Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eléggé le vagyok szabályozva....

Eléggé le vagyok szabályozva. Energiaitalt egyátalán nem ihatok.!?

Figyelt kérdés

Ez bizony jó akarás miatt van így, mert nem akarják, hogy bajom legyen, de úgy érzem kicsit ez már túlságosan leszabályzás.

Oké, hogy nem mindennap, de egyátalán nem kapok, egy évbe egyszer sem.

Úgy ihatok, hogy tesóméba 'belenyalhatok', mint a kisebb gyerekeknél a sörnél.

Ez már túlzás. . . Nem cigizek, nem iszom, nem is szeretnék, de túlságosan vissza fognak, azért már középsulis vagyok, nem vagyok óvis, hogy 1 hónapban legalább egyszer, de, még évente sem...

Ha ezt megemlítem, akkor jön az, hogy 'jó nem cigizni is akarsz', hát 33 osztálytársból 29 cigizik, szóval talán a mai világban már nem is lenne meglepő, de nem vágyom rá. . . Akármilyen elitt iskola lehet, akkor is találni olyat aki 15-16 évesen már cigizik. . .

Nálam van így? Vagy mással is csinálják ezt? Normális szülői gondolkozás?

15/L


2012. nov. 26. 16:26
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Én 14f vagyok és nem szólnak érte! Csak annyit hogy ne napi rendszerességgel. De Akkor iszom amikor akarok, havi 1x mindenki iszik a családban egy alkoholmentes sört. És ezt önszántukból veszik, csak azért hogy ne mennyek el a kocsmába vagy ne azért mennyek el valahova hogy igyak. Egyépként meg, mit tudnak beleszólni mit iszol? Ott a zsebpénzed elmész veszel megiszod!
2012. nov. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Még véletlenül sem Szolnok megyében: D
2012. nov. 26. 16:41
 13/31 anonim ***** válasza:

Szerintem te is tisztában vagy azzal, hogy piálni, bagózni vagy energiaitalokat inni butaság és káros. Azt hagyd meg a buta embereknek, ne akarj dacból ilyenekkel élni.

Hidd el, később megtérül a kórházi számlán.

2012. nov. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Valóban nem tudnak beleszólni, mert ez igaz, csak nem ez az elzüllött gyerek vagyok, normálisan két lábbal járok a földön.:)

Ilyen szeretnék maradni, ez egy jó tulajdonság.:)

Csak, van amik már túlzások, mint az energiaital eltiltás itthon.

2012. nov. 26. 16:43
 15/31 A kérdező kommentje:

'Szerintem te is tisztában vagy azzal, hogy piálni, bagózni vagy energiaitalokat inni butaság és káros. Azt hagyd meg a buta embereknek, ne akarj dacból ilyenekkel élni. '


Így van, de tényleg elképesztő számomra, hogy 33 vagyunk egy osztályba, és abból összesen 3 azaz 3 olyan ember van aki nem cigizik, ha nagyon elgondolkozom talán 4. De a többi tuti igen. Elképesztő, mellette napiszinten kezükben az energiaital, szombaton meg beb*sznak, vagyis... Gondolom azért ezek nagy szavak tőlük is, csak menő, de egy-kettő tuti zűrös akiből kinézem, hogy tényleg hétvégente kirúg a hámból.

2012. nov. 26. 16:46
 16/31 anonim ***** válasza:
Az talán túlzás, hogy soha nem ihatsz energia italt, de szerintem ne is bánd, hogy nem ihatod azt a xart!Tényleg baromi ártalmas, pedig én nem vagyok konzervatív,mégis azt mondom, olvastad már, milyen problémákat okozhat a szervezetben,olyannál is, aki ritkán issza?Talán ha alternatív megoldásként inkább kávét innál, azzal jobban járnál szerintem, még finomabb is, és bár koffeines, nem annyira erős, nem csinálja ki a szívet annyira, mint az energiaital.
2012. nov. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

De miért siránkozol?

Először: Döntsük el! Azért iszol hogy menő legyél, vagy azért mert ahve egyszer szeretnél inni?

Ha azért iszol hogy menő legyél az szánalmas. Ha meg csak azért hogy igyál, elmész a boltba megveszed és megiszod. Szüleid nem tudják meg, te meg boldog lehetsz!

2012. nov. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

sokan nem tudják, de az energiaitalban nem a koffein a b....meg, hanem a taurin, az okozza a függőséget elsősorban. persze a nagy koffeinmennyiség is káros, ha az ember nincs hozzászokva.

szerintem havonta, kéthavonta 1 energiaitaltól nem lenne bajod, de ha te magadtól nem innál, akkor szerintem ne kérd számon rajtuk, hogy nem engedik. tényleg egészségtelen, bár nem rosszabb, mint a kóla, cigi, pia és társaik.

2012. nov. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Szerintem ez normális szülői gondolkozás, gondolj bele, ha neked gyerekeid lennének, Te is nagyon féltenéd őket, próbálnád minél jobban óvni az egészségüket. Érdekes, nekem a kávét nem engedik a szüleim, energiaitalt viszont néha vesznek kérés nélkül is. Bár kávét nem is akarok inni, mert szerintem borzalmas íze van, a cigit, drogot pedig ki sem akarom próbálni. Alkoholt még csak egyszer ittam, annak is nagyon rossz íze volt... Ja, és az alkoholt anya unszolására ittam meg, mert valami drága bor volt, és azt mondta, addig nem megyünk haza, amíg meg nem kóstolom. :O :D

Szerintem beszéld meg a szüleiddel, had ihass néha energiaitalt, mert látom, igen lelkiismeretes vagy. Én egyébként, ha nem engednék, a suliból hazajövet vennék, és még mielőtt hazaérek, meginnám. :)

16/L

2012. nov. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Láttam a "fogas" linket.Elrettentő, na de ki az, aki 41 napon keresztül órákig öblögeti a száját kólával?

Ha valaki időnként megiszik egy pohárral és néha fogat is mos, semmi baja nem lesz tőle a fogának.

Csak nehogy a nagyamama véletlenül a protkóját abban áztassa!

2012. nov. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!