Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen büntetést adnátok a 15...

Milyen büntetést adnátok a 15 éves lányotoknak, ha meglátnátok egy kocsmából kimenet?

Figyelt kérdés
A történet a következő: A lányom azt mondta a barátnőjénél alszik. Én kivittem őt a barátnőjéhez. Aztán ő, a barátnője,és annak a testvére elmentek a városba szórakozni. 11 körül jövök haza autóval, a lányom jön kifelé a kocsmából, mellette egy fiú. Egyből betessékeltem az autóba,a barátnőjeivel együtt,és hazavittem őket. A lányok szüleinek nem mondtam meg. Milyen büntetést találjak ki neki? Büntessem egyáltalán? Egyébként soha semmi hülyeséget nem csinált még,okos,megbízható.
2012. nov. 25. 19:33
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
54%

Ha megkérdezte volna, akkor elengedted volna? Lehet, hogy azért nem szólt. Ha elengednéd, akkor beszéld meg vele, hogy megbízhat benned, csak szóljon, hogy kivel, hova, meddig megy el. Valami kisebb büntetést adj neki.

Én is csináltam ennyi idősen a barátnőimmel ilyeneket, mert a szüleim nem engedtek volna el, de most már tudom, hogy nagyon nagy felelőtlenség volt.

2012. nov. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
98%
Tizenöt évesen a kocsmában dohányt nem vehet, alkoholt nem ihat. Szomorú, hogy egyáltalán betette oda a lábát. Próbáld vele megbeszélni a lehetséges veszélyeket. Mondd meg neki, hogy ő nem odavaló, máskor ne tegyen ilyent. Főleg pedig semmiképpen se hazudjon neked, mert elveszti a bizamadat. A bizalomnak kölcsönösnek kell lennie.
2012. nov. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
89%
De hát nem is csinált semmit! Ezért nem kell megbüntetni. Ebben a korban természetes, hogy elmennek szórakozni. Inkább legyél rá büszke, hogy kocsmában volt a lányod, de nem ivott semmit. Ha úgy vesszük nem is szórakoztak, csak kíváncsiskodtak, hogy milyen is az a hely. Amúgy látszik, hogy szereted a lányodat. Minden apa ezt szokta csinálni, de ez természetes. :)
2012. nov. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
Megmondtam neki,hogy máskor szóljon,hogy kivel,hol,meddig. Én is szoktam járni bulizni,szóval mondtam,hogy szóljon,és akkor elviszem őket egy normális helyre. Büntetést végül nem adtam,csak annyit,hogy majd beszélek a barátnőjével,mert végülis az ő ötlete volt.
2012. nov. 25. 20:30
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem büntetném meg, hanem beszélgetnék vele. Nem az a cél, hogy féljen ha hülyeséget csinált, hanem megelőzni a hülyeséget.

Azt mondod okos, megbízható ne csinálj ebből tragédiát csak nagyon nagyon oda kell figyelni, az én kislányom sem kocsmázhat 15 évesen, belegondolni is rossz.

2012. nov. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
5%
Leülnék és elgondolkodnék azon hogy én mit b@sztam el hogy a lányom 15 évesen kocsmába jár!!Lehet lepontozni!!!
2012. nov. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 Quorra ***** válasza:
9%
Telefont elvenném, pénzét is, internetet is. 2 hétig!
2012. nov. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

26-os, te tudsz olvasni? bement, kijött, nem ivott semmit. és ha bement volna, és iszik egy üdítőt? borzalmas. én is jártam kocsmába elég hosszú ideig, ok, 20 évesen, de előtte meg voltam párszor diszkóban, asszem 16 éves koromban először. nem csináltam semmi rosszat, nem ittam, nem dohányoztam, nem feküdtem össze vadidegenekkel, szórakoztam az osztálytársaimmal, később a kocsmában meg a barátaimmal. és miből veszed, hogy az a kocsma egy talponálló? nem csinált semmit a leányzó végül is, max. annyi a "bűne", hogy nem szólt róla, hogy hova megy. de lehet, hogy nem is tervezte.

de egyébként tegye fel a kezét az, aki kamaszkorában mindig, mindenről beszámolt a szüleinek. én pl. a mostohaapámat nem avattam be kb. semmibe, mert az ő reakciója az volt mindenre, hogy azt én nem csinálhatom, mert csak. anyukámat megkérdeztem, ő elengedett valahova, a mostohaapám meg csak azért nem, hogy megmutassa, hogy ő a főnök. holott én is rendes voltam, nem csináltam soha, semmi rosszat.

2012. nov. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
51%
Nem büntetni kell,mi vagy te,bíróság?Inkább beszélgess vele olyan dolgokról,amit még korából kifolyólag nem tud,azzal sokkal többre mész.
2012. nov. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen mindegy, hogy ivott, vagy nem. 15 éves kislányról van szó!!! Este 11-kor nem egy kocsmában van a helye, aztán meg ki tudja hova mentek volna, mi történik vele az éjszakában!

Az apját vágják meg, ha baja lesz a gyereknek!

2012. nov. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!