Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nagy anyagi különbség van...

Ha nagy anyagi különbség van a pár két tagja között, azt hogy lehet megoldani?

Figyelt kérdés

A párom közel tízszer annyit keres, mint én. Ez pedig rengeteg problémát okoz. Félig-meddig együtt élünk: együtt lakunk, de nincs közös kassza. Ő nem akar eltartani, és én sem akarok kitartott nő lenni.

Viszont már egészen kis dolgoknál nehéz helyzetbe kerülök: ha elmegyünk vásárolni, én nézem az árcímkéket, és igyekszem a lehető legolcsóbb terméket venni, ami még elfogadható minőségű. Ő viszont azoknak egy jó részét nem hajlandó megenni, mert azt mondja, nem azért tanult és dolgozik sokat, hogy teszkós akármit egyen. Ebben egyébként tulajdonképpen igaza van, én se azt venném, ha megengedhetném.

Így viszont nem igazán tudunk közös nevezőre jutni, és ez még csak egészen apróság. De minden téren megjelenik: én vidékre vonattal szoktam utazni, de ő nem hajlandó vonatozni, sőt a 6-os úton se hajlandó közlekedni, ha a szüleimhez megyünk, csak pályán. Így persze sokkal többe kerül az út, amit viszont én nem akarok kifizetni, merthogy nekem teljesen jó lenne a vonat is. De annak végképp nincs értelme, hogy ő egyedül autózik, én meg vonatozom.

A megjelenésünkről is lerí a különbség, ha az ember egy kicsit jobban megnéz minket: nekem innen-onnan örökölt, illetve olcsón vett, ráadásul régóta hordott ruháim vannak, ő viszont minőségit vesz magának, amiről ez persze nyilván látszik is.


Most jön a karácsony, plusz a névnapja, és komoly gondban vagyok, mit adhatnék neki. Beszélgettünk erről, mert apukája megkérdezte, mit adjon neki, és hangosan gondolkozott a jelenlétemben. Arra jutott, hogy igazság szerint nincs szüksége semmire, mert mindene megvan, ami kell, ami meg még nincs, az túl nagy értékű dolog ahhoz, hogy ajándékba kérhesse.

Én haszontalan ajándékot nem akarok neki adni, mindenkinek igyekszem olyat találni, amire tényleg szüksége van, vagy tudom, hogy vágyik rá. De nála egyszerűen nincs ilyen! És ha nem lennék már így is eléggé tanácstalan, véletlen hallottam, hogy mondta a húgomnak, hogy mennyire örül, mert nagyon találó ajándékot sikerült kitalálnia nekem, aminek nagyon fogok örülni. Eddig még csak-csak nyugtatgattam magam, mert ő azt mondta, hogy nem jó ajándékozó, és erre mondtam, hogy ne parázzon, engem könnyű megajándékozni, egy pár fülbevalóval nagyon nem lőhet mellé (ez amúgy is szinte minden nőnél abszolút jolly joker-ajándék), de ezek után már teljesen kétségbe vagyok esve, hogy mit tegyek.

Ja és hogy a helyzet még nehezebb legyen, most karácsonyig külföldi kiküldetésen van, ezért csak hétvégén találkozunk. Így arra is minimális az esély, hogy véletlen elpöttyent valamit, hogy ezt vagy azt szeretne, mert alig vagyunk együtt, és amikor igen, akkor sem a mindennapi dolgokkal foglalkozunk, hanem leginkább utazunk.


Van valaki még hasonló helyzetben? Hogy lehet ezt kezelni? Egyszerűen felőröl, hogy a legkisebb dolgokból is, amikről eddig nem is álmodtam volna, megoldhatatlannak tűnő problémák lesznek. (hogy arról már ne is beszéljek, hogy rögtön megjelentek a rossz nyelvek, akik szerint a pénzéért vagyok vele, ami eszméletlen rosszul esik)

Azon túl, hogy megpróbálok én is jobban keresni, milyen megoldás van még erre?


2012. nov. 26. 15:37
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Szerintem ne foglalkozz a külvilággal. Te tudod, hogy nem a pénzéért vagy vele és remélhetőleg ő is :)


Viszont bizonyos szempontból tényleg durva és a többi leszólós válaszoló véleményére is adj. Én nem tudnám elviselni, hogy együtt lakok valakivel akit szeretek és ő rosszabb minőségű cuccokat eszik mint én. Főleg nem jutna eszembe leszólni amit főzött, ha tudom hogy ő vette a kaját aznapra és pénzhiány miatt nem a legjobb minőségű boldog biocsirke van benne. Most nem arról van szó, hogy vegyen meg neked mindent, de mi lesz ha családotok lesz? Te otthon vagy 2 gyerekkel és ő nem tart el?


Nagyon nehéz a helyzeted, mert pénzt én sem kérnék tőle, de ne szégyelld magad emiatt. Külföldi kiküldetésed van, gondolom nem akárkit szoktak erre kinevezni. Te dolgozol becsületesen, magyar viszonylatban átlagosan keresel és élsz. Neki kéne rájönni, hogy egyes dolgokba többet kell beleadnia, ha ennél az életnél többet akar.

2012. nov. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Szerintem magadnak generálod a problémát. Ne haragudj, de ha az egyik 100 ezer forintot keres, a másik meg egy milliót, szerintem az a minimum, hogy nem fele-fele arányban osztjátok a kiadásokat, mert az nagyon igazságtalan lenne, mivel a többet kereső félnek nagyobb igényei vannak általában. Miért kellene neked beleadni a benzinpénzbe vagy többet fizetni a sonkáért? A párod ugyanúgy kocsival közlekedne nélküled is és megvenné a drágább felvágottat.


Ne parázd túl a dolgot, mert rámehet a kapcsolatotok.

2012. nov. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Kérdezted van a valaki hasonló helyzetben.A testvérem és a barátja ilyen helyzetben van.A pasi 10szer annyit keres,mint tesóm,meg amúgy is milliomos családból származik,olyan életszínvonalon él,amit mi csak a tévében látunk,vagy mesébe halljuk,hogy létezik ilyen.De soha nem volt ebből probléma!A tesóm párja mindent szívesen fizet,hisz neki nem számít.A srácnak is teljesen természetes,hogy gyakran(nem mindig!!!) ő állja a költségeket,szívesen teszi.Náluk ez valahogy működik,nincs belőle probléma.Persze testvérem is szokta néha kellemetlenül,sz*rul érezni,de a barátja nagyon megkönnyíti ezt.
2012. nov. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Ha külön kasszán vagytok,akkor főztetek egymásra külön,meg mindent külön csináljatok,ami pénzbe kerül.
2012. nov. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Az utolsó kommentedből ítélve már értem a problémát, én pontosan ugyanilyen helyzetben vagyok, én férjem is szoftverfejlesztő lett, mi is az egyetemen ismerkedtünk meg amikor még egyenlően csórók voltunk :D

Egy darabig nálunk is ugyanez volt a probléma, mármint hogy közös kassza volt, közös számlánkra ment minden pénz, de én ugye jóval kevesebbet kerestem, sokáig munkanélküli is voltam, férjem tartott el.


A megoldás nagyon egyszerű volt. A férjem amúgy is őszinte ember, és hangsúlyozta sokszor, hogy őneki EGYÁLTALÁN nem probléma hogy ez ilyen helyzet, amíg ő azt látja hogy én nem lustaságból nem lépek előre, hanem mert ilyen az adott munkám és helyzetem. Először nehéz volt, én is alárendeltnek és eltartottnak éreztem magam, ami kellemetlen volt, de egy idő után és sok beszélgetés után amikor kiadtam ezt az aggodalmam magamból (és férjem biztosított arról, hogy nincs okom rá), elmúlt. Csak idő kellett, és sok BESZÉLGETÉS. Ülj le a pároddal egy alkalmas időpontban, és mondd el neki ami zavar. Ha megnyugtat hogy neki ez nem gond egyáltalán, és tényleg érzed rajta hogy igazat mond, akkor egy ideig jobb lesz, aztán ha megint elhatalmasodik rajtad az érzés akkor megint beszélgessetek róla. Nekem ez nagyon sokat segített. Remélem, sikerül rendeznetek :)

2012. nov. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Nem értem! Én durván negyvenszer annyit keresek, mint a párom, ráadásul az én cégemben keresi, de több mint kétszer annyi idős vagyok mint ő. Nálunk én vagyok a spórolós!!! Most akkor ez egy másik univerzum??? :-))))) (Ja és lesz@rom ki mit gondol rólunk, imádom a legdrágább kincsem és kevés dolog van, amit ne tennék meg érte)
febr. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!