azt, hogy neveltük is. Ez inkább a "lesz@rom a nevelését" elv.

Legközelebb ne hangoztasd mert ez minden csak nem jó tanács..17 évesen ha ezt nem érted meg..

2015. júl. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
köszönöm szépen az aggódásodat, de a szüleim nagyon is sokat foglalkoznak velem. Sajnálatos hogy az egyész hozzászólásból neked annyi jött le hogy 15 évesen sört ittam (mintha a Sátán itala lenne, komolyan...) és erre büszke vagyok (amit nem tudom honnan szedtél). A lényeg az lett volna hogy fokozatosan találkoztam az alkohollal, ezért nincs igényem arra, mint sok kortársamnak, hogy minden adandó alkalommal árokbanfetrengős részegre igyam magam. Szerintem erről szól a jó nevelés, nem arról hogy 18 éves koráig karanténba zárjuk a gyereket, aztán 18 évesen az első lehetőséget megragadva elmegy bulizni és Zacher doktor kedves arcára ébred. További szép napot.
2015. júl. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

#38, nincs a dologgal a világon semmi baj, szerencsére nem minden gyereket ver a sors vaskalapos konzervatív szülőkkel...

(szégyenkezni inkább azoknak a korlátoltaknak lenne oka, akik miatt a bolti pénztárnál személyit kell kérni...ilyen az "átkosban" mutatóban sem volt, ez a "nagy szabadság" műve...)

2015. júl. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim válasza:
Hol éltek ti a középkorban ez manapság teljesen természetes
2023. jún. 4. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!