Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eléggé le vagyok szabályozva....

Eléggé le vagyok szabályozva. Energiaitalt egyátalán nem ihatok.!?

Figyelt kérdés

Ez bizony jó akarás miatt van így, mert nem akarják, hogy bajom legyen, de úgy érzem kicsit ez már túlságosan leszabályzás.

Oké, hogy nem mindennap, de egyátalán nem kapok, egy évbe egyszer sem.

Úgy ihatok, hogy tesóméba 'belenyalhatok', mint a kisebb gyerekeknél a sörnél.

Ez már túlzás. . . Nem cigizek, nem iszom, nem is szeretnék, de túlságosan vissza fognak, azért már középsulis vagyok, nem vagyok óvis, hogy 1 hónapban legalább egyszer, de, még évente sem...

Ha ezt megemlítem, akkor jön az, hogy 'jó nem cigizni is akarsz', hát 33 osztálytársból 29 cigizik, szóval talán a mai világban már nem is lenne meglepő, de nem vágyom rá. . . Akármilyen elitt iskola lehet, akkor is találni olyat aki 15-16 évesen már cigizik. . .

Nálam van így? Vagy mással is csinálják ezt? Normális szülői gondolkozás?

15/L


2012. nov. 26. 16:26
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Azt még érdekességként megjegyezném, hogy hallottam már olyanról (nem olvastam, vagy tv-ben) hogy egy illető napi rendszerességgel itta ezeket a löttyöket, és most vesedialízisre jár.
2012. nov. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Nem értem miért ilyen népszerű az energiaital. Szerintem akkor igyál, ha mindenképpen ébren kell maradnod, ez nem üdítőital. Vannak sokkal jobb és kellemesebb káros szenvedélyek is, de azzal se vesztesz sokat, ha azokat is kihagyod, viszont az energiaital, ha az éberség nem kulcsfontosságú, akkor teljesen felesleges. Inkább aludd ki magad.
2012. nov. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim válasza:

Szerintem helyesen cselekednek szüleid, semmi szükség energiaitalra. Mivel magadat nem tudod (te szavaddal élve) leszabályozni, ezért kénytelenek ők megtenni. Én jelenleg 33 éves vagyok, úgy nőttem fel, hogy fogalmam sem volt mi az a energiaital.Nem lehetett sehol sem kapni, még is megéltünk. Most már ingyen sem kellene, pedig megtudnám venni saját keresetemből mindennap. Ez is többet árt, mint használ (sőt, még annál is rosszabb), ahogy a cigi és a drog. Nem leszel tőle nagy lány, és nem lesznek olyan gondjaid mint egy 70-80 éves embernek ilyen fiatalon, ha kikerülöd ezt a vacakot. Ha nekem is lennének gyerekeim, nem venném meg nekik az energiaitalt, ahogy a cigit,sört,vagy a drogot. Ha megkérdeznék miért nem veszem meg? Mert nincsen szükséged rá, meg lehet élni nélküle!

Aki nem képes meglenni nélküle - legyen szó cigiről,drogról,energiaitalról- az függő. Ezt vedd szó szerint,mert nincs különbség függőség és függőség között.

Talán csak annyi, mivel mérgezi magát.Zárásként olvasd el az OÉTI pdf-jét, mely kifejezetten az energiaitalról szól: [link]


Franciaországban 18 éven aluli nem vásárolhat energiaitalt! Ennek egy apró előzménye volt: Belehalt az rendszeres energiaital szlopálásba!

2012. nov. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
igazat adok a szüleidnek, viszont minden tiszteletem a tiéd a hozzáállásod miatt (megvehetnéd, mégsem teszed) ... maradj ilyen, és se cigi, se pia
2012. nov. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

En 18eves vagyok, es meg most sem ihatok anyukam elott meg kavet sem:) most erettsegiztem, ejszakankent rengeteget tanultam, akkor vettem egyet ugy, hogy o is latta.

Egyebkent tavaly havonta megittam 1-2-t titokban, de most meg mar, hogy ihatnam, nem kell, mar kavet sem veszek egyaltalan, csak ha szuksegem van ra.

Ez nem szigoruan fogas, csak vedik az egeszseged:) en is siman eljarhatok bulizni, de az energiaitalt nem ihatok.

Nagyon orulok neki, hogy anyukam ennyire foglalkozik velunk:)

2012. nov. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

'viszont minden tiszteletem a tiéd a hozzáállásod miatt (megvehetnéd, mégsem teszed) ... maradj ilyen, és se cigi, se pia'


Köszönöm szépen!:)).


Köszönöm mindenki másnak is, igen sokszor elgondolkozom, hogy ők nagyon jó szülők, mert másnál lesz*rják, nem foglalkoznak vele, illetve nem tanították meg, hogy kell egy 15 évesnek viselkedni. Menőn lóg ki a cigi a szájból-->Nem az amikor függő, és nem bírja már nélküle, hanem az amikor, már a legtöbb ember előtt elvonul, és húú neki van cigije. :) szánalmas:).

Van olyan aki rászokott és cigizik, de nem azért mert ez menő, sok ilyen felnőtt van, anyukám is ilyen. Nem tud leszokni róla.

Köszönöm mindenkinek:)

2012. nov. 26. 19:18
 27/31 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy normális szüleid vannak. Ha mindenkinek ilyen szülei lennének, nem itt tartana a világ. Semmi szükséged havi egy energia italra sem, mint ahogy egy szál cigire sem. Az én fiam is 15 éves, és soha nem akar energia italt inni mert tudja hogy nem egészséges, és minek rongálj a szervezetét ha nem muszály.
2012. nov. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Igaza van a fiadnak, és neked is:).
2012. nov. 26. 21:19
 29/31 anonim ***** válasza:

Nézd kiscsaj!

Örülj neki, hogy így vigyáznak rád! Más szülő liter számra veszi ezt a szennyet a gyerekeinek, mekibe viszi őket, csipsszel, meg miden féle vacak "étellel" tömi őket.

Kicsit tájékozódj, nem hülyeség az, hogy a mai élelmiszerek legnagyobb százaléka értelmetlen semmi, nulla tápanyaggal, csak kitölti valami cucc a gyomrod.

2012. nov. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Utolsó: Pontosan:).
2012. nov. 27. 15:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!